Hercules Seghersbuurt
Noord-HollandAmsterdamOude PijpHercules Seghersbuurt

Hercules Seghersbuurt, Amsterdam

Buurt in Amsterdam

Hercules Seghersbuurt heeft 2.535 inwonersDe meeste zijn 25 tot 45 jaar oud
Er zijn 1.686 woningen in Hercules SeghersbuurtMomenteel staan er 26 te koop en 11 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Hercules SeghersbuurtOp basis van geregistreerde woningen

Hercules Seghersbuurt bevindt zich in de provincie Noord-Holland, in de gemeente Amsterdam, in de wijk Oude Pijp De buurt heeft een totaal oppervlakte van 8 hectare, waarvan 8 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU0363KE03. Het postcodegebied is 1072AN-1072VT.

Inwoners

Hercules Seghersbuurt telt 2.535 inwoners. Hiervan is 49,5% man en 50,7% vrouw. De meeste inwoners zijn 25 tot 45 jaar (49,9%). De overige leeftijden zijn 19,5% voor '45 tot 65 jaar', 13,2% voor '15 tot 25 jaar', 11,2% voor '65 jaar of ouder' en 6,1% voor '0 tot 15 jaar'. Van de inwoners is 77,1% is ongehuwd, 14,8% is gehuwd, 6,9% is gescheiden en 1,4% is verweduwd. 1.065 inwoners komen uit Nederland, 585 komen uit Europa en 885 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 1.755 huishoudens in Hercules Seghersbuurt. 67,5% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 22,2% huishoudens zonder kinderen en 10,3% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 1,4 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Hercules Seghersbuurt zijn er 2.200 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €41.800, wat €4.400 (12%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €37.400, wat €6.600 (21%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Hercules Seghersbuurt zijn hoogopgeleid. 53,3% heeft HBO of WO, 26,0% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4 en 20,7% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 2.535 inwoners heeft ongeveer 67% betaald werk, wat neerkomt op 1.698 mensen. Dit is 2% hoger dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (83%), terwijl 17% als zelfstandige actief is. In Hercules Seghersbuurt ontvangt 19% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 240 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Hercules Seghersbuurt zijn er 1.686 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €496.000. Hiervan is ongeveer 92% bewoond en 8% onbewoond. De meeste woningen zijn huurwoningen. Dit komt neer op 83% huurwoningen en 17% koopwoningen. Van de woningen is 17% in particulier bezit, 36% in handen van woningcorporaties en 46% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Hercules Seghersbuurt zijn 1700-1900 (72%) en 1980-1990 (19%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 5 woningen te koop in Hercules Seghersbuurt. De nieuwste aangeboden woning is Eerste Jan Steenstraat 8E door WWR Makelaars op Funda. Afgelopen jaar zijn er 28 woningen verkocht in Hercules Seghersbuurt. Een woning werd gemiddeld in 26 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Hercules Seghersbuurt was afgelopen jaar €609.393. Dit is 23% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €496.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €7.813.

Huurwoningen

Er zijn 3 woningen te huur in Hercules Seghersbuurt. De meest recentelijke woning is Ferdinand Bolstraat 136B aangeboden door Meijer & Münninghoff Real Estate op Funda. Het afgelopen jaar zijn er 105 woningen verhuurd in Hercules Seghersbuurt. Een aanbod werd gemiddeld in 13 dagen verhuurd.

De gemiddelde huurprijs voor een huurwoning in Hercules Seghersbuurt was afgelopen jaar €3.200 per maand. Per m² perceeloppervlak is dat €45 per maand.

Energie

In Hercules Seghersbuurt zijn er 1.753 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn C (25%), A (19%) en G (17%). Gemiddeld verbruikt een adres in Hercules Seghersbuurt 1.620 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 39% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 630 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 36% onder het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Huisarts
0,7 km
Apotheek
0,9 km
Ziekenhuis
2,5 km
Supermarkt
0,3 km
Treinstation
2,5 km
Dagverblijf
0,5 km
Basisschool
1,0 km
Middelbare school
0,6 km
Bekijk woningen in Hercules Seghersbuurt

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk 26 koopwoningen Bekijk 11 huurwoningen
Beoordeel Hercules Seghersbuurt

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
Hercules Seghersbuurt heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder

Huishoudens per categorie
1.185Eenpersoonshuishoudens
390Huishoudens zonder kinderen
180Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€37.400 P.J.gemiddeld per inwoner22% boven landelijk gemiddelde
€41.800 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger12% boven landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Hercules Seghersbuurt in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Hercules Seghersbuurt

Verkoopprijs koop · Q2 2026
€530.548
gemiddeld▲ 1,1%
€400.000
mediaan▼ 14,0%
31 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€9.773
gemiddeld▲ 3,8%
€9.247
mediaan▼ 2,2%
+11% vs. landelijk gemiddelde
Huurprijs · Q2 2026
€3.764
gemiddeld▲ 33,4%
€4.250
mediaan▲ 49,1%
11 verhuringen · t.o.v. Q1 2026
€/m² huur · Q2 2026
€44,2
gemiddeld▲ 11,7%
€46,2
mediaan▲ 15,1%
+41% vs. landelijk gemiddelde

Prijsontwikkeling huur

Huurprijs per kwartaal · Q4 '25 – Q2 '26
Gemiddeld
Mediaan

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
25 dagen ▼ 53,8%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
57
verkopen in afgelopen jaar
59 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+11%
duurder dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
12 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
54
verhuringen in afgelopen jaar
71 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+41%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Hercules Seghersbuurt
630
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Hercules Seghersbuurt
1.620
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Hercules Seghersbuurt

Uit wat voor huizen bestaat Hercules Seghersbuurt?

De woningvoorraad is overwegend vooroorlogs — 92% van de woningen is van vóór 1945. Daarnaast is het meest voorkomende type is appartementen (99%).

Wat is de gemiddelde vraagprijs in Hercules Seghersbuurt?

Een koopwoning in Hercules Seghersbuurt werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €575.965 (€9.765 per m²). Daarmee ligt het 11% boven het Nederlands gemiddelde.

Hoeveel kost huren in Hercules Seghersbuurt?

Een huurwoning in Hercules Seghersbuurt kostte gemiddeld €2.959 per maand (€43 per m²). Dat is 41% boven het landelijk gemiddelde.

Wat voor mensen wonen er in Hercules Seghersbuurt?

Buurt Hercules Seghersbuurt telt 2.535 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 25 tot 45 jaar (50%). Opvallend: 68% van de huishoudens is een eenpersoonshuishouden.

Hoe energiezuinig zijn de woningen in Hercules Seghersbuurt?

Het woningaanbod in Hercules Seghersbuurt is opvallend zuinig: 61% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 630 m³ per jaar.

Wat ligt er op loopafstand in Hercules Seghersbuurt?

Vanuit Hercules Seghersbuurt bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,3 km, een huisarts op 0,7 km, een treinstation op 2,5 km, een basisschool op 1,0 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Hoeveel huizen worden aangeboden in Hercules Seghersbuurt?

Op dit moment vind je in Hercules Seghersbuurt 26 koopwoningen en 11 huurwoningen.

Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk