Appartement te koop: Lauwersmeer 40, Amersfoort
KopenAmersfoortAppartementenLauwersmeer 40

Lauwersmeer 40

De Bron-Zuid, Amersfoort

€ 485.000
Buurt De Bron-Zuid, AmersfoortBekijk buurt
Energiezuinige woning met label A
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Populaire buurt voor starters
36% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een ruim appartement in een rustige buurt

Dit appartement aan de Lauwersmeer 40 in Amersfoort ademt rust en ruimte. Met 104 vierkante meter woonoppervlak en energielabel A is het een comfortabele en zuinige woning. Het appartement is gebouwd in 2012, dus modern en goed onderhouden. De vraagprijs van €485.000 is marktconform voor appartementen in Amersfoort.

De Bron-Zuid: een jonge, groene wijk

De woning ligt in de buurt De Bron-Zuid, een rustige wijk in Vathorst. De buurt telt 2420 inwoners, met veel gezinnen en kinderen. Het is een groene omgeving met parken en speelplekken. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar, maar de cijfers spreken voor zich: een lage misdaadcijfer (18 misdrijven) en een hoge mate van stedelijkheid (2 op een schaal van 5) zorgen voor een prettige leefomgeving.

Dagelijks leven: boodschappen en scholen om de hoek

Voor je dagelijkse boodschappen kun je terecht bij de Dekamarkt, op loopafstand (twee straten verder). Ook Jumbo, Lidl en Albert Heijn zijn binnen tien minuten lopen te bereiken. Voor kinderen zijn er diverse basisscholen in de buurt, zoals P.C. basisschool Kon-Tiki (om de hoek) en Obs Atlantis (twee straten verder). De gemeente Amersfoort biedt verder alle voorzieningen die je nodig hebt.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Drenth Makelaars aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt4 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 485.000
Prijs per m²€ 4.663
Woonoppervlakte104m²
Perceeloppervlakte1047m²
Bouwjaar2012
EnergielabelA
BuurtDe Bron-Zuid
WijkVathorst-De Bron
GemeenteAmersfoort

Locatie

Lauwersmeer 40, Amersfoort

Buurt statistieken

Gegevens uit De Bron-Zuid

Inwoners2.420
Mannen51%
Vrouwen49%

Woningmarkt

Gegevens uit De Bron-Zuid

Woningvoorraad806
Gem. WOZ-waarde€ 503.000
Koopwoningen67%
Huurwoningen33%

Supermarkten

38 binnen 5 km

Dekamarkt
Ierse Pond 2
502m
Jumbo
Paulinapolder 1
827m
Lidl
Ursulapolder 45
859m

Scholen

78 binnen 5 km

P.C. basisschool Kon-Tiki
Basisonderwijs · 395 leerlingen
263m
Obs Atlantis
Basisonderwijs · 635 leerlingen
326m
Gereformeerde Basisschool Het Zwaluwnest
Basisonderwijs · 346 leerlingen
582m

Veelgestelde vragen

Over Lauwersmeer 40, Amersfoort

Welk energielabel heeft Lauwersmeer 40?

De woning aan Lauwersmeer 40 in Amersfoort heeft energielabel A.

Is €485.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €485.000 is marktconform voor een appartement van 104 m² met energielabel A in Amersfoort. In de buurt De Bron-Zuid zijn recent geen vergelijkbare woningen verkocht, dus exacte marktcijfers ontbreken. Wel is de woning modern (2012) en energiezuinig, wat de prijs rechtvaardigt.

Hoe is de bereikbaarheid van dit appartement?

Het treinstation ligt op 1,3 km afstand, ongeveer tien minuten lopen. De omgevingsadressendichtheid van 1860 adressen per km² duidt op een stedelijke omgeving.

Wat is de sfeer in de buurt De Bron-Zuid?

De Bron-Zuid is een rustige, groene wijk met veel gezinnen. Er wonen relatief veel kinderen (780 van 0-15 jaar) en de meeste huishoudens hebben kinderen (520). De buurt heeft weinig criminaliteit (18 misdrijven) en is goed onderhouden. Het is een prettige plek voor wie van rust houdt.

Zijn er voldoende voorzieningen in de buurt?

Ja, er zijn diverse supermarkten op loopafstand, zoals Dekamarkt (500 m) en Jumbo (827 m). Ook zijn er meerdere basisscholen, waaronder P.C. basisschool Kon-Tiki (263 m) en Obs Atlantis (326 m). Een park of plantsoen ligt op 1,8 km, maar de wijk zelf is groen.

Wat is het energielabel en wat betekent dat voor de stookkosten?

Het energielabel is A, wat betekent dat de woning zeer energiezuinig is. Dit label duidt op goede isolatie en een efficiënte verwarming. De stookkosten zullen daardoor relatief laag zijn, al zijn exacte bedragen niet bekend. In de buurt hebben alle woningen energielabel A.

Is dit appartement geschikt voor een gezin?

Met 104 m² woonoppervlak en een rustige, kindvriendelijke buurt is dit appartement zeker geschikt voor een gezin. Er zijn veel speelplekken en scholen in de buurt. Wel is het een appartement, dus er is geen eigen tuin. De buurt heeft veel gezinnen, dus je zit er goed.