Appartement te koop: Nobelstraat 6, Haarlem
KopenHaarlemAppartementenNobelstraat 6

Nobelstraat 6

Binnenstad, Haarlem

€ 1.200.000
Buurt Binnenstad, HaarlemBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 127m²
28% groter dan gemiddeld in de buurt
Dekamarkt op 101m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
44% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een statig appartement in hartje Haarlem

Dit appartement aan de Nobelstraat ademt de sfeer van de 19e eeuw, met een bouwjaar van 1880 en een royale oppervlakte van 127 m². De woning ligt in de levendige Binnenstad, waar historische gevels en moderne gemakken samenkomen. Met een vraagprijs van €1.200.000 is dit een aanzienlijk bedrag, maar de prijs per vierkante meter is marktconform voor een woning van dit formaat op deze locatie. Ter vergelijking: de gemiddelde vraagprijs voor appartementen in Haarlem ligt lager, maar dit object onderscheidt zich door zijn omvang en karakter.

De buurt Binnenstad

De Binnenstad is een bruisende wijk met een rijke historie. Op basis van één beoordeling zegt een bewoner: "Mooie buurt...winkels dichtbij bus verbindingen dichtbij bij" en "Gezellig....veel beplanting mooie straatverlichting en super hier te mogen wonen." De buurt telt ruim 3.200 inwoners, met veel eenpersoonshuishoudens en een mix van jong en oud. De buurt Binnenstad staat bekend om zijn hoge stedelijkheidsgraad, met een omgevingsadressendichtheid van bijna 6.000 adressen per km².

Het dagelijks leven in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen hoef je de deur niet ver voor uit: om de hoek vind je een Dekamarkt, en twee straten verder een Albert Heijn en Jumbo. Ook scholen zijn dichtbij; het Stedelijk Gymnasium Haarlem ligt naast de deur, en basisscholen zoals IKC De Argonauten en De Peppelaer zijn op loopafstand. De gemeente Haarlem biedt daarnaast volop restaurants, parken en een treinstation op tien minuten lopen.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Rinze de Makelaar aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt30 april 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 1.200.000
Prijs per m²€ 9.449
Woonoppervlakte127m²
Perceeloppervlakte228m²
Bouwjaar1880
EnergielabelG
BuurtBinnenstad
WijkOude Stad
GemeenteHaarlem

Locatie

Nobelstraat 6, Haarlem

Ervaringen uit de buurt

Uitstekend · 1 bewoner

10
Sannie Jager
11-07-2025
Mooie buurt...winkels dichtbij bus verbindingen dichtbij bij

Gezellig....veel beplanting mooie straatverlichting en super hier te mogen wonen

Buurt statistieken

Gegevens uit Binnenstad

Inwoners3.285
Mannen53%
Vrouwen47%

Woningmarkt

Gegevens uit Binnenstad

Woningvoorraad1.981
Gem. WOZ-waarde€ 505.000
Koopwoningen36%
Huurwoningen64%

Supermarkten

48 binnen 5 km

Dekamarkt
Gedempte oude gracht 56-58
101m
Albert Heijn
Drossestraat 11
185m
Jumbo
Gedempte Oude Gracht 66
206m

Scholen

102 binnen 5 km

Stedelijk Gymnasium Haarlem
Voortgezet onderwijs · 823 leerlingen
30m
IKC De Argonauten
Basisonderwijs · 201 leerlingen
607m
Openbare Basisschool De Peppelaer
Basisonderwijs · 404 leerlingen
624m

Veelgestelde vragen

Over Nobelstraat 6, Haarlem

Welk energielabel heeft Nobelstraat 6?

De woning aan Nobelstraat 6 in Haarlem heeft energielabel G.

Is €1.200.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €1.200.000 ligt 62% boven de gemiddelde vraagprijs in de buurt (€742.000). Het appartement is met 127 m² ook 28% groter dan het buurtgemiddelde. De prijs per m² is met €9.449 aan de hoge kant vergeleken met het buurtgemiddelde van €7.444, maar de unieke ligging en het formaat kunnen dit verklaren.

Wat betekent energielabel G voor de stookkosten?

Energielabel G is het minst zuinige label, wat betekent dat de stookkosten naar verwachting hoog zullen zijn. In de buurt heeft 44% van de koopwoningen label A, en slechts 22% heeft een label D of lager. Het is goed om rekening te houden met een flinke energierekening.

Hoe is de buurt Binnenstad om in te wonen?

De Binnenstad is een zeer stedelijke buurt met veel voorzieningen op loopafstand. Bewoners waarderen de gezelligheid, de beplanting en de straatverlichting. Er zijn veel eenpersoonshuishoudens en een mix van leeftijden. Het aantal misdrijven is met 398 relatief hoog, maar dat past bij een centrumlocatie.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn diverse scholen op loopafstand. Het Stedelijk Gymnasium Haarlem ligt op 30 meter, en basisscholen zoals IKC De Argonauten (607 m) en De Peppelaer (624 m) zijn ook dichtbij. Voor voortgezet onderwijs is de afstand gemiddeld 0,4 km.

Hoe ver is het naar het treinstation?

Het treinstation van Haarlem ligt op 1,1 km afstand, ongeveer tien minuten lopen. Dit maakt de woning goed bereikbaar met het openbaar vervoer.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in de buurt?

In de buurt stonden woningen gemiddeld 77 dagen te koop voordat ze verkocht werden. Dat is een indicatie van de doorlooptijd, maar voor dit specifieke appartement kan dat afwijken.

Rinze de Makelaar