Appartement te koop: Sarphatistraat 568, Amsterdam
KopenAmsterdamAppartementenSarphatistraat 568

Sarphatistraat 568

Alexanderplein en omgeving, Amsterdam

€ 1.300.000
Buurt Alexanderplein en omgeving, AmsterdamBekijk buurt
Energiezuinige woning met label A
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Albert Heijn op 288m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
45% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een statig appartement aan de Sarphatistraat

Dit appartement aan de Sarphatistraat combineert de allure van een 19e-eeuws pand met een modern energielabel A. Met 60 m² woonoppervlak is het compact maar slim ingedeeld. De vraagprijs van €1.300.000 is aan de hoge kant voor een appartement van deze omvang, maar de locatie in Amsterdam-Oost maakt het een bijzondere kans. Bekijk ook andere appartementen in Amsterdam voor vergelijkbaar aanbod.

De buurt Alexanderplein e.o.

De buurt Alexanderplein e.o. is een levendige en dichtbevolkte wijk. Met 390 inwoners op een klein oppervlak is de omgevingsadressendichtheid met 9342 adressen per km² extreem hoog. De buurt trekt veel alleenstaanden en jonge professionals, met een gemiddelde huishoudensgrootte van 1,7. Het is een plek waar je de stad echt voelt.

Leven in de straat

De Sarphatistraat ligt in het hart van Amsterdam-Oost, om de hoek van de Albert Heijn en op loopafstand van de SPAR express en Lidl. Voor dagelijkse boodschappen hoef je de deur niet uit. Ook scholen zijn dichtbij: de Metis Montessori Lyceum (vwo/havo) op twee straten verder en basisschool De Dapper op vijf minuten lopen. De gemeente Amsterdam biedt een uitgebreid netwerk aan voorzieningen.

Over deze aanbieding

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Heeren Makelaars op Funda. De makelaar heeft de woning goed gedocumenteerd met alle relevante gegevens.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt13 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 1.300.000
Prijs per m²€ 21.667
Woonoppervlakte60m²
Perceeloppervlakte153m²
Bouwjaar1858
EnergielabelA
BuurtAlexanderplein en omgeving
WijkWeesperbuurt/Plantage
GemeenteAmsterdam

Locatie

Sarphatistraat 568, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Alexanderplein en omgeving

Inwoners390
Mannen50%
Vrouwen49%

Woningmarkt

Gegevens uit Alexanderplein en omgeving

Woningvoorraad234
Gem. WOZ-waarde€ 646.000
Koopwoningen48%
Huurwoningen52%

Supermarkten

149 binnen 5 km

Albert Heijn
Sarphatistraat 670
288m
SPAR express
Sarphatistraat 225
371m
Albert Heijn
Eerste van Swindenstraat 91
436m

Scholen

188 binnen 5 km

Metis Montessori Lyceum . vwo . havo
Voortgezet onderwijs · 1031 leerlingen
319m
Openbare Basisschool De Dapper
Basisonderwijs · 154 leerlingen
509m
Havo De Hof
Voortgezet onderwijs · 376 leerlingen
667m

Veelgestelde vragen

Over Sarphatistraat 568, Amsterdam

Welk energielabel heeft Sarphatistraat 568?

De woning aan Sarphatistraat 568 in Amsterdam heeft energielabel A.

Is €1.300.000 een realistische prijs voor 60 m²?

De vraagprijs van €1.300.000 voor 60 m² is aan de hoge kant, maar de locatie aan de Sarphistraat in Amsterdam-Oost en het energielabel A rechtvaardigen deels de prijs. Vergelijkbare appartementen in de buurt worden vaak voor lagere prijzen per m² aangeboden, maar de exacte marktwaarde hangt af van de staat en voorzieningen.

Wat is het energielabel en wat betekent dat voor de stookkosten?

Het energielabel is A, wat betekent dat de woning zeer energiezuinig is. Je kunt daardoor relatief lage stookkosten verwachten in vergelijking met woningen met een lager label. Dit is een pluspunt, zeker bij een oudere bouw uit 1858.