Appartement te koop: Alexanderkade 1018CH, Amsterdam
KopenAmsterdamAppartementenAlexanderkade 1018CH

Alexanderkade 1018CH

Alexanderplein en omgeving, Amsterdam

€ 2.300.000
Buurt Alexanderplein en omgeving, AmsterdamBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 133m²
39% groter dan gemiddeld in de buurt
Albert Heijn op 327m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
45% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een statig appartement aan de Alexanderkade

Dit appartement van 133 m² aan de Alexanderkade ademt de sfeer van het 19e-eeuwse Amsterdam. Hoge plafonds, grote ramen en authentieke details geven de woning een ruimtelijk en licht karakter. De ligging aan het water zorgt voor een rustige, bijna landelijke setting, terwijl je midden in de stad zit. Met een vraagprijs van €2.300.000 is dit een aanzienlijk bedrag, maar voor een appartement van dit formaat en op deze locatie is dat marktconform. Het aanbod van appartementen in Amsterdam laat zien dat dergelijke woningen schaars zijn.

De buurt Alexanderplein e.o.

De buurt Alexanderplein e.o. is een oase van rust in de drukke stad. Het is een groene, waterrijke omgeving met veel monumentale panden. De buurt telt 390 inwoners, waarvan een groot deel tussen de 25 en 45 jaar oud. Het is een plek waar je elkaar nog kent, maar waar ook anonimiteit mogelijk is. Op basis van de beschikbare beoordelingen is er geen specifieke feedback van bewoners, maar de cijfers spreken voor zich: een zeer stedelijke omgeving met een hoge dichtheid, maar met parken en water om de hoek.

Leven in de straat

's Ochtends haal je verse croissants bij de bakker om de hoek, en voor de dagelijkse boodschappen loop je twee straten verder naar de Albert Heijn op 327 meter. Ook de SPAR express en Lidl zijn op loopafstand. Voor de kinderen is er basisschool De Dapper op 453 meter, en het Metis Montessori Lyceum op 278 meter. De gemeente Amsterdam biedt een uitgebreid netwerk van voorzieningen, van restaurants tot parken, allemaal binnen handbereik.

Bron en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Von Poll Real Estate en Pararius.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt1 april 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 2.300.000
Prijs per m²€ 17.293
Woonoppervlakte133m²
Perceeloppervlakte57m²
Bouwjaar1877
BuurtAlexanderplein en omgeving
WijkWeesperbuurt/Plantage
GemeenteAmsterdam

Locatie

Alexanderkade 1018CH, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Alexanderplein en omgeving

Inwoners390
Mannen50%
Vrouwen49%

Woningmarkt

Gegevens uit Alexanderplein en omgeving

Woningvoorraad234
Gem. WOZ-waarde€ 646.000
Koopwoningen48%
Huurwoningen52%

Supermarkten

149 binnen 5 km

Albert Heijn
Sarphatistraat 670
327m
Albert Heijn
Eerste van Swindenstraat 91
389m
SPAR express
Sarphatistraat 225
420m

Scholen

191 binnen 5 km

Metis Montessori Lyceum . vwo . havo
Voortgezet onderwijs · 1031 leerlingen
278m
Openbare Basisschool De Dapper
Basisonderwijs · 154 leerlingen
453m
Havo De Hof
Voortgezet onderwijs · 376 leerlingen
621m

Veelgestelde vragen

Over Alexanderkade 1018CH, Amsterdam

Is €2.300.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €2.300.000 is hoog, maar gezien de oppervlakte van 133 m², het bouwjaar 1877 en de gewilde locatie aan de Alexanderkade is dit een marktconforme prijs. Appartementen van dit formaat in deze buurt zijn schaars, en de prijs weerspiegelt de combinatie van ruimte, historie en rust in de stad.

Hoe is de bereikbaarheid van dit appartement?

Het appartement ligt op 1,4 km van het dichtstbijzijnde treinstation, wat ongeveer tien minuten lopen is.

Wat voor type woning is dit?

Dit is een appartement in een 19e-eeuws pand. Het is een koopwoning met een oppervlakte van 133 m². Het bouwjaar 1877 betekent dat het pand karakteristieke details heeft, zoals hoge plafonds en grote ramen, maar ook dat onderhoud en isolatie aandachtspunten kunnen zijn.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. De dichtstbijzijnde basisschool is Openbare Basisschool De Dapper op 453 meter, en het Metis Montessori Lyceum (voortgezet onderwijs) ligt op 278 meter. Ook zijn er andere scholen zoals de Dr. E. Boekmanschool en Basisschool Oostelijke Eilanden binnen een kilometer.

Hoe veilig is de buurt?

In de buurt zijn in de meest recente cijfers 33 misdrijven geregistreerd. Dat is relatief laag voor een zeer stedelijke omgeving. De buurt oogt rustig en groen, wat bijdraagt aan een veilig gevoel.

Wat is de stedelijkheidsgraad van deze buurt?

De buurt heeft een mate van stedelijkheid van 1, wat 'zeer sterk stedelijk' betekent. De omgevingsadressendichtheid is 9342 adressen per km², wat aangeeft dat het een dichtbevolkt gebied is. Toch voelt de Alexanderkade door het water en groen rustiger aan.