Appartement te koop: K R Poststraat 2-201, Heerenveen
KopenHeerenveenAppartementenK R Poststraat 2-201

K R Poststraat 2-201

Centrum, Heerenveen

€ 635.000
Buurt Centrum, HeerenveenBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 211m²
70% groter dan gemiddeld in de buurt
Al 282 dagen op de markt
Gemiddeld in de buurt is 73 dagen
AH to go op 299m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Een ruim appartement in het centrum van Heerenveen

Dit appartement aan de K R Poststraat 2-201 is een echte blikvanger. Met 211 m² woonoppervlak is het een van de grotere appartementen in de buurt. Het bouwjaar 1996 zorgt voor een moderne uitstraling, en de ligging in het centrum van Heerenveen biedt alle gemakken van de stad. De vraagprijs van €635.000 is aan de hoge kant, maar past bij de royale oppervlakte en de centrale locatie. Bekijk ook andere appartementen in Heerenveen voor een vergelijking.

Centrum: levendig en centraal gelegen

De buurt Centrum is het kloppende hart van Heerenveen. Op basis van twee beoordelingen krijgt de buurt een 7,07. Een bewoner zegt: "Ik woon er nu anderhalf jaar het bevalt me meer dan waar ik vandaan kom." Een ander noemt: "We hebben nog weleens last van luidruchtige buren en voetbal fans die komen parkeren op onze terrein. Alles is prima bereikbaar qua scholen en winkels." De buurt telt ruim 3100 inwoners, met veel eenpersoonshuishoudens en een bovengemiddeld aandeel 65-plussers.

Dagelijks leven in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen loop je zo naar de Jumbo of Albert Heijn, beide op een paar minuten lopen. Ook de AH to go is om de hoek. Voor schoolgaande kinderen zijn er basisscholen zoals Christelijke Basisschool De Hoeksteen (twee straten verder) en IKC Sint Jozef (vijf minuten lopen). Het voortgezet onderwijs, zoals Bornego College, is tien minuten lopen. De gemeente Heerenveen biedt verder alle voorzieningen die je nodig hebt.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Makelaardij Terpstra B.V. aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt4 augustus 2025
StatusBeschikbaar
Prijs€ 635.000
Prijs per m²€ 3.009
Woonoppervlakte211m²
Perceeloppervlakte1780m²
Bouwjaar1996
BuurtCentrum
WijkHeerenveen
GemeenteHeerenveen

Locatie

K R Poststraat 2-201, Heerenveen

Ervaringen uit de buurt

Goed · 2 bewoners

8.1
Klaas westra
01-07-2024
Prima buurt

Ik woon er nu anderhalf jaar het bevalt me meer dan waar ik vandaan kom

6.0
zeraf
17-11-2023
Het mag beter

We hebben nog weleens last van luidruchtige buren en voetbal fans die komen parkeren op onze terrein. Alles is prima bereikbaar qua scholen en winkels.

Buurt statistieken

Gegevens uit Centrum

Inwoners3.125
Mannen50%
Vrouwen50%

Woningmarkt

Gegevens uit Centrum

Woningvoorraad2.089
Gem. WOZ-waarde€ 207.000
Koopwoningen23%
Huurwoningen77%

Supermarkten

9 binnen 5 km

AH to go
Trambaan 11
299m
Jumbo
Molenplein 27
484m
Aldi
Molenplein 28
484m

Scholen

27 binnen 5 km

Christelijke Basisschool De Hoeksteen
Basisonderwijs · 162 leerlingen
300m
IKC Sint Jozef
Basisonderwijs · 109 leerlingen
419m
Bornego College, locatie Mavo
Voortgezet onderwijs · 190 leerlingen
519m

Veelgestelde vragen

Over K R Poststraat 2-201, Heerenveen

Is €635.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €635.000 ligt 49% boven de gemiddelde vraagprijs van €426.667 in de buurt Centrum. Het is de duurste van de 3 koopwoningen die nu in deze buurt te koop staan. De prijs per m² is €3.009, terwijl het buurtgemiddelde €2.897 per m² is. De woning is wel 45% groter dan het buurtgemiddelde (211 m² vs 146 m²). Of de prijs marktconform is, hangt af van de exacte staat en afwerking.

Hoe is de bereikbaarheid van het openbaar vervoer?

Het treinstation van Heerenveen ligt op 1,1 km afstand, ongeveer 10 minuten lopen. Vanaf daar kun je naar bestemmingen als Leeuwarden en Zwolle. De buurt heeft een omgevingsadressendichtheid van 2351, wat duidt op een sterk stedelijk gebied met goede OV-verbindingen.

Wat voor soort buurt is Centrum in Heerenveen?

Centrum is een levendige buurt met veel voorzieningen op loopafstand. Er wonen veel eenpersoonshuishoudens (1380) en ouderen (960 inwoners van 65+). De buurt heeft een stedelijkheidsgraad van 2 (zeer sterk stedelijk). Er zijn 2089 woningen, waarvan 28% eengezinswoningen en 23% koopwoningen. Het aantal misdrijven is 495, wat relatief hoog is voor een buurt van deze omvang.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand. Christelijke Basisschool De Hoeksteen (300 m) en IKC Sint Jozef (419 m) zijn het dichtstbij. Voor voortgezet onderwijs is Bornego College, locatie Mavo, op 519 m. In totaal zijn er 27 scholen binnen 5 km.

Hoeveel supermarkten zijn er in de buurt?

Binnen 5 km zijn er 9 supermarkten. De dichtstbijzijnde zijn AH to go (299 m), Jumbo (484 m), Aldi (484 m) en Albert Heijn (505 m). Ook Ekoplaza (527 m) is op loopafstand. Voor dagelijkse boodschappen hoef je dus niet ver.

Wat is het energielabel van deze woning?

In de buurt heeft 30% van de koopwoningen label A+, 40% label A, 10% label B en 20% label D of lager. Het is aan te raden om bij de makelaar naar het label te vragen.