Appartement te koop: Barentszstraat 319, Amsterdam
KopenAmsterdamAppartementenBarentszstraat 319

Barentszstraat 319

Zeeheldenbuurt, Amsterdam

€ 1.180.000
Buurt Zeeheldenbuurt, AmsterdamBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 146m²
85% groter dan gemiddeld in de buurt
Jumbo op 436m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
36% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een ruim appartement in de Zeeheldenbuurt

Dit appartement aan de Barentszstraat combineert de charme van een 19e-eeuws pand met een flinke oppervlakte van 146 m². De woning heeft energielabel C en is met een vraagprijs van €1.180.000 de duurste van de drie koopwoningen die nu in de buurt te koop staan. Ter vergelijking: de gemiddelde vraagprijs in de Zeeheldenbuurt ligt op €651.667, maar dat is inclusief kleinere woningen. Kijk je naar appartementen in Amsterdam, dan zie je dat dit aanbod aan de hoge kant is.

De buurt: Zeeheldenbuurt

De Zeeheldenbuurt is een stedelijke wijk met een hoge bevolkingsdichtheid. Van de 1.965 inwoners is een groot deel tussen de 25 en 45 jaar. Er wonen relatief veel eenpersoonshuishoudens, maar ook gezinnen met kinderen. De enige bewoner die een review achterliet, geeft de buurt een 10 en zegt: "Super leuk we leven als familie samen elkaar helpen trappenhuis schoonhouden onkruiden rieuwineren ook op elkaars spullen letten etc." De buurt Zeeheldenbuurt staat bekend om zijn levendige sfeer.

Leven in de straat

In de straat zelf is het dagelijks leven goed geregeld. Voor je boodschappen kun je terecht bij Jumbo (om de hoek) of Albert Heijn (twee straten verder). Ook Ekoplaza is vlakbij. Voor kinderen zijn er meerdere basisscholen op loopafstand, zoals De Zeeheld (naast de deur) en Montessori Basisschool de Eilanden (vijf minuten lopen). De gemeente Amsterdam biedt verder tal van voorzieningen in de omgeving.

Bron en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Makelaarsland en Funda.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 1.180.000
Prijs per m²€ 8.082
Woonoppervlakte146m²
Perceeloppervlakte90m²
Bouwjaar1881
EnergielabelC
BuurtZeeheldenbuurt
WijkSpaarndammerbuurt/Zeeheldenbuurt
GemeenteAmsterdam

Locatie

Barentszstraat 319, Amsterdam

Ervaringen uit de buurt

Uitstekend · 1 bewoner

10
Naraindath
21-12-2025
Schoon en netjes

Super leuk we leven als familie samen elkaar helpen trappenhuis schoonhouden onkruiden rieuwineren ook op elkaars spullen letten etc

Buurt statistieken

Gegevens uit Zeeheldenbuurt

Inwoners1.965
Mannen48%
Vrouwen52%

Woningmarkt

Gegevens uit Zeeheldenbuurt

Woningvoorraad1.027
Gem. WOZ-waarde€ 496.000
Koopwoningen27%
Huurwoningen73%

Supermarkten

142 binnen 5 km

Jumbo
Spaarndammerstraat 544
436m
Albert Heijn
Haarlemmerplein 34
442m
Ekoplaza
Haarlemmerdijk 164
531m

Scholen

190 binnen 5 km

De Zeeheld
Basisonderwijs · 310 leerlingen
150m
Montessori Basisschool de Eilanden
Basisonderwijs · 241 leerlingen
309m
Daltonschool De Spaarndammerhout
Basisonderwijs · 398 leerlingen
697m

Veelgestelde vragen

Over Barentszstraat 319, Amsterdam

Welk energielabel heeft Barentszstraat 319?

De woning aan Barentszstraat 319 in Amsterdam heeft energielabel C.

Is €1.180.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs ligt 81% boven het buurtgemiddelde van €651.667, maar dat gemiddelde is gebaseerd op slechts drie te koop staande woningen, waaronder kleinere. Het woonoppervlak van 146 m² is 85% groter dan het buurtgemiddelde van 79 m², wat de hogere prijs deels verklaart. Of de prijs marktconform is, hangt af van de exacte staat en afwerking.

Hoe is de buurt Zeeheldenbuurt om in te wonen?

De Zeeheldenbuurt is een zeer stedelijke buurt met een hoge dichtheid. Er wonen veel jonge volwassenen en eenpersoonshuishoudens, maar ook gezinnen. De enige buurtreview geeft een 10 en noemt de saamhorigheid. De buurt heeft een mix van koop- en huurwoningen, en de meeste woningen zijn gebouwd voor 1945.

Wat is de afstand tot het treinstation?

Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 2,0 km afstand. Dat is ongeveer 25 minuten lopen of een korte fietsrit.

Zijn er goede scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand. De Zeeheld ligt op 150 meter, Montessori Basisschool de Eilanden op 309 meter en Daltonschool De Spaarndammerhout op 697 meter. Voor voortgezet onderwijs moet je rekenen op 1,3 km afstand.

Hoeveel supermarkten zijn er in de omgeving?

Binnen 5 km zijn er 142 supermarkten. De dichtstbijzijnde zijn Jumbo (436 m), Albert Heijn (442 m) en Ekoplaza (531 m). Voor dagelijkse boodschappen hoef je dus niet ver.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Het energielabel is C. Dat betekent dat de woning redelijk zuinig is, maar niet top. In de buurt heeft 40% van de koopwoningen label A en 40% label C. Label C is gemiddeld voor een woning uit 1881.

Hoe veilig is de Zeeheldenbuurt?

In de buurt zijn in de laatste meting 89 misdrijven geregistreerd. Dat is relatief laag voor een zeer stedelijk gebied. De buurt heeft een actieve gemeenschap die elkaar in de gaten houdt, zoals blijkt uit de review.