Woning te koop: Watertorenplein 33, Zandvoort

Watertorenplein 33

Brederode- Gerkestraat en omgeving, Zandvoort

€ 1.475.000
Buurt Brederode- Gerkestraat en omgeving, ZandvoortBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 143m²
51% groter dan gemiddeld in de buurt
Dekamarkt op 346m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor doorstromers
32% van de bewoners is 45-65 jaar
AI-samenvatting

Een bijzonder appartement aan het Watertorenplein

Dit appartement aan het Watertorenplein in Zandvoort ademt karakter. Met 143 m² woonoppervlak en een bouwjaar van 1950 heeft het de ruimte en uitstraling van een klassiek herenhuis, maar dan in een appartement. De ligging in het centrum van Zandvoort maakt dat je zo het strand en de duinen in loopt. De vraagprijs van €1.475.000 is aan de hoge kant, maar past bij het formaat en de locatie. Vergelijk je het met andere woningen in Zandvoort, dan zie je dat dit appartement bovengemiddeld groot is.

De buurt: Brederode- Gerkestraat e.o.

De buurt Brederode- Gerkestraat e.o. is een rustige, groene wijk vlak bij het centrum. Het is een gemengde buurt met veel gezinnen en ouderen. De meeste woningen zijn gebouwd tussen 1945 en 1990, en twee derde is koop. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar, maar de cijfers laten een stabiele, doorsnee wijk zien.

Het dagelijks leven in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen loop je naar de Dekamarkt, die om de hoek zit. Ook de Albert Heijn is op loopafstand. Kinderen kunnen naar de Oranje Nassauschool of de Hannie Schaft Basisschool, beide op een paar minuten lopen. Voor de middelbare school is het Wim Gertenbach College Zandvoort een optie, op ongeveer een kwartier lopen. De gemeente Zandvoort biedt verder alle voorzieningen die je nodig hebt.

Over de aanbieding

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Aerdenhout & Omstreken Christie's Int. Real Estate op Funda.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 1.475.000
Prijs per m²€ 10.315
Woonoppervlakte143m²
Bouwjaar1950
BuurtBrederode- Gerkestraat en omgeving
WijkZandvoort Zuid
GemeenteZandvoort

Locatie

Watertorenplein 33, Zandvoort

Buurt statistieken

Gegevens uit Brederode- Gerkestraat en omgeving

Inwoners2.930
Mannen48%
Vrouwen51%

Woningmarkt

Gegevens uit Brederode- Gerkestraat en omgeving

Woningvoorraad1.601
Gem. WOZ-waarde€ 531.000
Koopwoningen66%
Huurwoningen33%

Supermarkten

4 binnen 5 km

Dekamarkt
Oranjestraat 4
346m
Albert Heijn
Grote Krocht 1
444m
Vomar
Celsiusstraat 192
1889m

Scholen

9 binnen 5 km

Oranje Nassauschool
Basisonderwijs · 353 leerlingen
565m
Hannie Schaft Basisschool
Basisonderwijs · 203 leerlingen
588m
Mariaschool
Basisonderwijs · 108 leerlingen
588m

Veelgestelde vragen

Over Watertorenplein 33, Zandvoort

Is de prijs van €1.475.000 reëel voor deze buurt?

De gemiddelde vraagprijs in de buurt is €727.843, maar dat is voor woningen met een gemiddeld oppervlak van 95 m². Dit appartement is met 143 m² flink groter, en de prijs per m² ligt rond de €10.315. Ter vergelijking: het gemiddelde in de buurt is €8.990 per m². De prijs is dus aan de hoge kant, maar past bij het formaat en de centrale ligging in Zandvoort.

Hoe is de buurt samengesteld?

De buurt Brederode- Gerkestraat e.o. telt ongeveer 2.930 inwoners. Er wonen veel 45-plussers, maar ook gezinnen met kinderen. Ongeveer 38% van de huishoudens bestaat uit eenpersoonshuishoudens, 26% uit huishoudens met kinderen en 26% uit paren zonder kinderen. De meeste woningen zijn koopwoningen (66%) en eengezinswoningen (56%).

Wat is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

Het treinstation van Zandvoort ligt op 1,1 km afstand, ongeveer een kwartier lopen. Vanaf daar rijden treinen naar Haarlem en Amsterdam. De buurt heeft een omgevingsadressendichtheid van 1.879, wat duidt op een stedelijke omgeving.

Zijn er voldoende voorzieningen in de buurt?

Ja, de belangrijkste voorzieningen zijn op loopafstand. De dichtstbijzijnde supermarkt (Dekamarkt) zit op 346 meter, en ook Albert Heijn is dichtbij. Er zijn meerdere basisscholen in de buurt, zoals de Oranje Nassauschool en de Hannie Schaft Basisschool, beide op ongeveer 600 meter. Ook een huisartsenpraktijk en een restaurant zijn binnen een kilometer te vinden.

Hoe veilig is de buurt?

In de buurt zijn in de laatste meting 114 misdrijven geregistreerd. Dat aantal zegt iets over de veiligheidssituatie, maar zonder context van het inwonertal of landelijke cijfers is het lastig te duiden. Het is een gemiddelde score voor een stedelijke wijk.