Woning te koop: Smakkelaarsveld 485, Utrecht
Verkocht onder voorbehoud

Smakkelaarsveld 485

Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs, Utrecht

€ 1.190.000
Buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs, UtrechtBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Energiezuinige woning met label A++
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Nieuwbouw uit 2024
Voldoet meestal aan de laatste isolatie-eisen
AI-samenvatting

Wonen in de wolken

Dit appartement op Smakkelaarsveld 485 in Utrecht biedt een unieke combinatie van stedelijk gemak en rust op hoogte. Met 133 m² woonoppervlak is het aanzienlijk ruimer dan het buurtgemiddelde. Het energielabel A++ is uitzonderlijk zuinig. De vraagprijs van €1.190.000 is aan de hoge kant, maar past bij het formaat en de kwaliteit van deze nieuwbouw. Bekijk ook andere woningen in Utrecht voor vergelijkbaar aanbod.

De buurt: Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs

De buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs is het bruisende centrum van Utrecht. Op basis van één beoordeling zegt een bewoner: "Qua voorzieningen heerlijk om in het centrum te wonen, maar het is ook heel druk en niet bereikbaar met de auto. Met OV is het enorm goed." De buurt telt 2.355 inwoners, vooral jonge alleenstaanden en stellen. Het is een zeer stedelijke omgeving met een hoge dichtheid.

Leven in de straat

Voor dagelijkse boodschappen loop je in een paar minuten naar AH to go, Jumbo, Albert Heijn, Aldi of Ekoplaza. Basisscholen zoals KBS De Pijlstaart en Montessori Kind Centrum LEF zitten om de hoek. Het centrum van Utrecht is letterlijk naast de deur, met restaurants en winkels op loopafstand. De gemeente Utrecht biedt een compleet stedelijk leven.

Aanbod

Op het moment van schrijven wordt deze woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Lauteslager Makelaars op Funda.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 1.190.000
Prijs per m²€ 8.947
Woonoppervlakte133m²
Perceeloppervlakte536m²
Bouwjaar2024
EnergielabelA++
BuurtHoog-Catharijne NS en Jaarbeurs
WijkBinnenstad
GemeenteUtrecht

Locatie

Smakkelaarsveld 485, Utrecht

Ervaringen uit de buurt

Voldoende · 1 bewoner

6.8
Ilona Buyl
26-11-2023
Druk maar omdat het appartement hoog zit heb je daar weinig last van!

Qua voorzieningen heerlijk om in het centrum te wonen, maar het is ook heel druk en niet bereikbaar met de auto. Met OV is het enorm goed. ‘s Avonds laat in je eentje op straat vind ik ook nooit fijn door alle zwervers en enge mensen. Groen zou voor mij veel meer mogen in het centrum. Kan zoveel beter. We hebben wel een hele mooie groene binnentuin bij het appartementencomplex.

Buurt statistieken

Gegevens uit Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs

Inwoners2.355
Mannen61%
Vrouwen39%

Woningmarkt

Gegevens uit Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs

Woningvoorraad1.184
Gem. WOZ-waarde€ 400.000
Koopwoningen13%
Huurwoningen87%

Supermarkten

68 binnen 5 km

AH to go
Vredenburgplein 4
324m
Jumbo
Rijnkade 6
367m
Albert Heijn
Amsterdamsestraatweg 56
379m

Scholen

133 binnen 5 km

KBS De Pijlstaart
Basisonderwijs · 184 leerlingen
368m
Montessori Kind Centrum LEF
Basisonderwijs · 70 leerlingen
408m
odbs Puntenburg
Basisonderwijs · 52 leerlingen
610m

Veelgestelde vragen

Over Smakkelaarsveld 485, Utrecht

Welk energielabel heeft Smakkelaarsveld 485?

De woning aan Smakkelaarsveld 485 in Utrecht heeft energielabel A++.

Is €1.190.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs is fors hoger dan de gemiddelde koopprijs in de buurt (€495.000), maar dat komt doordat dit appartement met 133 m² veel groter is dan het buurtgemiddelde van 65 m². De gemiddelde prijs per m² in de buurt is €7.615, terwijl dit appartement uitkomt op €8.947 per m². Dat is aan de hoge kant, maar nieuwbouw met A++-label en een centrale locatie rechtvaardigt een premium.

Hoe is het energielabel A++ te verklaren?

Het energielabel A++ is het best mogelijke label en betekent dat de woning zeer energiezuinig is. Dit wordt bereikt door hoogwaardige isolatie, een warmtepomp en mogelijk zonnepanelen. In de buurt heeft 81% van de koopwoningen label A, maar slechts 19% heeft A+. Dit appartement steekt daar met A++ nog bovenuit, wat lagere energiekosten betekent.

Is de buurt veilig?

De buurt heeft een hoog aantal misdrijven (3.223), maar dat is typisch voor een zeer stedelijk centrumgebied met veel winkels en uitgaansgelegenheden. Een bewoner merkt op: 's Avonds laat in je eentje op straat vind ik ook nooit fijn door alle zwervers en enge mensen.' Het appartement zelf ligt op hoogte, wat een veilig gevoel kan geven.

Hoe is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

Het treinstation Utrecht Centraal ligt op 1,4 km afstand, ongeveer 15 minuten lopen. De bewoner noemt het OV 'enorm goed'. Bussen en trams stoppen in de buurt. Met de auto is de buurt lastig bereikbaar, zoals de bewoner aangeeft: 'niet bereikbaar met de auto.' Parkeren zal een uitdaging zijn.

Zijn er groenvoorzieningen in de buurt?

Het dichtstbijzijnde park of plantsoen is op 0,9 km afstand, ongeveer 10 minuten lopen. De bewoner geeft aan: 'Groen zou voor mij veel meer mogen in het centrum. Kan zoveel beter. We hebben wel een hele mooie groene binnentuin bij het appartementencomplex.' Het complex heeft dus een eigen binnentuin.