Appartement te koop: Derde Oosterparkstraat 142-3, Amsterdam
Verkocht onder voorbehoud
KopenAmsterdamAppartementenDerde Oosterparkstraat 142-3

Derde Oosterparkstraat 142-3

Oosterparkbuurt-Zuidoost, Amsterdam

€ 785.000
Buurt Oosterparkbuurt-Zuidoost, AmsterdamBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Energiezuinige woning met label A++
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Albert Heijn op 237m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Een statig appartement in de Oosterparkbuurt

Dit appartement aan de Derde Oosterparkstraat ademt de charme van 1898, maar is met energielabel A++ verrassend zuinig. Met 83 vierkante meter woonoppervlak is het ruim, zeker voor een appartement in Amsterdam. De vraagprijs van €785.000 is aan de hoge kant, maar past bij de schaarste aan grote, energiezuinige woningen in deze buurt. Ter vergelijking: het aanbod van appartementen in Amsterdam laat zien dat prijzen flink uiteenlopen.

De buurt: Oosterparkbuurt-Zuidoost

De buurt Oosterparkbuurt-Zuidoost is een levendige, dichtbevolkte wijk. Op basis van twee beoordelingen geven bewoners de buurt gemiddeld een 8. Een van hen noemt het 'De Vrolikste in Oost' en zegt: 'Ik woon nu ruim een halfjaar in de Vrolikstraat in Oost en ik voel me hier zo gelukkig.' Een andere bewoner is kritischer en spreekt over 'veel criminaliteit in de buurt'. De buurt telt veel eenpersoonshuishoudens en jonge mensen tussen 25 en 45 jaar.

Leven in de straat

In de ochtend haal je brood bij Albert Heijn om de hoek (237 meter) of bij Dirk twee straten verder (530 meter). Kinderen lopen naar IBS De Vijgenboom (252 meter) of Integraal Kindcentrum De Kaap (301 meter). Voor de middelbare school fiets je naar Kiem Montessori of Cygnus Gymnasium, beide op loopafstand. De gemeente Amsterdam biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Bron en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Henk Burger Makelaardij op Funda.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 785.000
Prijs per m²€ 9.458
Woonoppervlakte83m²
Perceeloppervlakte113m²
Bouwjaar1898
EnergielabelA++
BuurtOosterparkbuurt-Zuidoost
WijkOosterparkbuurt
GemeenteAmsterdam

Locatie

Derde Oosterparkstraat 142-3, Amsterdam

Ervaringen uit de buurt

Zeer goed · 2 bewoners

6.9
RV
27-11-2025
Sketchy

Veel criminaliteit in de buurt

9.1
Jacqueline
20-10-2025
De Vrolikste in Oost

Ik woon nu ruim een halfjaar in de Vrolikstraat in Oost en ik voel me hier zo gelukkig. Tien minuten fietsen van mijn werk, groen stil straatje, en toch middenin de mooiste stad van het land (van de wereld)!

Buurt statistieken

Gegevens uit Oosterparkbuurt-Zuidoost

Inwoners3.705
Mannen49%
Vrouwen51%

Woningmarkt

Gegevens uit Oosterparkbuurt-Zuidoost

Woningvoorraad2.059
Gem. WOZ-waarde€ 584.000
Koopwoningen32%
Huurwoningen68%

Supermarkten

147 binnen 5 km

Albert Heijn
Krugerplein 3
237m
Albert Heijn
Eerste Oosterparkstraat 100
435m
Dirk
Pretoriusstraat 9
530m

Scholen

198 binnen 5 km

IBS De Vijgenboom
Basisonderwijs · 123 leerlingen
252m
Integraal Kindcentrum De Kaap
Basisonderwijs · 138 leerlingen
301m
IKC Frankendael
Basisonderwijs · 69 leerlingen
338m

Veelgestelde vragen

Over Derde Oosterparkstraat 142-3, Amsterdam

Welk energielabel heeft Derde Oosterparkstraat 142-3?

De woning aan Derde Oosterparkstraat 142-3 in Amsterdam heeft energielabel A++.

Is €785.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs ligt 52% boven het buurtgemiddelde van €516.000, maar het appartement is ook 30% groter (83 m² versus 64 m² gemiddeld) en heeft een uitzonderlijk energielabel A++. In de buurt zijn momenteel slechts vier koopwoningen beschikbaar, variërend van €400.000 tot €689.000. Verkochte woningen in de buurt gingen gemiddeld voor €665.188 weg, met een gemiddelde looptijd van 34 dagen.

Hoe veilig is de Oosterparkbuurt-Zuidoost?

De buurt kent 478 geregistreerde misdrijven, wat relatief hoog is voor een stedelijk gebied. Een bewoner geeft de buurt een 6,86 en noemt 'veel criminaliteit in de buurt'. Een andere bewoner geeft een 9,13 en voelt zich juist gelukkig. Het is goed om zelf een indruk te krijgen door een keer door de buurt te lopen.

Wat is het energielabel en wat betekent dat voor de stookkosten?

Het energielabel is A++, het zuinigste label dat er is. Dat betekent dat de woning zeer goed geïsoleerd is en je lage stookkosten kunt verwachten. In de buurt heeft 33,3% van de koopwoningen label A, 33,3% label B en 33,3% label C. Geen enkel ander koopaanbod heeft label A+ of hoger, dus dit appartement springt er positief uit.

Hoe is het openbaar vervoer in de buurt?

Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 1,0 kilometer afstand, ongeveer tien minuten lopen. De omgevingsadressendichtheid is zeer hoog (8811 adressen per km²), wat betekent dat er veel voorzieningen en ov-haltes in de buurt zijn.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. Basisscholen zoals IBS De Vijgenboom (252 meter) en Integraal Kindcentrum De Kaap (301 meter) zijn om de hoek. Voor voortgezet onderwijs zijn Kiem Montessori (452 meter) en Cygnus Gymnasium (493 meter) dichtbij.