Appartement te koop: Hertog Hendrik van Brabantplein 88, Eindhoven
Verkocht onder voorbehoud
KopenEindhovenAppartementenHertog Hendrik van Brabantplein 88

Hertog Hendrik van Brabantplein 88

Rochusbuurt, Eindhoven

€ 339.500
Buurt Rochusbuurt, EindhovenBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Energiezuinige woning met label A
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Ekoplaza op 157m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Woningtype en buurt

Dit appartement aan het Hertog Hendrik van Brabantplein in Eindhoven ademt de sfeer van de jaren vijftig, met een energielabel A dat het verrassend zuinig maakt. Met 52 m² woonoppervlak is het compact, maar de ligging in de levendige Rochusbuurt biedt veel gemak. De vraagprijs van €339.500 is marktconform voor een appartement in deze buurt, waar de gemiddelde prijs per m² rond €5.761 ligt. Bekijk ook andere appartementen in Eindhoven voor een breder beeld.

Buurt Rochusbuurt

De Rochusbuurt is een stedelijke wijk met veel jonge alleenstaanden en stellen. De omgevingsadressendichtheid is hoog, wat zorgt voor een levendige sfeer. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar, maar de cijfers laten zien dat de buurt vooral populair is onder 25- tot 45-jarigen. De buurt Rochusbuurt heeft een mix van koop- en huurwoningen, met relatief veel vooroorlogse bouw.

Leven in de straat

Je dagelijkse boodschappen doe je bij Ekoplaza, dat om de hoek zit, of bij Jumbo op twee straten verder. Voor de kinderen is basisschool de Hasselbraam naast de deur, en het Van Maerlantlyceum voor voortgezet onderwijs is tien minuten lopen. De gemeente Eindhoven biedt verder volop voorzieningen zoals restaurants en parken op loopafstand.

Bron en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Verhees Vastgoed & Makelaardij op Funda aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 339.500
Prijs per m²€ 6.529
Woonoppervlakte52m²
Perceeloppervlakte861m²
Bouwjaar1956
EnergielabelA
BuurtRochusbuurt
WijkOud-Stratum
GemeenteEindhoven

Locatie

Hertog Hendrik van Brabantplein 88, Eindhoven

Buurt statistieken

Gegevens uit Rochusbuurt

Inwoners1.830
Mannen55%
Vrouwen45%

Woningmarkt

Gegevens uit Rochusbuurt

Woningvoorraad1.012
Gem. WOZ-waarde€ 322.000
Koopwoningen28%
Huurwoningen72%

Supermarkten

53 binnen 5 km

Ekoplaza
Stratumsedijk 34
157m
Jumbo
Geldropseweg 103
295m
Albert Heijn
Leenderweg 50
627m

Scholen

73 binnen 5 km

SALTO-basisschool de Hasselbraam
Basisonderwijs · 277 leerlingen
163m
Saltomontessorischool de Trinoom
Basisonderwijs · 549 leerlingen
749m
Van Maerlantlyceum
Voortgezet onderwijs · 1102 leerlingen
894m

Veelgestelde vragen

Over Hertog Hendrik van Brabantplein 88, Eindhoven

Welk energielabel heeft Hertog Hendrik van Brabantplein 88?

De woning aan Hertog Hendrik van Brabantplein 88 in Eindhoven heeft energielabel A.

Is €339.500 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €339.500 ligt onder de gemiddelde verkoopprijs in de buurt (€427.962) en ook onder de gemiddelde vraagprijs van €395.000. Het appartement is met 52 m² kleiner dan het buurtgemiddelde van 71 m², wat de lagere prijs verklaart. De prijs per m² is ongeveer €6.528, iets hoger dan het buurtgemiddelde van €5.761, maar dat past bij het energielabel A.

Hoe is de buurt Rochusbuurt om in te wonen?

De Rochusbuurt is een zeer stedelijke buurt met veel voorzieningen op loopafstand. Er wonen veel jonge alleenstaanden en stellen, en de sfeer is levendig. Het aantal misdrijven is met 101 per jaar relatief laag voor een binnenstedelijke buurt. De buurt heeft een mix van koop- en huurwoningen, met een hoog percentage vooroorlogse bouw.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Het energielabel is A, wat betekent dat de woning zeer zuinig is. In de buurt heeft 33,3% van de koopwoningen label A. Dit label zorgt voor lagere energiekosten en een beter wooncomfort. Het is een pluspunt voor een appartement uit 1956.

Zijn er scholen en supermarkten in de buurt?

Ja, er zijn meerdere supermarkten op loopafstand, waaronder Ekoplaza (157 m) en Jumbo (295 m). Ook zijn er basisscholen zoals de Hasselbraam (163 m) en de Trinoom (749 m). Voor voortgezet onderwijs is het Van Maerlantlyceum op 894 m. Het station ligt op 2,2 km.

Hoeveel appartementen staan er te koop in de buurt?

Op dit moment staan er 4 koopwoningen te koop in de Rochusbuurt, waarvan dit appartement er één is. De gemiddelde vraagprijs is €395.000, met een range van €210.000 tot €595.000. De markt is relatief klein, dus het aanbod is beperkt.

Is de woning geschikt voor een starter?

Met een prijs van €339.500 en een compacte oppervlakte van 52 m² is dit appartement aantrekkelijk voor starters. Het energielabel A houdt de maandlasten laag. De buurt is populair onder jonge alleenstaanden en stellen, wat past bij een starter.