Appartement te koop: Alexanderkade 3-2, Amsterdam
KopenAmsterdamAppartementenAlexanderkade 3-2

Alexanderkade 3-2

Alexanderplein en omgeving, Amsterdam

€ 2.300.000
Buurt Alexanderplein en omgeving, AmsterdamBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 196m²
104% groter dan gemiddeld in de buurt
Albert Heijn op 468m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
45% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een statig appartement aan de Alexanderkade

Dit royale appartement van 196 m² aan de Alexanderkade ademt de sfeer van 1888: hoge plafonds, ruime kamers en klassieke details. De woning is met 2,3 miljoen euro de duurste van de zeven koopwoningen die nu in de buurt te koop staan. Ter vergelijking: het gemiddelde in de buurt ligt op 1,14 miljoen, maar dit appartement is met 196 m² ook ruim twee keer zo groot als het buurtgemiddelde van 96 m². De prijs per vierkante meter is daarmee marktconform voor een woning van dit formaat in deze omgeving. Bekijk ook het aanbod van appartementen in Amsterdam.

Alexanderplein e.o.

De buurt Alexanderplein e.o. is een rustige, groene oase in de stad. Met 390 inwoners is het kleinschalig, en de meeste huishoudens bestaan uit één persoon. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar voor deze buurt. De woningvoorraad bestaat vrijwel alleen uit appartementen, en bijna de helft is koop. Het is een buurt waar je elkaar nog kent, met het Alexanderplein als ontmoetingspunt. Lees meer over de buurt Alexanderplein e.o..

Leven in de straat

De Alexanderkade ligt aan het water, op loopafstand van dagelijkse voorzieningen. Voor je boodschappen kun je terecht bij Albert Heijn (om de hoek) of Lidl (twee straten verder). Kinderdagverblijf en basisschool zijn ook binnen vijf minuten lopen te bereiken. Het Metis Montessori Lyceum zit op nog geen twee minuten afstand. Een park of plantsoen vind je om de hoek. De gemeente Amsterdam biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning aangeboden via VON POLL REAL ESTATE op Funda en via Von Poll Real Estate. Het energielabel staat niet in de advertentie.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 2.300.000
Prijs per m²€ 11.735
Woonoppervlakte196m²
Perceeloppervlakte98m²
Bouwjaar1888
BuurtAlexanderplein en omgeving
WijkWeesperbuurt/Plantage
GemeenteAmsterdam

Locatie

Alexanderkade 3-2, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Alexanderplein en omgeving

Inwoners390
Mannen50%
Vrouwen49%

Woningmarkt

Gegevens uit Alexanderplein en omgeving

Woningvoorraad234
Gem. WOZ-waarde€ 646.000
Koopwoningen48%
Huurwoningen52%

Supermarkten

150 binnen 5 km

Albert Heijn
Sarphatistraat 670
468m
Albert Heijn
Sarphatistraat 141K
491m
Albert Heijn
Eerste van Swindenstraat 91
491m

Scholen

194 binnen 5 km

Metis Montessori Lyceum . vwo . havo
Voortgezet onderwijs · 1031 leerlingen
140m
Openbare Basisschool De Dapper
Basisonderwijs · 154 leerlingen
530m
Dr. E. Boekmanschool
Basisonderwijs · 388 leerlingen
619m

Veelgestelde vragen

Over Alexanderkade 3-2, Amsterdam

Is de vraagprijs van 2,3 miljoen euro reëel voor deze buurt?

De vraagprijs is 102% boven het buurtgemiddelde van 1.138.571 euro, maar het appartement is met 196 m² ook 104% groter dan het gemiddelde van 96 m². De prijs per vierkante meter is daarmee marktconform. Het is wel de duurste woning die nu in de buurt te koop staat.

Hoe groot is dit appartement?

Het woonoppervlak is 196 m², ruim twee keer zo groot als het buurtgemiddelde van 96 m². Het bouwjaar is 1888, wat vaak gepaard gaat met hoge plafonds en ruime kamers.

Wat is het energielabel?

Het energielabel staat niet in de advertentie.

Hoe is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

Het treinstation ligt op 1,4 km afstand, ongeveer tien minuten lopen. De buurt is zeer stedelijk met een omgevingsadressendichtheid van 9342 adressen per km², dus er zijn ook bus- en tramhaltes in de buurt.