Appartement te koop: Groenmarktkade 14, Amsterdam
KopenAmsterdamAppartementenGroenmarktkade 14

Groenmarktkade 14

Groenmarktkadebuurt, Amsterdam

€ 1.199.000
Buurt Groenmarktkadebuurt, AmsterdamBekijk buurt
Energiezuinige woning met label A
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Dirk op 267m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
55% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een appartement met karakter in de Jordaan

Dit appartement aan de Groenmarktkade 14 ademt de sfeer van de Jordaan: een historisch pand uit 1889, maar met een modern energielabel A. Met 52 m² is het compact, maar de ligging in een van de meest geliefde buurten van Amsterdam maakt het bijzonder. De vraagprijs van €1.199.000 is aan de hoge kant, maar past bij de schaarste en de populariteit van de buurt. Bekijk ook andere appartementen in Amsterdam voor een idee van het aanbod.

De Groenmarktkadebuurt

De buurt Groenmarktkadebuurt is een levendige en dichtbevolkte wijk in de Jordaan. Met 320 inwoners en een hoge omgevingsadressendichtheid van 12.082 adressen per km² is het er nooit stil. De meeste huishoudens bestaan uit alleenstaanden, en de buurt trekt veel jonge professionals tussen de 25 en 45 jaar. Er zijn geen reviews van bewoners beschikbaar, maar de cijfers spreken voor zich: een stedelijke omgeving met veel voorzieningen op loopafstand.

Het dagelijks leven in de straat

Je dagelijkse boodschappen doe je om de hoek bij Dirk of Albert Heijn, beide op een paar minuten lopen. Voor de kinderen zijn er basisscholen zoals Basisschool Dr. Rijk Kramer en OBS Leonardo da Vinci, ook op loopafstand. De gemeente Amsterdam biedt een uitgebreid netwerk van voorzieningen, van restaurants tot parken, allemaal binnen handbereik.

Over de aanbieding

Op dit moment wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Daphne's Makelaardij en Vastgoed Nederland. De prijs is marktconform voor een appartement van dit formaat in deze buurt.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt27 maart 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 1.199.000
Prijs per m²€ 23.058
Woonoppervlakte52m²
Perceeloppervlakte94m²
Bouwjaar1889
EnergielabelA
BuurtGroenmarktkadebuurt
WijkJordaan
GemeenteAmsterdam

Locatie

Groenmarktkade 14, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Groenmarktkadebuurt

Inwoners320
Mannen45%
Vrouwen55%

Woningmarkt

Gegevens uit Groenmarktkadebuurt

Woningvoorraad210
Gem. WOZ-waarde€ 580.000
Koopwoningen26%
Huurwoningen74%

Supermarkten

149 binnen 5 km

Dirk
2e Hugo de Grootstraat 43
267m
Albert Heijn
Bilderdijkstraat 37H
282m
Albert Heijn
Frederik Hendrikstraat 81
391m

Scholen

216 binnen 5 km

Basisschool Dr. Rijk Kramer
Basisonderwijs · 361 leerlingen
265m
OBS Leonardo da Vinci
Basisonderwijs · 185 leerlingen
433m
14e Montessorischool De Jordaan
Basisonderwijs · 372 leerlingen
449m

Veelgestelde vragen

Over Groenmarktkade 14, Amsterdam

Welk energielabel heeft Groenmarktkade 14?

De woning aan Groenmarktkade 14 in Amsterdam heeft energielabel A.

Is €1.199.000 een realistische prijs voor 52 m² in de Jordaan?

Ja, dat is een realistische prijs voor deze buurt. In de Groenmarktkadebuurt zijn recent twee appartementen verkocht voor een gemiddelde prijs van €1.197.500, met een gemiddelde verkooptijd van slechts 3 dagen. De vraagprijs van €1.199.000 ligt daar dichtbij, wat aangeeft dat de prijs marktconform is. De woning heeft energielabel A, wat bijdraagt aan de waarde.

Hoe is de buurt voor jonge professionals?

De Groenmarktkadebuurt is zeer geschikt voor jonge professionals. De buurt heeft veel eenpersoonshuishoudens en de grootste leeftijdsgroep is 25 tot 45 jaar. De omgevingsadressendichtheid is hoog, wat betekent dat er veel voorzieningen en levendigheid zijn. Er zijn veel restaurants, cafés en winkels op loopafstand.

Zijn er goede scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand, zoals Basisschool Dr. Rijk Kramer (265 m) en OBS Leonardo da Vinci (433 m). Ook is er voortgezet onderwijs op 0,7 km afstand. De buurt heeft een divers aanbod aan onderwijs, zowel openbaar als bijzonder.

Hoe is het openbaar vervoer?

Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 2,8 km afstand, wat betekent dat je voor treinreizen wat verder moet reizen. De hoge stedelijkheidsgraad zorgt voor een uitgebreid OV-netwerk.

Wat is de sfeer in de buurt?

De buurt is levendig en stedelijk, met veel voorzieningen en een hoge bevolkingsdichtheid. Het is een populaire wijk onder jonge alleenstaanden en stellen. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar, maar de cijfers wijzen op een dynamische omgeving met veel restaurants, winkels en uitgaansgelegenheden.