Appartement te koop: Boergoensevliet 55A, Rotterdam
Verkocht onder voorbehoud
KopenRotterdamAppartementenBoergoensevliet 55A

Boergoensevliet 55A

Oud Charlois, Rotterdam

€ 325.000
Buurt Oud Charlois, RotterdamBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
MCD op 491m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
36% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een ruim appartement in Oud Charlois

Dit appartement aan de Boergoensevliet 55A in Rotterdam heeft een woonoppervlak van 112 m², verdeeld over één verdieping. Het is een woning met karakter, gebouwd in 1937 en voorzien van energielabel F. De prijs van €325.000 is marktconform voor een appartement van deze omvang in de buurt. Bekijk ook andere appartementen in Rotterdam.

De buurt Oud Charlois

Oud Charlois is een levendige wijk met ruim 14.000 inwoners. De buurt kent een mix van bewoners, met veel eenpersoonshuishoudens en gezinnen. Enkele bewoners geven aan: "Top buurt" en "Bereikbaarheid is goed". Er zijn ook kritische geluiden over overlast, maar de sfeer wordt door sommigen als gezellig ervaren. De buurt Oud Charlois heeft een gemiddelde huishoudensgrootte van 1,9.

Leven in de straat

In de straat vind je dagelijkse voorzieningen op loopafstand. Voor de boodschappen kun je terecht bij MCD (om de hoek), Aldi (tien minuten lopen) of PLUS (twee straten verder). Kinderen kunnen naar de Wilhelminaschool (naast de deur) of Openbare Basisschool De Triangel (om de hoek). Ook is er een kinderdagverblijf vlakbij. De gemeente Rotterdam biedt een breed scala aan voorzieningen.

Bron en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Max Makelaars B.V. op Vastgoed Nederland.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt24 april 2026
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 325.000
Prijs per m²€ 2.902
Woonoppervlakte112m²
Perceeloppervlakte1579m²
Bouwjaar1937
EnergielabelF
BuurtOud Charlois
WijkCharlois
GemeenteRotterdam

Locatie

Boergoensevliet 55A, Rotterdam

Ervaringen uit de buurt

Voldoende · 6 bewoners

5.6
CC
28-12-2025
Ghetto

Veel junkies en psychiatrische mensen. Veel geschreeuw. Veel vuilnis. Slecht onderhouden. Positief: tramverbinding

4.4
Janny leeflang
14-10-2025
Arme charlois

Het is niet charlois meer Ben verschillende keren al lastig gevallen Zelf al een keer achterna gelopen zo getinte met mondkapje terwijl die allang niet gedragen word Dan voel je je als vrouw heel klein School loop achter omdat teveel kinderen geen Nederlands spreken waaronder onze kinderen de dupe zijn Sins de flat gerenoveerd is alles achteruit gegaan Nederlanders kan je nu op 1 hand telkens was vroeger anders Maken er een zooitje van en om de flat Staan regelmatig van die ballonnen gasflessen achter de lift 30 ofzo Bereikbaarheid is goed enige positieve heb er geen woorden voor,maar word toch niks aan gedaan

8.8
Christian corné Roelofsen
31-03-2025
Gezellig

Top buurt

6.9
Bewoner
25-02-2025
Gedag zeggen

Wij wonen op een fijne trap met leuk buren. Op straat zeggen de meeste mensen gedag en dat was in het dorp waar wij woonden wel anders. Omdat dit een hecht buurtje is is het juist leuk en fijn dat men op elkaar let. De slager/supermarkt om de hoek is helaas weg dus lopen we naar de MCD. Prima te doen. Ook OV is op loopafstand. Wel is het jammer dat er af en toe huisraden buiten staan en dat bij overvolle containers het vuil ernaast wordt gezet. Dat is waarom de hygiëne die bij ons wat minder scoort.

7.6
Astrid
15-12-2024
Charlois vol avontuur.

We hebben hier nare dingen gezien en meegemaakt. Steeds meer oud Rotterdammers gaan dood en daar komen nieuwkomers voor terug, nieuwkomers allerlei. De buurt ligt vol plastic en afval in de grasveldje en mensen gooien poepluiers van balkon soms de haven in. Pijnlijk om te zien maar Gemeenten Rotterdam houdt het redelijk goed bij er mogen weleer prikkers langskomen.

8.3
A
29-06-2024
Fijne buurt

Naar mijn mening en ervaring vind ik oud Charlois een fijne en rustige buurt. Het voelt als een dorp in een stad. Met veel groen, speelplekken. Centraal gelegen met 10 min ben je in het centrum/ Zuidplein/ Feijenoord. Ik zou niet meer in een andere buurt willen wonen

Buurt statistieken

Gegevens uit Oud Charlois

Inwoners14.120
Mannen51%
Vrouwen49%

Woningmarkt

Gegevens uit Oud Charlois

Woningvoorraad6.934
Gem. WOZ-waarde€ 220.000
Koopwoningen32%
Huurwoningen68%

Supermarkten

80 binnen 5 km

MCD
Wolphaertsbocht 23
491m
Aldi
Ebenhaëzerstraat 15
865m
PLUS
Pleinweg 156-172
933m

Scholen

177 binnen 5 km

Wilhelminaschool
Basisonderwijs · 276 leerlingen
59m
Openbare Basisschool De Triangel
Basisonderwijs · 289 leerlingen
252m
Yulius Reijerwaard College
Speciaal onderwijs · 72 leerlingen
285m

Veelgestelde vragen

Over Boergoensevliet 55A, Rotterdam

Welk energielabel heeft Boergoensevliet 55A?

De woning aan Boergoensevliet 55A in Rotterdam heeft energielabel F.

Is €325.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €325.000 ligt iets boven de gemiddelde koopprijs in Oud Charlois (€311.711) en de mediaan (€300.000). De woning is met 112 m² aanzienlijk groter dan het buurtgemiddelde van 84 m², wat de hogere prijs deels verklaart. De gemiddelde prijs per m² in de buurt is €3.854, dus voor deze oppervlakte zou dat neerkomen op circa €431.000. De vraagprijs is dus relatief scherp.

Hoe is de bereikbaarheid van Oud Charlois?

Oud Charlois is goed bereikbaar met de tram en bus. Het treinstation ligt op 4,9 km afstand, dus voor treinreizen ben je aangewezen op een bus of tram naar Rotterdam Centraal. De buurt heeft een hoge omgevingsadressendichtheid (3.525 adressen per km²), wat duidt op een stedelijke omgeving met veel voorzieningen op loopafstand.

Wat is het energielabel F en wat betekent dat voor de stookkosten?

Energielabel F is een van de laagste labels, wat betekent dat de woning slecht geïsoleerd is. Dit kan leiden tot hoge stookkosten in de winter. In de buurt heeft 33,9% van de woningen een label D of lager, dus label F is niet uitzonderlijk voor een woning uit 1937.

Hoe veilig is de buurt Oud Charlois?

In de buurt zijn in totaal 819 misdrijven geregistreerd, wat relatief hoog is voor een wijk met 14.120 inwoners. Enkele bewoners melden overlast van junks en psychiatrische mensen, en er wordt gesproken over vuilnis en geschreeuw. Andere bewoners vinden de buurt echter gezellig. Het is aan te raden om zelf een keer door de buurt te lopen op verschillende tijdstippen.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. De Wilhelminaschool (basisonderwijs) ligt op 59 meter, Openbare Basisschool De Triangel op 252 meter, en Ibn i-Sina op 292 meter. Voor voortgezet onderwijs is er het Yulius Reijerwaard College op 285 meter. Ook zijn er kinderdagverblijven in de buurt.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in Oud Charlois?