Appartement te koop: Kouwenoord 53, Rotterdam
KopenRotterdamAppartementenKouwenoord 53

Kouwenoord 53

Groot IJsselmonde, Rotterdam

€ 249.000
Buurt Groot IJsselmonde, RotterdamBekijk buurt
PLUS op 145m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Energielabel C
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Een appartement met karakter in Groot IJsselmonde

Dit appartement aan de Kouwenoord 53 in Rotterdam voelt als een thuis in een levendige buurt. Met 79 vierkante meter woonoppervlak en energielabel C is het een fijne plek om te wonen. De vraagprijs van €249.000 is scherp geprijsd vergeleken met andere appartementen in Rotterdam.

De buurt Groot IJsselmonde

Groot IJsselmonde wordt door bewoners omschreven als een 'dorp in een grote stad'. Een bewoner zegt: 'Gezellig. Ken veel mensen in de buurt.' Een ander noemt het 'een dorpgemeenschap in een grote stad' waar mensen elkaar helpen. De buurt Groot IJsselmonde heeft een mix van bewoners, met veel gezinnen en eenpersoonshuishoudens.

Het dagelijks leven

Voor je dagelijkse boodschappen loop je naar de PLUS, die naast de deur zit. Ook de Lidl en Dirk zijn om de hoek. Voor schoolgaande kinderen is Kindcentrum IJsselmonde twee straten verder, en de Christelijke Basisschool Beatrix op tien minuten lopen. De gemeente Rotterdam biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Evim Makelaars B.V.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt27 februari 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 249.000
Prijs per m²€ 3.152
Woonoppervlakte79m²
Perceeloppervlakte1157m²
Bouwjaar1965
EnergielabelC
BuurtGroot IJsselmonde
WijkIJsselmonde
GemeenteRotterdam

Locatie

Kouwenoord 53, Rotterdam

Ervaringen uit de buurt

Goed · 15 bewoners

7.1
M.j. van Maarschalkerwaard- van Loon
26-01-2026
Dorpje in een grote stad

Gezellig. Ken veel mensen in de buurt .

7.9
M. J van Maarschalkerwaard
21-01-2026
Een dorpgemeenschap in een grote stad

Indien nodig helpen mensen elkaar. Het is een dorp in een grote stad.Indien nodig doen mensen boodschappenvoor elkaar.

7.4
Martin Dollee
12-01-2026
Ervaring IJsselmonde

Goed wonen in deze buurt ivm vele winkels goede buren en goede bereikbaarheid. Jammer dat het parkeren betaald is geworden.

7.5
Teddy
07-09-2025
Groen

Oud IJsselmonde is een groene buurt met veel oudere bewoners .Mensen zijn vriendelijk en behulpzaam. Het is niet echt veilig hier bijvoorbeeld park de twee heuvelen is totaal niet verlicht en lopen veel vreemde mensen rond .In de wijk is veel.zwerfaval en worden gemeentelijke vuilnisbakken weing verschoond waardoor er best veel ongedierte rond loopt

6.1
Ron de Bruijn
04-08-2025
Best prima

Is het best te omschrijven als multicultureel, waarbij de meeste mensen op zichzelf lijken. Als je een praatje maakt is men verrast. De saamhorigheid kan vele malen beter maar daar wordt hard aan gewerkt. Ik heb het best naar mijn zin hier. Qua veiligheid zie ik best vaak politie patrouilleren, 2 winkelcentra op loopafstand, bus en tram voor de deur. De hygiëne valt tegen met name vuil wat op straat gedumpt wordt. Het groen verwilderd zg voor de insecten, is je reinste besparing op de groenvoorziening.

8.1
Bevalt goed
12-07-2025
Gezellig

Ik woon er graag

Buurt statistieken

Gegevens uit Groot IJsselmonde

Inwoners29.660
Mannen48%
Vrouwen52%

Woningmarkt

Gegevens uit Groot IJsselmonde

Woningvoorraad14.277
Gem. WOZ-waarde€ 246.000
Koopwoningen34%
Huurwoningen66%

Supermarkten

49 binnen 5 km

PLUS
Bredenoord 8-16
145m
Lidl
Keizerswaard 75
528m
Dirk
Keizerswaard 58
557m

Scholen

138 binnen 5 km

MOVE Rotterdam Locatie Veenoord
Voortgezet onderwijs · 292 leerlingen
175m
Koninklijke Visio Onderwijs Rotterdam
Speciaal onderwijs · 112 leerlingen
497m
Kindcentrum IJsselmonde
Basisonderwijs · 368 leerlingen
502m

Veelgestelde vragen

Over Kouwenoord 53, Rotterdam

Welk energielabel heeft Kouwenoord 53?

De woning aan Kouwenoord 53 in Rotterdam heeft energielabel C.

Is €249.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €249.000 ligt fors onder de gemiddelde vraagprijs in de buurt (€373.256) en ook onder de mediaan (€320.000). Het appartement is 79 m², wat neerkomt op ongeveer €3.152 per m², terwijl het buurtgemiddelde €3.657 per m² is. De prijs is dus aan de lage kant, maar let op: het energielabel C is gemiddeld voor de buurt, waar 31,9% van de woningen label C heeft.

Hoe is de bereikbaarheid van Groot IJsselmonde?

Het treinstation ligt op 2,1 km afstand, dus op loopafstand. De buurt heeft een hoge omgevingsadressendichtheid (2734 adressen per km²), wat duidt op een stedelijke omgeving met veel voorzieningen om de hoek.

Wat voor soort buurt is Groot IJsselmonde?

Bewoners omschrijven het als een 'dorp in een grote stad': gezellig, met sociale cohesie. Er wonen veel gezinnen (4700 huishoudens met kinderen) en eenpersoonshuishoudens (6625). De buurt heeft een mix van leeftijden, met 8330 inwoners tussen 25 en 45 jaar. Het is een stedelijke wijk met een gemiddelde huishoudensgrootte van 2,0.

Zijn er voldoende voorzieningen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere supermarkten op loopafstand: PLUS op 145 m, Lidl op 528 m, Dirk op 557 m. Ook zijn er basisscholen zoals Kindcentrum IJsselmonde (502 m) en Christelijke Basisschool Beatrix (567 m). Een park of plantsoen is op 200 m. De bibliotheek is op 1,2 km.

Hoe veilig is Groot IJsselmonde?

In de buurt zijn 1954 misdrijven geregistreerd, maar dit getal zegt niets over de specifieke straat. Bewoners geven de buurt een gemiddelde score van 7,32 uit 10, wat duidt op een positieve ervaring. Een bewoner noemt 'goede buren' en 'goede bereikbaarheid', maar merkt op dat parkeren betaald is geworden.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?