Appartement te koop: Karel de Grotelaan 227, Eindhoven
Verkocht onder voorbehoud
KopenEindhovenAppartementenKarel de Grotelaan 227

Karel de Grotelaan 227

Oude Spoorbaan, Eindhoven

€ 359.000
Buurt Oude Spoorbaan, EindhovenBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Jumbo op 252m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
45% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een appartement met karakter in Eindhoven

Dit appartement aan de Karel de Grotelaan 227 ademt de sfeer van de jaren vijftig, met een royale woonkamer en een praktische indeling. Met 74 vierkante meter woonoppervlak is het een fijne basis, midden in de stad. De vraagprijs van €359.000 is scherp, zeker vergeleken met andere appartementen in Eindhoven die gemiddeld hoger geprijsd zijn.

De buurt Oude Spoorbaan

De buurt Oude Spoorbaan is een levendige stadswijk met veel jonge mensen en een hoog voorzieningenniveau. De omgevingsadressendichtheid is hoog, wat betekent dat je midden in de stad woont. De buurt telt relatief veel eenpersoonshuishoudens en de sfeer is dynamisch.

Het dagelijks leven in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen loop je zo naar de Jumbo om de hoek, of naar de Albert Heijn op vijf minuten lopen. Ook scholen zijn dichtbij: de Jan Nieuwenhuizenschool zit twee straten verder, en basisschool De Troubadour is ook op loopafstand. Het station is op twintig minuten lopen, maar de bushaltes in de buurt brengen je snel naar andere delen van de gemeente Eindhoven.

Over de aanbieding

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via COPPELMANS MAKELAARDIJ op Funda aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 359.000
Prijs per m²€ 4.851
Woonoppervlakte74m²
Perceeloppervlakte2492m²
Bouwjaar1956
EnergielabelD
BuurtOude Spoorbaan
WijkRozenknopje
GemeenteEindhoven

Locatie

Karel de Grotelaan 227, Eindhoven

Buurt statistieken

Gegevens uit Oude Spoorbaan

Inwoners2.185
Mannen54%
Vrouwen46%

Woningmarkt

Gegevens uit Oude Spoorbaan

Woningvoorraad1.285
Gem. WOZ-waarde€ 307.000
Koopwoningen34%
Huurwoningen66%

Supermarkten

61 binnen 5 km

Jumbo
Boutenslaan 56
252m
Albert Heijn
Hoogstraat 100
515m
Albert Heijn
Franz Leharplein 19
779m

Scholen

72 binnen 5 km

Jan Nieuwenhuizenschool
Speciaal onderwijs · 89 leerlingen
194m
Parmant Helder
Voortgezet onderwijs · 194 leerlingen
361m
De Troubadour
Basisonderwijs · 313 leerlingen
369m

Veelgestelde vragen

Over Karel de Grotelaan 227, Eindhoven

Welk energielabel heeft Karel de Grotelaan 227?

De woning aan Karel de Grotelaan 227 in Eindhoven heeft energielabel D.

Is €359.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €359.000 ligt fors onder de gemiddelde vraagprijs in de buurt Oude Spoorbaan, die €503.000 bedraagt. Ook de mediaanprijs van €525.000 is hoger. Het appartement is wel kleiner dan het buurtgemiddelde (74 m² versus 98 m²) en heeft energielabel D, terwijl veel koopwoningen in de buurt een beter label hebben. De prijs is daarmee marktconform voor een woning met deze kenmerken.

Hoe is de bereikbaarheid van het openbaar vervoer?

Het treinstation ligt op 2,6 kilometer afstand, ongeveer twintig minuten lopen. Daarnaast zijn er bushaltes in de buurt die je verbinden met de rest van Eindhoven.

Wat is de sfeer in de buurt Oude Spoorbaan?

De buurt is zeer stedelijk met veel voorzieningen op loopafstand. Er wonen veel jongeren en eenpersoonshuishoudens. Het is een levendige wijk met restaurants, parken en winkels dichtbij. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar, maar de CBS-data laten een gemengde bevolking zien met een gemiddelde huishoudensgrootte van 1,6.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. Basisschool De Troubadour (369 meter) en de Jan Nieuwenhuizenschool (194 meter) zijn dichtbij. Voor voortgezet onderwijs zijn Parmant Helder (361 meter) en het Christiaan Huygens College (506 meter) opties.

Hoe veilig is de buurt?

In de buurt zijn in de laatste meting 206 misdrijven geregistreerd. Dit cijfer zegt iets over de totale criminaliteit, maar zonder context van andere buurten is het lastig te duiden. De hoge stedelijkheidsgraad kan gepaard gaan met meer incidenten, maar de buurt heeft ook veel sociale controle door de dichte bebouwing.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Het appartement heeft energielabel D. Dat betekent dat het energieverbruik gemiddeld is voor een woning uit 1956. In de buurt heeft 46,2% van de koopwoningen label A+ en 30,8% label A, dus dit label is minder zuinig dan het gemiddelde in de buurt. Je kunt verwachten dat de stookkosten hoger zijn dan bij een woning met een beter label.