Appartement te koop: Bachstraat 144, Leiden
KopenLeidenAppartementenBachstraat 144

Bachstraat 144

Fortuinwijk-Noord, Leiden

€ 235.000
Buurt Fortuinwijk-Noord, LeidenBekijk buurt
AH XL op 237m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
31% van de bewoners is 25-45 jaar
Energielabel C
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Rustig wonen in de Fortuinwijk-Noord

Dit appartement aan de Bachstraat in Leiden is een fijne plek voor wie houdt van rust en groen. De woning uit 1963 heeft een energielabel C en is met 56 m² lekker compact. De vraagprijs van €235.000 is scherp geprijsd vergeleken met andere appartementen in Leiden.

De buurt: Fortuinwijk-Noord

De buurt Fortuinwijk-Noord is een rustige wijk met veel groen. Op basis van één beoordeling zegt een bewoner: "Rustig". De buurt telt veel eenpersoonshuishoudens en de inkomens zijn doorsnee.

Leven in de straat

's Ochtends haal je brood bij de AH XL om de hoek (twee straten verder) of bij de Lidl op vijf minuten lopen. Voor de kinderen is basisschool De Astronaut naast de deur, en het voortgezet onderwijs (Leonardo College) op tien minuten lopen. De gemeente Leiden biedt verder volop voorzieningen.

Aanbod

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Homecrew aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 235.000
Prijs per m²€ 4.196
Woonoppervlakte56m²
Perceeloppervlakte2486m²
Bouwjaar1963
EnergielabelC
BuurtFortuinwijk-Noord
WijkBos- en Gasthuisdistrict
GemeenteLeiden

Locatie

Bachstraat 144, Leiden

Ervaringen uit de buurt

Voldoende · 1 bewoner

6.5
Bianca van der meer
25-12-2024
Rustig

Rustig

Buurt statistieken

Gegevens uit Fortuinwijk-Noord

Inwoners3.565
Mannen48%
Vrouwen52%

Woningmarkt

Gegevens uit Fortuinwijk-Noord

Woningvoorraad2.036
Gem. WOZ-waarde€ 263.000
Koopwoningen39%
Huurwoningen61%

Supermarkten

44 binnen 5 km

AH XL
Bevrijdingsplein 50
237m
Lidl
Vijf Meiplein 15
466m
Hoogvliet
Kennedylaan 118
492m

Scholen

90 binnen 5 km

De Astronaut
Basisonderwijs · 96 leerlingen
324m
Auris College Leiden
Speciaal onderwijs · 68 leerlingen
484m
Leo Kannercollege VSO
Speciaal onderwijs · 305 leerlingen
521m

Veelgestelde vragen

Over Bachstraat 144, Leiden

Welk energielabel heeft Bachstraat 144?

De woning aan Bachstraat 144 in Leiden heeft energielabel C.

Is €235.000 een realistische prijs voor dit appartement?

Ja, de vraagprijs van €235.000 ligt fors onder de gemiddelde vraagprijs in de buurt (€320.615) en ook onder de mediaan (€300.000). Het is een scherpe prijs voor een appartement van 56 m² in Leiden. De gemiddelde verkoopprijs in de buurt was het afgelopen jaar €311.452, dus dit is een kansrijke instap.

Hoe is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

Het treinstation ligt op 2 km afstand, dus op loopafstand (ongeveer 20 minuten lopen). De auto is handig voor verder weg.

Wat is de sfeer in de Fortuinwijk-Noord?

De buurt wordt als rustig ervaren, volgens de enige beschikbare bewonersreview. Het is een groene wijk met veel eenpersoonshuishoudens en een mix van leeftijden. De omgevingsadressendichtheid is hoog (3416 adressen per km²), wat duidt op een stedelijke omgeving, maar de buurt zelf oogt rustig.

Zijn er goede scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. Basisschool De Astronaut ligt op 324 meter (om de hoek). Voor voortgezet onderwijs is het Leonardo College op 568 meter (tien minuten lopen). Ook zijn er scholen voor speciaal onderwijs in de buurt.

Hoeveel kost een appartement in deze buurt gemiddeld per m²?

De gemiddelde vraagprijs per m² in de Fortuinwijk-Noord is €5.377. Dit appartement heeft een prijs per m² van €4.196 (235.000 / 56), wat aanzienlijk lager is. Dat maakt het een voordelige optie.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Het energielabel is C. Dat is redelijk zuinig voor een woning uit 1963. In de buurt heeft 26,7% van de koopwoningen label C, en 66,7% heeft een lager label (D of slechter). Je kunt dus lagere stookkosten verwachten dan bij veel andere woningen in de buurt.

Zijn er supermarkten dichtbij?

Ja, er zijn meerdere supermarkten op loopafstand. De dichtstbijzijnde is AH XL op 237 meter (twee straten verder). Ook Lidl (466 m) en Hoogvliet (492 m) zijn binnen vijf minuten lopen te bereiken.

Homecrew
Mail beschikbaarQuicklane beschikbaar
Bekijk
Gevonden op 4 bronnen