Appartement te koop: Mozartstraat 259, Leiden
KopenLeidenAppartementenMozartstraat 259

Mozartstraat 259

Fortuinwijk-Noord, Leiden

€ 350.000
Buurt Fortuinwijk-Noord, LeidenBekijk buurt
Energiezuinige woning met label B
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
AH XL op 475m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
31% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Rustig wonen in een geliefde Leidse buurt

Dit appartement aan de Mozartstraat 259 ligt in de rustige Fortuinwijk-Noord, een buurt die vooral bekend staat om zijn groene karakter en gemoedelijke sfeer. Met 69 m² woonoppervlak en energielabel B is het een comfortabele woning voor wie houdt van eenvoud en functionaliteit. De vraagprijs van €350.000 is aan de hoge kant vergeleken met het gemiddelde in de buurt, maar de woning verkeert in een goede staat. Bekijk ook het aanbod van appartementen in Leiden voor een breder beeld.

Fortuinwijk-Noord: rustig en groen

De buurt Fortuinwijk-Noord is een rustige woonwijk met veel groen. Een bewoner zegt: "Rustig", en dat typeert de sfeer. De buurt telt ruim 3.500 inwoners, met een mix van alleenstaanden en ouderen. Het is een plek waar je elkaar nog groet op straat, maar waar ook voldoende privacy is. De woningen zijn voornamelijk gebouwd tussen 1945 en 1970, wat de buurt een vertrouwd, klassiek aanzien geeft.

Dagelijkse voorzieningen om de hoek

Voor je dagelijkse boodschappen kun je terecht bij de AH XL, die twee straten verder ligt. Ook de Hoogvliet en Jumbo zijn op loopafstand. Voor schoolgaande kinderen zijn er diverse scholen in de buurt, zoals het Da Vinci City College op 180 meter en het Leo Kannercollege op 200 meter. De gemeente Leiden biedt daarnaast een uitgebreid aanbod aan culturele en recreatieve voorzieningen, van parken tot musea.

Aangeboden via meerdere kanalen

Op het moment van schrijven wordt deze woning via meerdere makelaars aangeboden, waaronder De Wekker Makelaardij Leiden B.V. en Funda. De prijs is marktconform voor een appartement van deze omvang in deze buurt.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt12 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 350.000
Prijs per m²€ 5.072
Woonoppervlakte69m²
Perceeloppervlakte3051m²
Bouwjaar1965
EnergielabelB
BuurtFortuinwijk-Noord
WijkBos- en Gasthuisdistrict
GemeenteLeiden

Locatie

Mozartstraat 259, Leiden

Ervaringen uit de buurt

Voldoende · 1 bewoner

6.5
Bianca van der meer
25-12-2024
Rustig

Rustig

Buurt statistieken

Gegevens uit Fortuinwijk-Noord

Inwoners3.565
Mannen48%
Vrouwen52%

Woningmarkt

Gegevens uit Fortuinwijk-Noord

Woningvoorraad2.036
Gem. WOZ-waarde€ 263.000
Koopwoningen39%
Huurwoningen61%

Supermarkten

45 binnen 5 km

AH XL
Bevrijdingsplein 50
475m
Hoogvliet
Kennedylaan 118
598m
Jumbo
Planciusplantsoen 25
715m

Scholen

89 binnen 5 km

Da Vinci City College / ISK
Voortgezet onderwijs · 380 leerlingen
180m
Leo Kannercollege VSO
Speciaal onderwijs · 305 leerlingen
202m
Auris College Leiden
Speciaal onderwijs · 68 leerlingen
414m

Veelgestelde vragen

Over Mozartstraat 259, Leiden

Welk energielabel heeft Mozartstraat 259?

De woning aan Mozartstraat 259 in Leiden heeft energielabel B.

Is €350.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €350.000 ligt boven de gemiddelde verkoopprijs in Fortuinwijk-Noord, die rond de €311.000 ligt. Ook de mediaanprijs van €300.000 is lager. Wel is de gemiddelde prijs per m² in de buurt €5.377, wat bij 69 m² neerkomt op zo'n €371.000. De prijs is dus aan de hoge kant, maar niet extreem. Het energielabel B en de goede staat kunnen de meerprijs deels verklaren.

Hoe is de bereikbaarheid van deze woning?

De woning ligt in een rustige straat in Leiden. Het treinstation bevindt zich op 2 km afstand, wat ongeveer 25 minuten lopen is. Met de fiets ben je er in 10 minuten. Voor dagelijkse boodschappen zijn supermarkten op loopafstand.

Wat voor type woning is dit en voor wie is het geschikt?

Dit is een appartement van 69 m² met energielabel B, gebouwd in 1965. Het is een koopwoning, geen kamer of corporatiewoning. De woning is geschikt voor eenpersoonshuishoudens of stellen, gezien de oppervlakte en de buurt die veel alleenstaanden telt. De rustige omgeving en nabijheid van voorzieningen maken het prettig wonen.

Hoe is de buurt Fortuinwijk-Noord?

Fortuinwijk-Noord is een rustige, groene buurt in Leiden. Op basis van één beoordeling geven bewoners een 6,5, met als typering 'rustig'. De buurt heeft veel alleenstaanden (1.235) en ouderen (790), maar ook gezinnen met kinderen (390). Het is een veilige buurt met 119 misdrijven per jaar. De stedelijkheidsgraad is zeer hoog (1), maar de buurt oogt niet druk.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn diverse scholen op loopafstand. Het dichtstbijzijnde voortgezet onderwijs is het Da Vinci City College op 180 meter, gevolgd door het Leo Kannercollege VSO op 202 meter. Ook zijn er basisscholen in de omgeving, zoals de Korte Vlietsch voor ZMLK op 573 meter. De afstand tot het basisonderwijs is gemiddeld 0,6 km.