Appartement te koop: Jacob Geelstraat 2BS, Utrecht
Verkocht onder voorbehoud
KopenUtrechtAppartementenJacob Geelstraat 2BS

Jacob Geelstraat 2BS

Nieuw Engeland Th. a. Kempisplantsoen en omgeving, Utrecht

€ 495.000
Buurt Nieuw Engeland Th. a. Kempisplantsoen en omgeving, UtrechtBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Energiezuinige woning met label B
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Albert Heijn op 336m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Een appartement met karakter in Utrecht-West

Dit appartement aan de Jacob Geelstraat ademt de sfeer van een oude volksbuurt: hoge plafonds, grote ramen en een authentieke uitstraling. Met 82 vierkante meter woonoppervlak biedt het voldoende ruimte voor een stel of een kleine familie. De woning ligt in een levendig deel van Utrecht-West, waar de straten worden gevuld met een mix van studenten, jonge gezinnen en oude bewoners. De vraagprijs van €495.000 is marktconform voor een appartement van dit formaat in deze buurt, zeker gezien het aanbod van appartementen in Utrecht gemiddeld rond de €5.686 per vierkante meter ligt.

De buurt: Nieuw Engeland, Th. a. Kempisplantsoen en omgeving

De buurt Nieuw Engeland, Th. a. Kempisplantsoen en omgeving is een geliefde plek om te wonen, met een gemiddelde beoordeling van 8,25 uit drie reviews. Een bewoner zegt: "Ik heb goeie ervaring in deze buurt, mensen zijn respectvol, het is een leuke plek om te wonen." Een ander noemt het "een fijne, veilige buurt" en is blij met de vernieuwde Kanaalstraat. De buurt telt veel eenpersoonshuishoudens en jonge mensen tussen de 25 en 45 jaar, wat zorgt voor een dynamische sfeer.

Het dagelijks leven in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen hoef je niet ver: Albert Heijn zit om de hoek, op twee straten verder, en ook Aldi en Ekoplaza zijn op loopafstand. Voor de kleintjes zijn er basisscholen zoals Kindercampus Molenpark en KBS De Pijlstaart, beide op vijf tot tien minuten lopen. Het Christelijk Gymnasium Utrecht is een optie voor het voortgezet onderwijs. De gemeente Utrecht biedt daarnaast volop voorzieningen zoals parken, restaurants en een treinstation op ruim een kwartier lopen.

Aanbod en makelaar

Op dit moment wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Bisonstaete Makelaars O.G. B.V. en Funda.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt24 november 2025
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 495.000
Prijs per m²€ 6.037
Woonoppervlakte82m²
Perceeloppervlakte102m²
Bouwjaar1904
EnergielabelB
BuurtNieuw Engeland Th. a. Kempisplantsoen en omgeving
WijkWest
GemeenteUtrecht

Locatie

Jacob Geelstraat 2BS, Utrecht

Ervaringen uit de buurt

Zeer goed · 3 bewoners

8.3
Ilias
11-06-2024
Goede buurt in lombok

Ik heb goeie ervaring in deze beurt mensen zijn respectvool het is en leuke plek om te wonen

8.0
JP
09-06-2024
Fijne buurt

Het is een fijne een veilige buurt. Ik ben ook zeer blij met het verbouwen van de kanaalstraat, het is nu toegankelijker en fijner om door te wandelen. Ik heb weleems gehad dat ik werd "catcalled" dichtbij de albert heijn, dat vindt ik echt niet mogen, maar ik weet ook niet zo goed wat we eraan kunnen doen. ik vindt dat er voldoemde winkels in de buurt zijn en het is een aanrader.

8.5
Margarita
29-08-2023
Rustig

Weinig horeca Leuke mensen

Buurt statistieken

Gegevens uit Nieuw Engeland Th. a. Kempisplantsoen en omgeving

Inwoners5.860
Mannen47%
Vrouwen53%

Woningmarkt

Woningvoorraad2.662
Gem. WOZ-waarde€ 433.000
Koopwoningen51%
Huurwoningen49%

Supermarkten

68 binnen 5 km

Albert Heijn
Damstraat 37
336m
Albert Heijn
Amsterdamsestraatweg 56
529m
Aldi
Amsterdamse Straatweg 27-35
529m

Scholen

131 binnen 5 km

Kindercampus Molenpark
Basisonderwijs · 159 leerlingen
523m
KBS De Pijlstaart
Basisonderwijs · 184 leerlingen
595m
Van Asch van Wijckschool
Basisonderwijs · 203 leerlingen
674m

Veelgestelde vragen

Over Jacob Geelstraat 2BS, Utrecht

Welk energielabel heeft Jacob Geelstraat 2BS?

De woning aan Jacob Geelstraat 2BS in Utrecht heeft energielabel B.

Is €495.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €495.000 ligt iets onder de gemiddelde verkoopprijs van €538.893 in de buurt, maar boven de mediaan van €535.000. Met 82 m² komt dat neer op ongeveer €6.037 per m², wat hoger is dan het gemiddelde van €5.686 per m² in de buurt. De prijs is marktconform voor een appartement van dit formaat en bouwjaar in deze gewilde Utrechtse wijk.

Hoe is de sfeer in de buurt?

De buurt Nieuw Engeland scoort gemiddeld een 8,25 uit drie bewonersreviews. Bewoners noemen het een fijne, veilige en respectvolle buurt. Er is weinig horeca, maar wel voldoende winkels. De Kanaalstraat is recentelijk verbouwd en wordt als toegankelijker ervaren. Het is een rustige buurt met leuke mensen.

Wat is de staat van het energielabel?

Het energielabel van deze woning is niet specifiek vermeld in de gegevens. In de buurt heeft 33,3% van de koopwoningen label A en 16,7% label A+. Omdat het bouwjaar 1904 is, kan het label variëren.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand, zoals Kindercampus Molenpark (523 m) en KBS De Pijlstaart (595 m). Voor voortgezet onderwijs is het Christelijk Gymnasium Utrecht op 742 m. Ook zijn er diverse kinderdagverblijven in de omgeving.

Hoe is het openbaar vervoer?

Het treinstation Utrecht Centraal ligt op 1,7 km afstand, ongeveer 20 minuten lopen. Daarnaast zijn er bushaltes in de buurt, al worden specifieke lijnen niet genoemd. De omgevingsadressendichtheid is hoog (4753), wat duidt op een stedelijke omgeving met goede OV-verbindingen.

Wat voor type woning is dit?

Het is een appartement (koop) met een woonoppervlak van 82 m², gebouwd in 1904. Het heeft een authentieke uitstraling met hoge plafonds en grote ramen. De woning is gelegen op de eerste verdieping (2 hoog) en heeft waarschijnlijk een eigen voordeur.