Appartement te koop: Belgischestraat 45A, Rotterdam
KopenRotterdamAppartementenBelgischestraat 45A

Belgischestraat 45A

Oud Mathenesse, Rotterdam

€ 280.000
Buurt Oud Mathenesse, RotterdamBekijk buurt
Dirk op 289m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
40% van de bewoners is 25-45 jaar
Energielabel E
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Belgischestraat 45A: een appartement met karakter

Dit appartement aan de Belgischestraat in Rotterdam-Oud Mathenesse heeft een oppervlakte van 66 m² en een energielabel E, wat betekent dat de stookkosten naar verwachting hoger uitvallen. Met een vraagprijs van €280.000 is de prijs per vierkante meter (€4.242) iets hoger dan het buurtgemiddelde van €4.412, maar de woning is wel marktconform geprijsd. Het is een van de appartementen in Rotterdam die nu te koop staan.

Oud Mathenesse: een buurt in verandering

Oud Mathenesse is een levendige wijk in Delfshaven, met ruim 7.000 inwoners. De buurt kent een mix van culturen en leeftijden, al wonen er relatief veel eenpersoonshuishoudens (ongeveer 60%). Bewoners zijn verdeeld over de leefbaarheid: een enkeling noemt de buurt 'aan het verpauperen' vanwege zwerfafval en parkeeroverlast, terwijl een andere bewoner die er al 34 jaar woont zegt: 'Voel me nog steeds veilig.' Een derde vult aan: 'Ik woon hier al vanaf 1997 en tuurlijk gaat de buurt achteruit, maar zolang wij ons veilig voelen, blijven we hier wonen.' De buurt Oud Mathenesse heeft een stedelijkheidsgraad van 1 (zeer sterk stedelijk), met een hoge omgevingsadressendichtheid.

Leven in de straat: voorzieningen om de hoek

Voor dagelijkse boodschappen kun je terecht bij Dirk (om de hoek) of Lidl (twee straten verder). Ook is er een SPAR op tien minuten lopen. In de buurt zijn meerdere basisscholen, zoals OBS Mathenesse en Basisschool de Peperklip, beide op loopafstand. Het treinstation ligt op 1,2 km afstand, dus goed bereikbaar met de fiets. De gemeente Rotterdam biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Groote Waard Makelaars & Taxateurs B.V. op Funda aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 280.000
Prijs per m²€ 4.242
Woonoppervlakte66m²
Perceeloppervlakte260m²
Bouwjaar1940
EnergielabelE
BuurtOud Mathenesse
WijkDelfshaven
GemeenteRotterdam

Locatie

Belgischestraat 45A, Rotterdam

Ervaringen uit de buurt

Voldoende · 7 bewoners

5.9
Ruud Hanegraaf
17-09-2025
Buurt is aan het verpauperen

Veel glasscherven die liggen op straat vlakbij een senioren flat waar veel bewoners afhankelijk zijn van een scootmobiel of rolstoel en aan huis gekluisterd zijn als ze een lekke band hebben door dat ze door glas zijn gereden. Auto's die dubbel geparkeerd staan met name op de Franselaan of nog gekker dat men deze gewoon schuin op de stoep en het fietspad parkeert om te lossen bij een Poolse supermarkt. Bestuurder aanspreken helpt niet want die spreekt alleen Pools want is een bestelbus of vrachtwagen met Pools kenteken die het steeds doen. Stoeptegels die los liggen met name op de Franselaan als je daar met scootmobiel overrijdt sta je doodsangsten uit. Levensgevaarlijke situatie op sommige plekken in die straat ook voor ouderen die slecht ter been zijn om de tegels gewoon niet goed liggen. Woning is in senioren complex is uitstekend zeker voor iemand die slecht ter been is en afhankelijk is van hulpmiddelen.

7.4
louise van zeelst
16-02-2025
Voel me nog steeds veilig

Woon hier al 34 jaar blij hier wonen

8.0
louise
04-01-2025
Ik voel me nog steeds veilig wij wonen hier

Ik woon hier al vanaf 1997 En tuurlijk gaat de buurt achteruit maar zolang wij ons veilig voelen blijf we wij hier wonen.

6.6
Stéphane
13-09-2024
Buurt zonder ziel

Ik denk dat er potentieel in deze buurt is, een hartelijke gemeenschap is er maar hygiëne en esthetiek zijn echt niet leuk en het is niet meer als een buurt om te wonen. Ik wou dat er meer waarde op esthetiek van de huisen, straaten, milieu en omgeving geheecht woord

3.7
Peet
10-09-2024
Chaos

Kelderend

5.6
Valerie
02-12-2023
Veiligheid

Ik woon er sinds vanaf m'n 20 en als meisje op z'n plek wonen is niet fijn vaker politie moeten bellen omdat mannen seks wilde en seksuele dingen roepen

Buurt statistieken

Gegevens uit Oud Mathenesse

Inwoners7.085
Mannen54%
Vrouwen46%

Woningmarkt

Gegevens uit Oud Mathenesse

Woningvoorraad3.815
Gem. WOZ-waarde€ 195.000
Koopwoningen35%
Huurwoningen65%

Supermarkten

68 binnen 5 km

Dirk
Pinkstraat 6
289m
Lidl
Dieselstraat 90
433m
SPAR
Stationsplein 4
968m

Scholen

142 binnen 5 km

Auris Hildernisseschool
Speciaal onderwijs · 140 leerlingen
334m
OBS Mathenesse
Basisonderwijs · 94 leerlingen
459m
Basisschool de Peperklip
Basisonderwijs · 368 leerlingen
518m

Veelgestelde vragen

Over Belgischestraat 45A, Rotterdam

Welk energielabel heeft Belgischestraat 45A?

De woning aan Belgischestraat 45A in Rotterdam heeft energielabel E.

Is €280.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €280.000 ligt iets boven de gemiddelde verkoopprijs in de buurt (€259.541) en de mediaan (€249.000). De gemiddelde prijs per m² in Oud Mathenesse is €4.412; dit appartement kost €4.242 per m². Dat is marktconform, al is het energielabel E een aandachtspunt voor de maandlasten.

Hoe veilig is de buurt Oud Mathenesse?

Uit buurtreviews blijkt dat bewoners verdeeld zijn. Sommigen ervaren overlast van zwerfafval en foutparkeren, maar anderen voelen zich er al jaren veilig. Het aantal misdrijven in de buurt is 587, maar dat cijfer zegt niet alles over de straat zelf. Het is een gemengde wijk met zowel positieve als negatieve ervaringen.

Wat is het energielabel en wat betekent dat voor mijn energiekosten?

Het energielabel is E. Dat betekent dat de woning minder zuinig is dan gemiddeld. Je kunt hogere stookkosten verwachten dan bij een woning met label A of B.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand, zoals OBS Mathenesse (459 m) en Basisschool de Peperklip (518 m). Ook is er een school voor speciaal onderwijs, de Auris Hildernisseschool (334 m). Voor voortgezet onderwijs moet je iets verder reizen (gemiddeld 2,1 km).

Hoe is het openbaar vervoer in Oud Mathenesse?

Het treinstation ligt op 1,2 km afstand, dus op loop- of fietsafstand. Over buslijnen zijn geen specifieke gegevens bekend, maar de buurt is zeer stedelijk (stedelijkheidsgraad 1), dus er is doorgaans goed OV.

Wat voor type woning is dit en uit welk jaar komt het?

Het is een appartement uit 1940, met een oppervlakte van 66 m². Het bouwjaar betekent dat het vooroorlogse kenmerken kan hebben, zoals hoge plafonds, maar ook dat isolatie mogelijk minder goed is. Het energielabel E bevestigt dat.

Groote Waard Makelaars & Taxateurs B.V.
Geen mail gevonden
Bekijk
Bekijk aanbod
Direct mailen is helaas niet beschikbaar, je kan wel reageren via de website.
Gevonden op 2 bronnen
Groote Waard Makelaars & Taxateurs B.V.
funda.nl
Bekijk
Groote Waard Makelaars & Taxateurs
huispedia.nl
Bekijk