Woning te koop: Gravin Adélastraat, Rotterdam
KopenRotterdamNoordOude NoordenGravin Adélastraat

Gravin Adélastraat

Oude Noorden, Rotterdam

€ 345.000
Buurt Oude Noorden, RotterdamBekijk buurt
Let op: Deze woning heeft geen huisnummer op de advertentiesite. Hierdoor kunnen sommige gegevens zoals locatie en buurt niet kloppen.
Al 379 dagen op de markt
Gemiddeld in de buurt is 60 dagen
Albert Heijn op 476m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
36% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een appartement met karakter in Oude Noorden

Dit appartement aan de Gravin Adélastraat 43 ademt de sfeer van een levendige stadswijk. Met 75 m² woonoppervlak en energielabel C is het een fijne basis in een populaire buurt. De vraagprijs van €345.000 is scherp geprijsd vergeleken met andere appartementen in Rotterdam.

Buurt Oude Noorden: mix van culturen en saamhorigheid

De buurt Oude Noorden is een mix van nationaliteiten en erg populair, zoals een bewoner zegt: "Ons kent ons in deze buurt". Een ander noemt het "gezellig en hip" en waardeert dat mensen voor elkaar klaarstaan. Wel wordt de hygiëne op straat soms als minder ervaren. De buurt telt veel eenpersoonshuishoudens en jonge mensen, met een gemiddeld inkomen dat rond het stedelijk gemiddelde ligt.

Dagelijks leven: boodschappen en scholen om de hoek

Voor je dagelijkse boodschappen loop je twee straten verder naar Albert Heijn of Jumbo. Ook kinderdagverblijven en basisscholen, zoals Kindcentrum de Klimop, zijn op loopafstand. De gemeente Rotterdam biedt verder volop voorzieningen, van restaurants tot parken.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Makelaarsland aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt29 april 2025
StatusBeschikbaar
Prijs€ 345.000
BuurtOude Noorden
WijkNoord
GemeenteRotterdam

Locatie

Gravin Adélastraat, Rotterdam

Onnauwkeurig door ontbreken van het huisnummer

Ervaringen uit de buurt

Goed · 7 bewoners

7.0
Ruud Sax
11-02-2025
Ons kent ons in deze buurt

Deze buurt is eenix van alle nationaliteiten en erg populair en niet te vergeten wij wonen vlakbij de Rotte

7.4
Ruud Sax
04-02-2025
Gezellig en hip

We wonen nu 4 jaar in deze buurt en het bevalt prima,en de mensen staan voor elkaar klaar met hulp als het nodig is,hier groeten de mensen elkaar nog en iedereen ken elkaar,alleen de hygiëne mag wel beter

5.9
Rw.Sax
05-01-2025
Voel me vreemdeling in eigen land

De woning is prima maar er wordt van alles op straat gegooid vooral eten en zit al ruim 2jaar in een bouwput

7.8
Ruud Sax
15-12-2024
Zeer oude buurt

De buurt vindt ik nogal eenzijdig wat bewoners betreft

6.9
Ivo
13-09-2023
Bruisende buurt met gezellige en behulpzame bewoners maar toch aardig wat minpunten

In deze buurt vind je gezellige kroegjes, sportclubs, scholen, een overvloed aan winkels, keuze uit bijna elke supermarkt (behalve de Jumbo). Sinds een paar jaar komen er steeds meer studenten wonen in en rondom de Zwart Janstraat (winkelstraat). Dat zorgt voor gezelligheid en af en toe wat geluid van feestjes maar heb er zeker geen last van. Het is een mengelmoes van diverse etniciteiten, iedereen is behulpzaam en groet elkaar. Een paar jaar terug was het echt een bende in de buurt, dat lijkt nu wat beter geworden maar schoon kan je het niet noemen. De Zwart Janstraat was een formule 1 circuit maar daar heeft de gemeente een stokje voor gestoken met ontzettend hoge drempels en verwarrende eenrichtingswegen. Af en toe scheuren er nog wat auto's door de zijwegen met een kabaal van jewelste. Kinderen zou ik toch niet snel alleen buiten laten spelen zeker na schemer. Er lopen nog wel eens wat onvoorspelbare (soms verslaafde) figuren rond, vooral voorbij de Noordsingel rond die kleine sportveldjes. Mijn fiets is vorig jaar gestolen toen ik even niet keek. Zo ook wat andere, meer waardevolle spullen, van buurtbewoners. Dus let op je spullen. Crooswijk grenst aan het Oude Noorden, deze buurt komt mid 2023 veel in het nieuws met bommeldingen. Dit soort criminaliteit heb ik hier nog niet gezien of gehoord dus dat kan ik niet bevestigen. Al met al, een bruisende buurt waar je je niet hoeft te vervelen met alles in de buurt wat je nodig hebt. Maar met een klein beetje ghetto gevoel (3 op 10), zo zou ik het omschrijven om een idee te geven ;).

7.1
NM Aurelio Prata
02-08-2023
Luidruchtig

erg lawaaierig 's nachts op straat, maar er vinden ook veel feesten plaats in de huizen. Er zou meer politiecontrole moeten komen.

Buurt statistieken

Gegevens uit Oude Noorden

Inwoners17.365
Mannen50%
Vrouwen50%

Woningmarkt

Gegevens uit Oude Noorden

Woningvoorraad8.705
Gem. WOZ-waarde€ 325.000
Koopwoningen21%
Huurwoningen79%

Supermarkten

92 binnen 5 km

Albert Heijn
Coolsingel 47
476m
Jumbo
Botersloot 13-19
536m
Albert Heijn
Goudse Rijweg 707
551m

Scholen

202 binnen 5 km

Yulius Heer Bokel College
Speciaal onderwijs · 119 leerlingen
221m
Horeca Vakschool Rotterdam
Voortgezet onderwijs · 271 leerlingen
386m
Kindcentrum de Klimop
Basisonderwijs · 114 leerlingen
405m

Veelgestelde vragen

Over Gravin Adélastraat, Rotterdam

Is €345.000 een realistische prijs voor dit appartement?

Ja, de vraagprijs van €345.000 ligt 18% onder de gemiddelde vraagprijs in de buurt (€418.647) en is daarmee aan de scherpe kant. Het appartement is 75 m², wat neerkomt op €4.600 per m², terwijl het buurtgemiddelde €5.172 per m² is. De prijs is dus concurrerend, maar let op: de woning heeft energielabel C, wat niet de zuinigste klasse is.

Hoe is de buurt Oude Noorden om in te wonen?

Oude Noorden is een levendige, multiculturele wijk met een sterke sociale cohesie. Bewoners noemen het 'gezellig en hip' en waarderen dat mensen elkaar groeten en helpen. Wel zijn er klachten over zwerfafval en bouwputten. De buurt is zeer stedelijk met veel voorzieningen op loopafstand, zoals supermarkten, scholen en restaurants.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Het energielabel is C. Dat betekent dat de woning redelijk zuinig is, maar niet top. In de buurt heeft 23,3% van de koopwoningen label A en 9,3% label A+. Label C is gemiddeld; je kunt verwachten dat de energiekosten meevallen, maar niet extreem laag zijn.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn diverse scholen op loopafstand. Kindcentrum de Klimop (basisonderwijs) ligt op 405 meter, en Waalse School op 604 meter. Voor voortgezet onderwijs zijn Horeca Vakschool Rotterdam (386 m) en Accent Praktijkonderwijs Centrum (554 m) dichtbij.

Hoe veilig is de buurt?

De buurt kent 1.214 geregistreerde misdrijven, wat relatief hoog is voor een stedelijk gebied. Bewoners geven de buurt een gemiddelde score van 7,2, maar er zijn ook negatieve geluiden over vervuiling en bouwputten.

Wat is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

Het treinstation ligt op 2,1 km afstand, dus niet direct om de hoek. Wel zijn er bushaltes en tramlijnen in de buurt, al worden specifieke lijnen niet genoemd. De omgevingsadressendichtheid is zeer hoog (7.495), wat duidt op een stedelijke omgeving met veel OV-mogelijkheden.