Appartement te koop: Koningsweg 16B, Alkmaar
Verkocht onder voorbehoud
KopenAlkmaarAppartementenKoningsweg 16B

Koningsweg 16B

Binnenstad-West, Alkmaar

€ 789.500
Buurt Binnenstad-West, AlkmaarBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Energiezuinige woning met label A
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Ruim woonoppervlak van 172m²
85% groter dan gemiddeld in de buurt
AI-samenvatting

Een ruim appartement in de historische binnenstad

Dit appartement aan de Koningsweg 16B in Alkmaar ademt stadsleven. Met 172 m² woonoppervlak is het een van de grotere appartementen in de buurt. Het energielabel A betekent dat je weinig aan stookkosten kwijt zult zijn. De vraagprijs van €789.500 is aan de hoge kant, maar past bij het formaat en de locatie. Ter vergelijking: de gemiddelde vraagprijs voor appartementen in Alkmaar ligt lager.

De buurt Binnenstad-West

De buurt Binnenstad-West is een levendig stadsdeel met veel voorzieningen op loopafstand. Het is een dichtbevolkte buurt met veel eenpersoonshuishoudens. De meeste woningen zijn voor de Tweede Wereldoorlog gebouwd, maar dit appartement uit 1976 is een uitzondering. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar voor deze buurt.

Het dagelijks leven in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen kun je terecht bij Ekoplaza, om de hoek op 140 meter. Ook SPAR en Jumbo zijn twee straten verder. Basisschool De Kennemerpoort ligt op tien minuten lopen, en het Murmellius Gymnasium is ook vlakbij. De gemeente Alkmaar biedt een compleet voorzieningenniveau.

Over deze aanbieding

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Van der Borden Vastgoedprofessionals - Alkmaar op Funda aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 789.500
Prijs per m²€ 4.590
Woonoppervlakte172m²
Perceeloppervlakte948m²
Bouwjaar1976
EnergielabelA
BuurtBinnenstad-West
WijkCentrum
GemeenteAlkmaar

Locatie

Koningsweg 16B, Alkmaar

Buurt statistieken

Gegevens uit Binnenstad-West

Inwoners3.020
Mannen51%
Vrouwen49%

Woningmarkt

Gegevens uit Binnenstad-West

Woningvoorraad2.003
Gem. WOZ-waarde€ 319.000
Koopwoningen36%
Huurwoningen64%

Supermarkten

29 binnen 5 km

Ekoplaza
Hofplein 3
140m
SPAR
Dijk 14
237m
Jumbo
Paardenmarkt 2
288m

Scholen

67 binnen 5 km

Openbare Basisschool De Kennemerpoort
Basisonderwijs · 322 leerlingen
660m
Murmellius Gymnasium
Voortgezet onderwijs · 690 leerlingen
682m
Rooms Katholieke Basisschool De Kring
Basisonderwijs · 296 leerlingen
686m

Veelgestelde vragen

Over Koningsweg 16B, Alkmaar

Welk energielabel heeft Koningsweg 16B?

De woning aan Koningsweg 16B in Alkmaar heeft energielabel A.

Is de prijs van €789.500 reëel voor dit appartement?

De vraagprijs ligt 84% boven de gemiddelde vraagprijs in de buurt (€429.800). Het appartement is met 172 m² ook 85% groter dan het buurtgemiddelde van 93 m². Daarnaast heeft het energielabel A, wat gunstig is voor de energiekosten. De prijs is aan de hoge kant, maar past bij de grootte en het energielabel.

Hoe is de buurt Binnenstad-West om in te wonen?

Binnenstad-West is een stedelijke buurt met veel voorzieningen op loopafstand. Er wonen veel alleenstaanden en de buurt is dichtbevolkt. Het is een levendig gebied met winkels, restaurants en cultuur. De meeste woningen zijn vooroorlogs, maar dit appartement uit 1976 wijkt daarvan af.