Appartement te koop: Bloemstraat 51D, Amsterdam
Onder bod
KopenAmsterdamAppartementenBloemstraat 51D

Bloemstraat 51D

Bloemgrachtbuurt, Amsterdam

€ 595.000
Buurt Bloemgrachtbuurt, AmsterdamBekijk buurt
Onder bod
Er is al een bod uitgebracht op deze woning
Energiezuinige woning met label A
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Albert Heijn op 210m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

In de levendige Jordaan

Dit appartement aan de Bloemstraat 51D ademt de sfeer van de Jordaan: smalle straten, bruine cafés en een rijke historie. Het is een modern appartement uit 2000 met energielabel A, dus lekker zuinig. Met 69 m² woonoppervlak is het compact maar slim ingedeeld. De vraagprijs van €595.000 is scherp, want dat ligt 22% onder het buurtgemiddelde van €765.625. Ter vergelijking: de gemiddelde prijs per m² in de buurt is €8.922, dus dit appartement biedt waar voor je geld. Bekijk ook andere appartementen in Amsterdam.

De Bloemgrachtbuurt

De buurt Bloemgrachtbuurt is een van de meest geliefde stukjes van de Jordaan. Het is er druk en levendig, met veel eenpersoonshuishoudens en een mix van jong en oud. De meeste woningen zijn gebouwd voor 1945, maar dit appartement is van na de eeuwwisseling. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar, maar de cijfers spreken voor zich: de buurt heeft een hoge bevolkingsdichtheid en veel voorzieningen op loopafstand.

Leven in de straat

Doordeweeks haal je je brood bij de Albert Heijn om de hoek (210 m) of de Dirk (414 m). Voor de kinderen is de Theo Thijssenschool Amsterdam op 5 minuten lopen (334 m) een fijne basisschool, en het Cartesius Lyceum (518 m) biedt voortgezet onderwijs. Ook kinderdagverblijven zijn dichtbij. De gemeente Amsterdam biedt een uitgebreid netwerk van voorzieningen, van parken tot bibliotheken.

Bron en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Snoep Makelaardij en Vastgoed Nederland.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt18 februari 2026
StatusOnder bod
Prijs€ 595.000
Prijs per m²€ 8.623
Woonoppervlakte69m²
Perceeloppervlakte48m²
Bouwjaar2000
EnergielabelA
BuurtBloemgrachtbuurt
WijkJordaan
GemeenteAmsterdam

Locatie

Bloemstraat 51D, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Bloemgrachtbuurt

Inwoners3.020
Mannen48%
Vrouwen52%

Woningmarkt

Gegevens uit Bloemgrachtbuurt

Woningvoorraad1.980
Gem. WOZ-waarde€ 647.000
Koopwoningen32%
Huurwoningen67%

Supermarkten

154 binnen 5 km

Albert Heijn
Westermarkt 21
210m
Dirk
2e Hugo de Grootstraat 43
414m
Albert Heijn
Elandsgracht 13A
451m

Scholen

216 binnen 5 km

Theo Thijssenschool Amsterdam
Basisonderwijs · 388 leerlingen
334m
Jordaan College - iHub onderwijs (voorheen Altra)
Speciaal onderwijs · 71 leerlingen
342m
14e Montessorischool De Jordaan
Basisonderwijs · 372 leerlingen
445m

Veelgestelde vragen

Over Bloemstraat 51D, Amsterdam

Welk energielabel heeft Bloemstraat 51D?

De woning aan Bloemstraat 51D in Amsterdam heeft energielabel A.

Is €595.000 een realistische prijs voor dit appartement?

Ja, de prijs is marktconform en zelfs aan de scherpe kant. De gemiddelde vraagprijs in de Bloemgrachtbuurt is €765.625, en de mediaan ligt op €622.500. Met 69 m² en energielabel A is dit appartement gunstig geprijsd. De gemiddelde prijs per m² in de buurt is €8.922, wat neerkomt op een verwachte prijs van circa €615.000 op basis van oppervlakte. Dit appartement zit daar dus onder.

Hoe is de buurt qua veiligheid?

In de Bloemgrachtbuurt zijn in de meest recente cijfers 228 misdrijven geregistreerd. Dat is relatief hoog, maar past bij een zeer stedelijk gebied met veel horeca en toeristen. De meeste overlast betreft fietsendiefstal en kleine criminaliteit. De buurt voelt overdag levendig en veilig, maar zoals in elke grote stad is het goed om alert te zijn.

Wat is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 2,3 km afstand, ongeveer 25 minuten lopen of 10 minuten met de fiets. Voor lokaal vervoer ben je aangewezen op tram of fiets.

Zijn er parken of groen in de buurt?

Ja, het dichtstbijzijnde park of plantsoen ligt op 0,7 km afstand, ongeveer 8 minuten lopen. Dat is het Westerpark, een groot stadspark met veel ruimte om te wandelen, sporten of picknicken. Ook de Jordaan zelf heeft enkele kleine pleinen en binnentuinen, maar voor echt groen moet je even de wijk uit.

Hoeveel woningen staan er te koop in de buurt?

Op dit moment staan er 8 koopwoningen te koop in de Bloemgrachtbuurt. Dat is een klein aanbod, wat typerend is voor deze populaire buurt. De gemiddelde verkooptijd van verkochte woningen was 25 dagen, wat aangeeft dat woningen snel van eigenaar wisselen. Het is dus een actieve markt.

Wat is het energielabel en wat betekent dat voor de stookkosten?

Het energielabel is A, wat betekent dat de woning zeer energiezuinig is. In de buurt heeft 20% van de woningen label A, 40% label B en 40% label C. Met label A kun je rekenen op lage stookkosten, maar exacte bedragen zijn niet te geven zonder verbruiksgegevens. Het is een groot voordeel ten opzichte van oudere woningen in de buurt.