Appartement te koop: Herenweg 53, Utrecht
KopenUtrechtAppartementenHerenweg 53

Herenweg 53

Pijlsweerd-Zuid, Utrecht

€ 449.000
Buurt Pijlsweerd-Zuid, UtrechtBekijk buurt
Albert Heijn op 189m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
57% van de bewoners is 25-45 jaar
Energielabel D
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Een appartement met karakter in Utrecht

Dit appartement aan de Herenweg 53 in Utrecht heeft een oppervlakte van 62 m² en een energielabel D. Het is gebouwd in 1913 en heeft daardoor een klassieke uitstraling. De vraagprijs van € 449.000 is marktconform voor een appartement in deze buurt. Bekijk ook andere appartementen in Utrecht.

Buurt Pijlsweerd-Zuid

Pijlsweerd-Zuid is een levendige buurt met veel voorzieningen. Op basis van vier beoordelingen geven bewoners de buurt een 7,4. Een bewoner zegt: "Het wordt steeds groener en mooier in de buurt!" Een ander noemt het "veilig maar kan mooier" en mist groen. De buurt telt veel jonge huishoudens en is dichtbevolkt. Meer over de buurt Pijlsweerd-Zuid.

Leven in de straat

Voor dagelijkse boodschappen loop je naar de Albert Heijn of Aldi, beide om de hoek. Ook Ekoplaza is vlakbij. Kinderen kunnen naar basisscholen zoals Montessori Kind Centrum LEF, twee straten verder, of KBS De Pijlstaart, ook op loopafstand. De gemeente Utrecht biedt een uitgebreid aanbod aan voorzieningen.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Wooner | Makelaars van nu. aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt7 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 449.000
Prijs per m²€ 7.242
Woonoppervlakte62m²
Perceeloppervlakte91m²
Bouwjaar1913
EnergielabelD
BuurtPijlsweerd-Zuid
WijkNoordwest
GemeenteUtrecht

Locatie

Herenweg 53, Utrecht

Ervaringen uit de buurt

Goed · 4 bewoners

8.1
Jani
27-02-2025
Leuke buurt!

Het wordt steeds groener en mooier in de buurt! Maar kan nog wel wat stappen zetten (en gaat ook gebeuren in 2025/2026) Er mag wat extra aandacht van de gemeente komen rondom het zwerfafval. Al is het ook gewoon druk vanwege de vele toeristen en studenten door de locatie. Kwa opzet is het leuk, goeie en leuke buren! Goede sociale controle. Het maakt niet uit wanneer je de straat op gaat, het voelt altijd veilig. Er zitten een paar (basis) scholen in de buurt en veel winkels voor je dagelijkse boodschappen. Vredenburg is 10 minuten lopen, mocht je wat anders willen. Kwa huisvesting kan ik niet zoveel zeggen, woningen verkopen vrij snel en er is ook altijd wel wat huuraanbod, maar dat is net als in de rest van Utrecht allemaal snel vol. Het is een oude wijk dus er kan ook weinig worden bijgebouwd/gecreëerd kwa woonruimte.

5.5
Lonneke
17-02-2025
Veilig maar kan mooier

Ik voel me altijd veilig in deze buurt wellicht omdat het vlakbij het politiebureau is. Het is 10 min van het centrum aflopen wat super fijn is. ‘s nachts geen last van lawaai. Ik mis wel heel erg groen in de buurt. Ook valt het me op dat “misplaatst” afval of rommel niet snel word opgeruimd daar mag gewerkt aan worden.

6.0
Lonneke
16-12-2024
Fijn

Ik vind het een fijne buurt. Naast dat hij wel zo dichtbij het centrum ligt, heb ik weinig overlast. Supermarkten op loopafstand, goed bereikbaar met ov en rustig maar niet saai. Dichtbij politie bureau dus ze rijden vaak langs maar is in principe nooit iets aan de hand hier. Er is geen groen hier vind ik dat mis ik wel een klein parkje of iets zou mooi zijn.

10
julia
23-09-2024
perfect!

heel fijn !

Buurt statistieken

Gegevens uit Pijlsweerd-Zuid

Inwoners4.745
Mannen50%
Vrouwen50%

Woningmarkt

Gegevens uit Pijlsweerd-Zuid

Woningvoorraad2.430
Gem. WOZ-waarde€ 454.000
Koopwoningen30%
Huurwoningen69%

Supermarkten

67 binnen 5 km

Albert Heijn
Amsterdamsestraatweg 56
189m
Aldi
Amsterdamse Straatweg 27-35
189m
Ekoplaza
Amsterdamsestraatweg 15
189m

Scholen

132 binnen 5 km

Montessori Kind Centrum LEF
Basisonderwijs · 70 leerlingen
125m
KBS De Pijlstaart
Basisonderwijs · 184 leerlingen
144m
Openbare Basisschool De Koekoek
Basisonderwijs · 331 leerlingen
580m

Veelgestelde vragen

Over Herenweg 53, Utrecht

Welk energielabel heeft Herenweg 53?

De woning aan Herenweg 53 in Utrecht heeft energielabel D.

Is € 449.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van € 449.000 ligt onder de gemiddelde verkoopprijs van € 539.909 in de buurt, maar het appartement is met 62 m² kleiner dan het buurtgemiddelde van 86 m². De gemiddelde prijs per m² in de buurt is € 7.031, wat neerkomt op € 435.922 voor 62 m². De vraagprijs is dus iets hoger dan het gemiddelde per m², maar gezien de ligging en het bouwjaar is het marktconform.

Hoe is de buurt Pijlsweerd-Zuid om in te wonen?

Bewoners geven de buurt een 7,4 en noemen het veilig, met goede sociale controle en veel voorzieningen op loopafstand. Het centrum van Utrecht is op tien minuten lopen. Wel wordt er opgemerkt dat er weinig groen is en dat zwerfafval een aandachtspunt is. De buurt is populair bij studenten en jonge werkenden, met veel eenpersoonshuishoudens.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Het energielabel is D. Dat betekent dat de woning gemiddeld isoleert en dat de energiekosten hoger kunnen uitvallen dan bij een woning met label A of B. In de buurt heeft het meeste koopaanbod een beter energielabel, dus het is goed om rekening te houden met mogelijke investeringen in isolatie.

Zijn er scholen en supermarkten in de buurt?

Ja, er zijn meerdere supermarkten op loopafstand, zoals Albert Heijn en Aldi op 189 meter. Ook zijn er basisscholen zoals Montessori Kind Centrum LEF (125 m) en KBS De Pijlstaart (144 m). Voor voortgezet onderwijs is Al Amana College Utrecht op 656 meter.

Hoe is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

Het treinstation ligt op 1,8 km afstand, ongeveer twintig minuten lopen. De buurt is goed bereikbaar met de bus en tram, al worden specifieke lijnen niet genoemd. De omgevingsadressendichtheid is hoog, wat duidt op een stedelijke omgeving met veel OV-mogelijkheden.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in de buurt?