Appartement te koop: Koninginneweg 63ZW, Haarlem
KopenHaarlemAppartementenKoninginneweg 63ZW

Koninginneweg 63ZW

Koninginnebuurt, Haarlem

€ 1.595.000
Buurt Koninginnebuurt, HaarlemBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 201m²
118% groter dan gemiddeld in de buurt
Ekoplaza op 428m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Energielabel C
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Een statig appartement aan de Koninginneweg

Dit royale appartement van 201 m² aan de Koninginneweg ademt de sfeer van de Haarlemse belle époque. Met een vraagprijs van €1.595.000 is het een aanzienlijk bedrag, maar de prijs per m² is marktconform voor deze buurt. Ter vergelijking: het aanbod van appartementen in Haarlem laat een breed spectrum zien.

De Koninginnebuurt: groen en centraal

De Koninginnebuurt is een van de meest gewilde buurten van Haarlem, met een hoge dichtheid aan voorzieningen. Op basis van drie beoordelingen geven bewoners de buurt een 7,2. Een bewoner zegt: "goed" (8,75). Een ander noemt echter "Onkoninklijke overlast" (4,43) en wijst op drugsdealers, vuurwerk en parkeeroverlast. De buurt telt 2.915 inwoners, waarvan een derde 45-65 jaar, en 70% van de woningen is koop. De buurt Koninginnebuurt is zeer stedelijk met 4.428 adressen per km².

Het dagelijks leven: boodschappen en scholen om de hoek

Voor je dagelijkse boodschappen loop je twee straten verder naar de Ekoplaza (428 m) of de Albert Heijn (510 m). Ook de Aldi en Dekamarkt zijn op loopafstand. Kinderen kunnen naar de International School Haarlem (184 m) of de Cruquiusschool (234 m). Voor voortgezet onderwijs is het ECL (409 m) een optie. De gemeente Haarlem biedt een compleet voorzieningenniveau.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Maarten van Vliet Makelaars op Funda aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 1.595.000
Prijs per m²€ 7.935
Woonoppervlakte201m²
Perceeloppervlakte186m²
Bouwjaar1901
EnergielabelC
BuurtKoninginnebuurt
WijkHaarlemmerhoutkwartier
GemeenteHaarlem

Locatie

Koninginneweg 63ZW, Haarlem

Ervaringen uit de buurt

Goed · 3 bewoners

8.4
n
02-12-2025
x

x

8.8
PM
23-01-2025
goed

n

4.4
Faith
27-07-2024
Onkoninklijke overlast

Drugsdealen, vuurwerk afsteken, luidruchtige feesten, parkeren op het trottoir, bakfietsenterreur, vochtschade en een gemeente die zijn inwoners compleet negeert. Je verwacht het niet in de duurste buurt van Haarlem maar het is aan de orde van de dag.

Buurt statistieken

Gegevens uit Koninginnebuurt

Inwoners2.915
Mannen49%
Vrouwen51%

Woningmarkt

Gegevens uit Koninginnebuurt

Woningvoorraad1.342
Gem. WOZ-waarde€ 761.000
Koopwoningen70%
Huurwoningen29%

Supermarkten

48 binnen 5 km

Ekoplaza
Houtplein 18
428m
Albert Heijn
Grote Houtstraat 182
510m
Aldi
Menno Simonszplein 3
518m

Scholen

99 binnen 5 km

International School Haarlem
Basisonderwijs · 226 leerlingen
184m
Cruquiusschool
Basisonderwijs · 188 leerlingen
234m
Obs Bos en Vaart
Basisonderwijs · 545 leerlingen
358m

Veelgestelde vragen

Over Koninginneweg 63ZW, Haarlem

Welk energielabel heeft Koninginneweg 63ZW?

De woning aan Koninginneweg 63ZW in Haarlem heeft energielabel C.

Is €1.595.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €1.595.000 is fors hoger dan de gemiddelde verkoopprijs in de Koninginnebuurt van €807.846. Maar met 201 m² woonoppervlak is de prijs per m² (€7.935) wel hoger dan het buurtgemiddelde van €4.914 per m². Het is een uniek groot appartement in een gewilde buurt, dus de prijs is aan de hoge kant maar niet onrealistisch.

Hoe is de leefbaarheid in de Koninginnebuurt?

De Koninginnebuurt scoort gemiddeld een 7,2 van bewoners. Positief zijn de groene omgeving en centrale ligging. Er zijn echter ook klachten over overlast: drugsdealers, vuurwerk en parkeerproblemen worden genoemd. Het is een levendige buurt met veel voorzieningen, maar niet zonder nadelen.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in deze buurt?

Woningen in de Koninginnebuurt worden gemiddeld in 19 dagen verkocht. Dat is relatief snel, wat wijst op een actieve markt. Dit appartement staat nu te koop, maar de verkooptijd hangt af van de prijs en de staat van de woning.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. De International School Haarlem (basisonderwijs) zit op 184 meter, de Cruquiusschool op 234 meter en het ECL (voortgezet onderwijs) op 409 meter. Ook zijn er diverse andere basisscholen en kinderdagverblijven in de omgeving.

Hoe ver is het naar het treinstation?

Het treinstation van Haarlem ligt op 2,2 km afstand. Dat is ongeveer 25 minuten lopen of een korte fietsrit. Vanaf daar kun je naar Amsterdam, Leiden en andere steden reizen.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Het energielabel is C. Dat betekent dat de woning redelijk zuinig is, maar niet optimaal. Je kunt verwachten dat de energiekosten gemiddeld zijn. Label C is gebruikelijk voor een woning uit 1901, al zijn er in de buurt ook woningen met label A+.