Appartement te koop: Adriaan van Ostadestraat 13, Groningen
Verkocht onder voorbehoud
KopenGroningenAppartementenAdriaan van Ostadestraat 13

Adriaan van Ostadestraat 13

Kostverloren, Groningen

€ 245.000
Buurt Kostverloren, GroningenBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
SPAR op 132m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
38% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een rustig appartement in een levendige buurt

Dit appartement aan de Adriaan van Ostadestraat 13 in Groningen is een fijne plek voor wie houdt van een rustige omgeving met de stad binnen handbereik. Met 61 m² woonoppervlak en energielabel E is het een betaalbare optie in een populaire wijk. De vraagprijs van €245.000 is marktconform voor een appartement in deze buurt, waar de gemiddelde prijs per m² rond de €3.536 ligt. Bekijk ook andere appartementen in Groningen voor een breder beeld.

Buurt Kostverloren: rustig en gemengd

De buurt Kostverloren wordt door bewoners omschreven als een rustige, prettige wijk met een mix van studenten, ouderen en jonge gezinnen. Een bewoner zegt: "Mooie rustige buurt met veel gezinnen en mensen van verschillende leeftijden en leefstijlen." Een ander noemt het "prettig wonen" en waardeert de gemeenschappelijke tuin. Op basis van vijf beoordelingen scoort de buurt een 7,4. De buurt telt veel eenpersoonshuishoudens en relatief weinig kinderen, wat past bij het stedelijke karakter.

Dagelijks leven om de hoek

Voor dagelijkse boodschappen loop je in twee minuten naar de SPAR, en ook Jumbo en Coop zijn op loopafstand. Kinderen kunnen naar basisschool OJS De Petteflet, die naast de deur ligt, of naar de Nassauschool op tien minuten lopen. Het treinstation is op 1,6 km afstand, goed te doen met de fiets. De gemeente Groningen biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Aanbod en makelaar

Op dit moment wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Reinders Makelaars en Adviseurs op Funda.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 245.000
Prijs per m²€ 4.016
Woonoppervlakte61m²
Perceeloppervlakte303m²
Bouwjaar1959
EnergielabelE
BuurtKostverloren
WijkOud-West
GemeenteGroningen

Locatie

Adriaan van Ostadestraat 13, Groningen

Ervaringen uit de buurt

Goed · 5 bewoners

8.0
Ires
18-09-2024
Mooie rustige buurt

Mooie buurt met veel gezinnen en mensen van verschillende leeftijden en leefstijlen. Er zit een Spar, cafetaria, kapper, elektronica winkel, fietsenwinkel, basisschool en een buitenschoolse opvang allemaal op maximaal 3 minuten lopen. Kinderen kunnen in de grote speeltuin spelen die tussen de buitenschoolse opvang en de basisschool bevindt en voor de wat oudere kinderen is de stad om de hoek en ben je daar zo op de fiets.

9.1
Rianna
05-09-2024
Prettig wonenn

Het is prettig wonen in kostverloren. Rustige buurt. Mix tussen studenten ouderen en jonge gezinnen. Mooie gemeenschappelijke tuin. Heel soms overlast in de buurt dat is per jaar op 1 hand te tellen

8.3
Max
16-06-2024
Fijne rustige buurt

Fijne buurt, meestal vrij rustig. Ook heb ik leuke buren en is de woning van goede kwalititeit. Kortom weinig om over te klagen

6.0
Na
30-10-2023
Leuke buurt niet bijzonder

Pluspunten is de uitstraling en de schattigheid van sommige huizen. Minpunten is de opzet en hoe smal alles is

5.6
Philip van horssen
28-06-2023
Prima buurtje

Gezellige diverse buurt

Buurt statistieken

Gegevens uit Kostverloren

Inwoners2.365
Mannen52%
Vrouwen48%

Woningmarkt

Gegevens uit Kostverloren

Woningvoorraad1.401
Gem. WOZ-waarde€ 254.000
Koopwoningen24%
Huurwoningen75%

Supermarkten

45 binnen 5 km

SPAR
Jacob van Ruysdaelstraat 18
132m
Jumbo
Wilhelminakade 21
448m
Coop
Aweg 11
886m

Scholen

73 binnen 5 km

OJS De Petteflet
Basisonderwijs · 300 leerlingen
110m
Erasmusschool
Speciaal onderwijs · 85 leerlingen
460m
CSG Augustinus
Voortgezet onderwijs · 1229 leerlingen
649m

Veelgestelde vragen

Over Adriaan van Ostadestraat 13, Groningen

Welk energielabel heeft Adriaan van Ostadestraat 13?

De woning aan Adriaan van Ostadestraat 13 in Groningen heeft energielabel E.

Is €245.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €245.000 ligt onder de gemiddelde verkoopprijs in de buurt (€280.841) en ook onder de gemiddelde vraagprijs van €325.000. Het appartement is met 61 m² kleiner dan het buurtgemiddelde van 92 m², wat de lagere prijs verklaart. De prijs per m² is ongeveer €4.016, terwijl het buurtgemiddelde €3.536 per m² is. Het is dus aan de hoge kant per vierkante meter, maar totaal relatief laag.

Hoe is de buurt Kostverloren om in te wonen?

Kostverloren wordt door bewoners als rustig en prettig ervaren, met een mix van studenten, ouderen en jonge gezinnen. Er is een grote speeltuin en voorzieningen zoals een SPAR, cafetaria en basisschool zijn op loopafstand. De stad Groningen is op de fiets snel bereikbaar. Overlast is zeldzaam, volgens bewoners.

Wat is het energielabel en wat betekent dat voor de stookkosten?

Het energielabel is E, wat betekent dat de woning minder zuinig is. Je kunt hogere stookkosten verwachten dan bij een woning met label A of B. In de buurt heeft 33,3% van de koopwoningen label A of beter, maar deze woning valt in de minder zuinige categorie. Het is goed om rekening te houden met energiekosten.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, op loopafstand vind je basisschool OJS De Petteflet (110 meter) en de Nassauschool (918 meter). Voor voortgezet onderwijs is CSG Augustinus op 649 meter en CSG Selion op 920 meter. Ook is er een kinderdagverblijf op 400 meter.

Hoe is het openbaar vervoer?

Het treinstation ligt op 1,6 km afstand, ongeveer 20 minuten lopen of 5 minuten fietsen.

Wat voor type woning is dit en uit welk jaar?

Het is een appartement uit 1959, met een woonoppervlak van 61 m². Het bouwjaar betekent dat de woning wat ouder is, maar in de buurt zijn alle woningen van vóór 1945, dus dit appartement is relatief jong voor de wijk.

Reinders Makelaars en Adviseurs