Woning te koop: Potdijk 8-51D, Markelo

Potdijk 8-51D

Verspreide huizen Markelo, Hof van Twente

€ 250.000
Buurt Verspreide huizen Markelo, MarkeloBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 490m²
490m² woonoppervlakte
AI-samenvatting

Rust en ruimte in het buitengebied van Markelo

Deze woning aan de Potdijk 8-51D ligt in het buitengebied van Markelo, waar je echt tot rust komt. Het is een vrijstaande woning uit 1970 met een flinke oppervlakte van 490 m², verdeeld over meerdere lagen. De woning is te koop voor € 250.000, wat aan de hoge kant is voor een woning in deze staat, maar de ruime opzet en de ligging maken het een bijzondere optie. Vergelijk ook andere woningen in Hof van Twente om een beeld te krijgen van het aanbod.

De buurt: Verspreide huizen Markelo

De buurt Verspreide huizen Markelo is een landelijk gebied met veel eengezinswoningen (91%) en vooral koopwoningen (87%). Het is een rustige omgeving met veel groen. Op basis van de beschikbare gegevens zijn er geen bewonersreviews om te citeren. De buurt heeft een lage stedelijkheidsgraad (5), wat past bij het landelijke karakter. Meer over de buurt Verspreide huizen Markelo.

Het dagelijks leven in de straat

Voor de dagelijkse boodschappen kun je terecht bij de PLUS en Dirk, beide op ongeveer 1,6 km afstand, om de hoek dus. Ook zijn er basisscholen in de buurt: Basisschool de Welp (1,2 km) en Basisschool de Zwaluw (1,2 km) zijn twee straten verder. Voor het voortgezet onderwijs moet je naar Markelo of Goor, op 6,1 km. De gemeente Hof van Twente biedt een fijne mix van landelijk wonen met voorzieningen binnen handbereik.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Homi Makelaars en Vastgoed Nederland.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 oktober 2025
StatusBeschikbaar
Prijs€ 250.000
Prijs per m²€ 510
Woonoppervlakte490m²
Perceeloppervlakte14989m²
Bouwjaar1970
BuurtVerspreide huizen Markelo
WijkMarkelo
GemeenteHof van Twente

Locatie

Potdijk 8-51D, Markelo

Buurt statistieken

Gegevens uit Verspreide huizen Markelo

Inwoners1.145
Mannen53%
Vrouwen47%

Supermarkten

6 binnen 5 km

PLUS
Kerkplein 1
1583m
Dirk
Grotestraat 8
1583m
Jumbo
van Kollaan 7
4362m

Scholen

8 binnen 5 km

Basisschool de Welp
Basisonderwijs · 115 leerlingen
1181m
Basisschool de Zwaluw
Basisonderwijs · 239 leerlingen
1226m
Basisschool Elserike
Basisonderwijs · 73 leerlingen
2191m

Veelgestelde vragen

Over Potdijk 8-51D, Markelo

Is € 250.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van € 250.000 is aan de hoge kant voor een woning uit 1970 in het buitengebied. De oppervlakte van 490 m² is echter fors, wat de prijs deels verklaart. Vergelijkbare woningen in de regio liggen vaak lager, maar de ruime opzet en de rustige ligging kunnen de meerprijs rechtvaardigen.

Hoe is het openbaar vervoer in de buurt?

Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 6,6 km afstand, dus het openbaar vervoer is beperkt. Voor dagelijkse reizen ben je vooral aangewezen op de auto of fiets.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand: Basisschool de Welp en Basisschool de Zwaluw liggen beide op ongeveer 1,2 km. Ook Basisschool Elserike (2,2 km) en Basisschool Stokkum (2,8 km) zijn bereikbaar. Voor voortgezet onderwijs moet je naar Markelo of Goor, op 6,1 km.

Wat voor type woning is dit precies?