Woning te koop: Dorpstraat 57, Buchten
Verkocht onder voorbehoud
KopenSittard-GeleenHoltum-BornBuchtenDorpstraat 57

Dorpstraat 57

Buchten, Sittard-Geleen

€ 345.000
Buurt Buchten, BuchtenBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Energiezuinige woning met label B
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Ruim woonoppervlak van 124m²
124m² woonoppervlakte
AI-samenvatting

Dorpswoning met karakter in Buchten

Deze hoekwoning uit 1935 ademt de sfeer van een traditioneel Limburgs dorp. Met 124 m² woonoppervlak en energielabel B is het een verrassend zuinige woning voor de leeftijd. De vraagprijs van €345.000 is marktconform voor een woning van dit type in de regio, zeker gezien de schaarste: er staat momenteel maar één koopwoning te koop in de buurt. Vergelijk met andere woningen in Sittard-Geleen.

Rust en saamhorigheid in de buurt Buchten

Buchten is een dorp waar bewoners elkaar kennen en helpen. Op basis van vier beoordelingen scoort de buurt een 8,9. Een bewoner zegt: "Hier in onze buurt zijn we allen geen burenlopers, koffie drinken bij elkaar of op visite gaan, maar we passen goed op elkaar." Een ander noemt het een "stille buurt" waar "buren altijd voor je klaar staan". De bevolking is gemêleerd, met veel 45-plussers en een mix van gezinnen en alleenstaanden.

Dagelijks leven in de straat

Voor de dagelijkse boodschappen kun je terecht bij Jumbo of Aldi, beide op een paar minuten fietsen. Basisschool het Avontuur zit om de hoek, op nog geen 500 meter. Ook Openbare Basisschool de Wissel is goed bereikbaar. De gemeente Sittard-Geleen biedt verder alle voorzieningen van een stad, maar hier geniet je van de rust van het dorp.

Aanbod en makelaar

Op dit moment wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Marcant Wonen en Vastgoed Nederland.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt23 september 2025
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 345.000
Prijs per m²€ 2.782
Woonoppervlakte124m²
Perceeloppervlakte820m²
Bouwjaar1935
EnergielabelB
BuurtBuchten
WijkHoltum-Born
GemeenteSittard-Geleen

Locatie

Dorpstraat 57, Buchten

Ervaringen uit de buurt

Zeer goed · 4 bewoners

9.3
L S
21-07-2025
Heerlijke buurt

Hier in onze buurt zijn we allen geen burenlopers, koffie drinken bij elkaar of op visite gaan, maar we passen goed op elkaar er is altijd wel iemand die helpt waar het nodig is.

9.2
L. Stelten
13-12-2024
Stille buurt

Staan allemaal voor elkaar klaar Goede hulp van buren bij ziekte, postpakketten aannemen, vriendelijke straatgenoten, PRIMA BUURT

8.6
LS
09-12-2024
Stille buurt

Buren staan altijd voor je klaar Fijne straat, mooie tuintjes bij bijna iedereen. Onze ervaring is dat we hier niet meer weggaan !!!!

8.6
L. Stelten
22-08-2024
Gezellige buurt

Wij, als ouderen in de buurt, maar vooral in de straat zijn heel tevreden. Staan voor iedereen klaar, hele rustige buurt. Alleen jammer dat je niet veel meekrijgt van de verenigingen in deze buurt.

Buurt statistieken

Gegevens uit Buchten

Inwoners1.985
Mannen52%
Vrouwen48%

Woningmarkt

Gegevens uit Buchten

Woningvoorraad941
Gem. WOZ-waarde€ 266.000
Koopwoningen76%
Huurwoningen24%

Supermarkten

7 binnen 5 km

Jumbo
Kapelweg 4a
1236m
Aldi
Kerkstraat 43-2
1241m
SPAR express
Langereweg 17
1793m

Scholen

15 binnen 5 km

Basisschool het Avontuur
Basisonderwijs · 121 leerlingen
486m
Openbare Basisschool de Wissel
Basisonderwijs · 246 leerlingen
1046m
Basisschool Swentibold
Basisonderwijs · 194 leerlingen
1573m

Veelgestelde vragen

Over Dorpstraat 57, Buchten

Welk energielabel heeft Dorpstraat 57?

De woning aan Dorpstraat 57 in Buchten heeft energielabel B.

Is €345.000 een realistische prijs voor deze woning?

Ja, de prijs is marktconform. In de buurt zijn afgelopen tijd 11 woningen verkocht voor een gemiddelde van €432.091, maar die hadden gemiddeld een grotere oppervlakte. De vraagprijs per m² is €2.782, wat in lijn ligt met het lokale aanbod. Er staat momenteel maar één woning te koop in Buchten, dus de markt is krap.

Hoe is de buurt Buchten om in te wonen?

Buchten is een rustige, hechte dorpsgemeenschap. Bewoners geven de buurt een 8,9 en prijzen de onderlinge hulp en vriendelijkheid. Het is er stil, met mooie tuintjes en een veilig gevoel. De bevolking is gemêleerd, met veel ouderen en gezinnen. Voorzieningen als supermarkten en scholen zijn binnen fietsafstand.

Wat is het energielabel en wat betekent dat voor de stookkosten?

De woning heeft energielabel B, wat voor een huis uit 1935 zeer zuinig is. Dat betekent dat je relatief lage stookkosten kunt verwachten in vergelijking met oudere woningen. In de buurt heeft 50% van de koopwoningen label A en 50% label B, dus dit is een van de betere scores.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loop- of fietsafstand. Basisschool het Avontuur zit op 486 meter, Openbare Basisschool de Wissel op 1 km en Basisschool Swentibold op 1,6 km. Voor voortgezet onderwijs moet je naar Born of Sittard, op ongeveer 5,5 km.

Hoe ver is het naar het treinstation?

Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 5,4 km afstand. Dat is goed te doen met de fiets of auto. Vanaf daar kun je naar steden als Sittard, Roermond of Maastricht reizen.

Wat voor type woning is dit precies?

Het is een hoekwoning uit 1935 met een woonoppervlak van 124 m². Het energielabel is B. De woning heeft een traditionele uitstraling en is gelegen in een rustige straat in het dorp Buchten. De exacte indeling (aantal kamers) is niet vermeld, maar met dit oppervlak zijn er doorgaans meerdere slaapkamers mogelijk.

Marcant Wonen
Mail beschikbaarQuicklane beschikbaar
Bekijk
Gevonden op 3 bronnen