Appartement te koop: Mr. S. van Houtenstraat 21, Assen
KopenAssenAppartementenMr. S. van Houtenstraat 21

Mr. S. van Houtenstraat 21

Oude Molenbuurt, Assen

€ 300.000
Buurt Oude Molenbuurt, AssenBekijk buurt
Energiezuinige woning met label A
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
AH XL op 291m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor senioren
36% van de bewoners is 65+
AI-samenvatting

Mr. S. van Houtenstraat 21, Assen

Dit appartement uit 2007 in de Oude Molenbuurt voelt als een rustige thuishaven, met het groen en het kanaal om de hoek. Met 80 m² woonoppervlak en energielabel A is het een zuinige en comfortabele woning. De vraagprijs van €300.000 is marktconform voor appartementen in Assen.

Oude Molenbuurt

De buurt Oude Molenbuurt is een rustige wijk met veel groen. Een bewoner zegt: "Er is veel gerenoveerd en het is nu een uitmuntende buurt." De buurt telt veel 65-plussers en eenpersoonshuishoudens, wat bijdraagt aan de rustige sfeer.

Leven in de straat

Voor dagelijkse boodschappen loop je naar de AH XL of Dirk, beide om de hoek. Ook de Jumbo en SPAR zijn twee straten verder. Basisschool De Cirkel en het Gomarus College liggen op loopafstand. De gemeente Assen biedt verder alle voorzieningen binnen handbereik.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Lamberink aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt5 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 300.000
Prijs per m²€ 3.750
Woonoppervlakte80m²
Perceeloppervlakte1908m²
Bouwjaar2007
EnergielabelA
BuurtOude Molenbuurt
WijkNoorderpark
GemeenteAssen

Locatie

Mr. S. van Houtenstraat 21, Assen

Ervaringen uit de buurt

Zeer goed · 1 bewoner

8.0
Marnix Klaucke
06-06-2024
Rustig maar afstandelijk

Er is veel gerenoveerd en het is nu een uitmuntende buurt, overigens weinig politie aanwezig dus wel met regelmaat dealers maar, die zorgen niet per se voor overlast. Slecht contact met de buren, maar het lijken me allemaal zuurpruimen dus ik weet niet of dat een min of plus punt is. Er is veel groen in de buurt en het kanaal ligt vlak bij. De stad is zo’n 100 meter verder op en er liggen wat winkels in de buurt zelf. De bereikbaarheid en verkeersveiligheid is op de meeste punten prima, de scholen in de buurt zijn alleen maar christelijk dus voor een openbare school moest ik wat verder fietsen.

Buurt statistieken

Gegevens uit Oude Molenbuurt

Inwoners1.775
Mannen46%
Vrouwen54%

Woningmarkt

Gegevens uit Oude Molenbuurt

Woningvoorraad1.148
Gem. WOZ-waarde€ 229.000
Koopwoningen37%
Huurwoningen63%

Supermarkten

17 binnen 5 km

AH XL
Triade 14
291m
Dirk
Triade 8
309m
Jumbo
Nijlandstraat 141
514m

Scholen

40 binnen 5 km

Gomarus College Assen
Voortgezet onderwijs · 291 leerlingen
112m
Basisschool De Cirkel - school met de Bijbel
Basisonderwijs · 174 leerlingen
268m
De Atlas Assen
Speciaal onderwijs · 128 leerlingen
351m

Veelgestelde vragen

Over Mr. S. van Houtenstraat 21, Assen

Welk energielabel heeft Mr. S. van Houtenstraat 21?

De woning aan Mr. S. van Houtenstraat 21 in Assen heeft energielabel A.

Is €300.000 een realistische prijs voor dit appartement?

Ja, de prijs is marktconform. In de Oude Molenbuurt ligt de gemiddelde vraagprijs rond €372.500, maar dat is voor grotere woningen. Dit appartement van 80 m² met energielabel A is scherp geprijsd. De gemiddelde prijs per m² in de buurt is €3.922, wat neerkomt op €313.760 voor 80 m², dus €300.000 is aan de gunstige kant.

Hoe is de buurt Oude Molenbuurt om in te wonen?

De buurt wordt omschreven als rustig en groen, met het kanaal vlakbij. Een bewoner noemt het een 'uitmuntende buurt' na renovaties. Er zijn veel 65-plussers en eenpersoonshuishoudens, wat zorgt voor een kalme sfeer. Wel is er weinig politie aanwezig en zijn er af en toe dealers, maar die geven geen overlast.

Welke scholen zitten er in de buurt?

Binnen loopafstand vind je Basisschool De Cirkel (268 m) en het Gomarus College (112 m). Ook het Dr. Nassau College (Penta en Quintus) is op 480-591 m. De meeste scholen zijn christelijk; voor openbaar onderwijs moet je iets verder fietsen.

Hoe zit het met de bereikbaarheid van het openbaar vervoer?

Het treinstation van Assen ligt op 2,6 km afstand, dus op loopafstand is het niet. Wel zijn er bushaltes in de buurt, al worden specifieke lijnen niet genoemd. De stad is op 100 meter lopen, dus veel voorzieningen zijn dichtbij.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Het energielabel is A, wat betekent dat de woning zeer zuinig is. Je kunt lage stookkosten verwachten. In de buurt heeft 66,7% van de koopwoningen label A, dus dit appartement zit in de zuinige categorie.

Zijn er supermarkten in de buurt?

Ja, er zijn meerdere supermarkten op loopafstand: AH XL (291 m), Dirk (309 m), Jumbo (514 m) en SPAR (549 m). Voor dagelijkse boodschappen hoef je dus niet ver.

Hoe veilig is de Oude Molenbuurt?

De buurt heeft 51 misdrijven geregistreerd, maar een bewoner zegt dat dealers niet voor overlast zorgen. De verkeersveiligheid is op de meeste punten prima. Het is een rustige buurt, al is er weinig politie aanwezig.