Appartement te koop: Gerard Doustraat 25-1, Amsterdam
KopenAmsterdamAppartementenGerard Doustraat 25-1

Gerard Doustraat 25-1

Hercules Seghersbuurt, Amsterdam

€ 825.000
Buurt Hercules Seghersbuurt, AmsterdamBekijk buurt
Coop op 152m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
50% van de bewoners is 25-45 jaar
Energielabel C
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

In de levendige Oude Pijp

Deze 19e-eeuwse woning aan de Gerard Doustraat ademt de sfeer van het oude Amsterdam. Met 84 vierkante meter woonoppervlak en energielabel C is het een karakteristiek appartement in een geliefde buurt. De vraagprijs van €825.000 ligt boven het gemiddelde van €686.000 in de buurt, maar past bij de schaarste aan appartementen in Amsterdam.

De Hercules Seghersbuurt

De buurt Hercules Seghersbuurt is een van de dichtstbevolkte van Nederland, met ruim 10.000 adressen per vierkante kilometer. Het is een buurt van alleen appartementen, waar veel alleenstaanden wonen (gemiddelde huishoudensgrootte 1,4). De meeste woningen zijn voor de oorlog gebouwd. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar.

Het dagelijks leven

Voor de dagelijkse boodschappen loop je twee straten verder naar de Coop of Jumbo. Ook een Dirk en Albert Heijn zijn op loopafstand. Kinderen kunnen naar basisschool Oscar Carré om de hoek, en voor voortgezet onderwijs zijn er meerdere scholen op loopafstand, zoals het Montessori Lyceum. De gemeente Amsterdam biedt een uitgebreid voorzieningenniveau.

Aanbod

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Forte Makelaars aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt8 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 825.000
Prijs per m²€ 9.821
Woonoppervlakte84m²
Perceeloppervlakte90m²
Bouwjaar1880
EnergielabelC
BuurtHercules Seghersbuurt
WijkOude Pijp
GemeenteAmsterdam

Locatie

Gerard Doustraat 25-1, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Hercules Seghersbuurt

Inwoners2.535
Mannen50%
Vrouwen51%

Woningmarkt

Gegevens uit Hercules Seghersbuurt

Woningvoorraad1.686
Gem. WOZ-waarde€ 496.000
Koopwoningen17%
Huurwoningen83%

Supermarkten

151 binnen 5 km

Coop
Eerste Jan Steenstraat 53
152m
Jumbo
Ferdinand Bolstraat 89B
185m
Dirk
Marie Heinekenplein 25
263m

Scholen

202 binnen 5 km

Montessori Lyceum Amsterdam - Hoofdlocatie
Voortgezet onderwijs · 875 leerlingen
294m
Basisschool Oscar Carré
Basisonderwijs · 343 leerlingen
313m
Montessori Lyceum Amsterdam - Van Ostadestraat
Voortgezet onderwijs · 662 leerlingen
445m

Veelgestelde vragen

Over Gerard Doustraat 25-1, Amsterdam

Welk energielabel heeft Gerard Doustraat 25-1?

De woning aan Gerard Doustraat 25-1 in Amsterdam heeft energielabel C.

Is de prijs van €825.000 marktconform voor deze buurt?

De vraagprijs ligt 20% boven het buurtgemiddelde van €686.000, maar de mediaanprijs in de buurt is €720.000. De gemiddelde prijs per vierkante meter is €9.269, terwijl deze woning €9.821 per m² vraagt. De woning is relatief groot (84 m²) vergeleken met het buurtgemiddelde van 78 m². Of de prijs marktconform is, hangt af van de staat en specifieke kenmerken.

Hoe is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

Het treinstation ligt op 2,5 kilometer afstand.

Wat voor type woning is dit en wat is de staat van onderhoud?

Het is een appartement uit 1880 met energielabel C. Het bouwjaar voor 1945 betekent dat het om een oudere woning gaat, mogelijk met karakteristieke elementen.

Zijn er veel voorzieningen in de buurt?

Ja, de buurt heeft een groot aantal voorzieningen op loopafstand. Binnen 300 meter vind je supermarkten zoals Coop en Jumbo. Ook zijn er meerdere scholen, waaronder basisschool Oscar Carré en het Montessori Lyceum, op korte loopafstand. Een park of plantsoen ligt op 400 meter.

Hoe veilig is de Hercules Seghersbuurt?

In de CBS-data over 2023 zijn 233 misdrijven geregistreerd in de buurt. Dit cijfer zegt iets over de veiligheidssituatie, maar zonder context van het aantal inwoners of vergelijkbare buurten is het lastig te duiden.

Wat is de samenstelling van de buurt?

De buurt telt 2.535 inwoners, waarvan de grootste groep (50%) tussen 25 en 45 jaar oud is. Er wonen veel alleenstaanden (1.185 eenpersoonshuishoudens) en relatief weinig gezinnen met kinderen (180). De gemiddelde huishoudensgrootte is 1,4.

Forte Makelaars
Mail beschikbaarQuicklane beschikbaar
Bekijk
Gevonden op 4 bronnen