Appartement te koop: Bloemstraat 170A, Amsterdam
Onder bod
KopenAmsterdamAppartementenBloemstraat 170A

Bloemstraat 170A

Bloemgrachtbuurt, Amsterdam

€ 1.200.000
Buurt Bloemgrachtbuurt, AmsterdamBekijk buurt
Onder bod
Er is al een bod uitgebracht op deze woning
Energiezuinige woning met label A
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Ruim woonoppervlak van 130m²
51% groter dan gemiddeld in de buurt
AI-samenvatting

Een ruim appartement in de Jordaan

Dit appartement aan de Bloemstraat voelt als een stadsvilla: 130 m² woonoppervlak, gebouwd in 2006 en met energielabel A. De woning ligt in de geliefde Jordaan, waar de grachten en bruine cafés om de hoek zijn. Met een vraagprijs van €1.200.000 is dit aan de hoge kant, maar dat past bij het formaat en de locatie. Ter vergelijking: de gemiddelde vraagprijs voor appartementen in Amsterdam ligt lager, maar dit appartement is ook flink groter dan het buurtgemiddelde.

De Bloemgrachtbuurt

De buurt Bloemgrachtbuurt is een van de meest levendige stukjes Amsterdam. Met 3020 inwoners op een hoge dichtheid (omgevingsadressendichtheid 12.037) is het er nooit stil. De buurt telt veel eenpersoonshuishoudens (1290) en relatief weinig gezinnen met kinderen (260). Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar, maar de cijfers spreken voor zich: het is een volwassen, stedelijke wijk met een mix van koop- en huurwoningen.

Leven in de straat

Voor dagelijkse boodschappen loop je twee straten verder naar Dirk op 224 meter, of naar Albert Heijn op 377 meter. Ook Ekoplaza is op loopafstand (495 meter). Basisschool Dr. Rijk Kramer zit om de hoek (273 meter), en de 14e Montessorischool De Jordaan op 433 meter. Het voortgezet onderwijs is iets verder, maar Het Cartesius Lyceum op 515 meter is goed bereikbaar. De gemeente Amsterdam biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Francis Helmig Makelaardij op Funda aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusOnder bod
Prijs€ 1.200.000
Prijs per m²€ 9.231
Woonoppervlakte130m²
Perceeloppervlakte122m²
Bouwjaar2006
EnergielabelA
BuurtBloemgrachtbuurt
WijkJordaan
GemeenteAmsterdam

Locatie

Bloemstraat 170A, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Bloemgrachtbuurt

Inwoners3.020
Mannen48%
Vrouwen52%

Woningmarkt

Gegevens uit Bloemgrachtbuurt

Woningvoorraad1.980
Gem. WOZ-waarde€ 647.000
Koopwoningen32%
Huurwoningen67%

Supermarkten

154 binnen 5 km

Dirk
2e Hugo de Grootstraat 43
224m
Albert Heijn
Frederik Hendrikstraat 81
377m
Albert Heijn
Westermarkt 21
419m

Scholen

217 binnen 5 km

Basisschool Dr. Rijk Kramer
Basisonderwijs · 361 leerlingen
273m
Jordaan College - iHub onderwijs (voorheen Altra)
Speciaal onderwijs · 71 leerlingen
386m
14e Montessorischool De Jordaan
Basisonderwijs · 372 leerlingen
433m

Veelgestelde vragen

Over Bloemstraat 170A, Amsterdam

Welk energielabel heeft Bloemstraat 170A?

De woning aan Bloemstraat 170A in Amsterdam heeft energielabel A.

Is €1.200.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €1.200.000 ligt 57% boven de gemiddelde vraagprijs in de buurt (€765.625). Maar dit appartement is met 130 m² ook 51% groter dan het buurtgemiddelde van 86 m². De prijs per m² (€9.231) is iets hoger dan het buurtgemiddelde van €8.922 per m². Het is dus een premium woning, maar de prijs weerspiegelt de extra ruimte en het energielabel A.

Hoe is de buurt qua veiligheid?

In de Bloemgrachtbuurt zijn in de laatste meting 228 misdrijven geregistreerd. Dat is relatief hoog, maar past bij een zeer stedelijk gebied met veel horeca en toerisme. De meeste overlast is gerelateerd aan de drukte van de stad.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in deze buurt?

In de Bloemgrachtbuurt stonden verkochte woningen gemiddeld 25 dagen te koop. Dat is kort, wat duidt op een actieve markt. Houd er rekening mee dat dit appartement bovengemiddeld geprijsd is, wat de verkooptijd kan beïnvloeden.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand: Basisschool Dr. Rijk Kramer (273 meter) en 14e Montessorischool De Jordaan (433 meter). Voor voortgezet onderwijs is Het Cartesius Lyceum op 515 meter een optie. Ook zijn er kinderdagverblijven in de buurt (400 meter).

Hoe is het openbaar vervoer?

Wel zijn er tram- en bushaltes in de buurt, al worden specifieke lijnen niet genoemd. De hoge stedelijkheidsgraad (1) betekent dat veel voorzieningen op loopafstand zijn.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Het appartement heeft energielabel A, wat betekent dat het zeer zuinig is. In de buurt heeft 20% van de woningen label A, 40% label B en 40% label C. Dit appartement scoort dus beter dan gemiddeld, wat lagere stookkosten betekent.

Zijn er parken in de buurt?

Het dichtstbijzijnde park of plantsoen ligt op 700 meter afstand. Dat is op loopafstand, maar niet direct om de hoek. De buurt zelf is dichtbebouwd, dus voor groen moet je een stukje lopen.