Appartement te koop: Oude Herengracht 18L, Leiden
KopenLeidenAppartementenOude Herengracht 18L

Oude Herengracht 18L

Havenwijk-Noord, Leiden

€ 182.500
Buurt Havenwijk-Noord, LeidenBekijk buurt
Albert Heijn op 317m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
39% van de bewoners is 25-45 jaar
Energielabel D
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Een appartement met karakter in de historische binnenstad

Dit appartement aan de Oude Herengracht in Leiden combineert de rust van een gracht met het bruisende stadsleven om de hoek. Met 65 vierkante meter woonoppervlak en een energielabel D is het een betaalbare optie voor wie in het centrum wil wonen. De vraagprijs van €182.500 is marktconform voor appartementen in Leiden.

De buurt: Havenwijk-Noord

Havenwijk-Noord is een levendige buurt in de Binnenstad-Noord, met veel jonge bewoners en een hoog voorzieningenniveau. De omgevingsadressendichtheid is hoog, wat past bij een zeer stedelijk gebied. De buurt Havenwijk-Noord heeft een mix van koop- en huurwoningen, en de sfeer wordt bepaald door de historische grachten en de nabijheid van het centrum.

Het dagelijks leven in de straat

's Ochtends haal je verse broodjes bij de Albert Heijn om de hoek (op 317 meter) of bij de Dirk op 668 meter. Voor de kinderen zijn er basisscholen zoals De Pionier (268 meter) en Vrije School Mareland (745 meter) dichtbij. De gemeente Leiden biedt een uitgebreid aanbod aan cultuur, horeca en groen, met een park of plantsoen op slechts 300 meter afstand.

Over de aanbieding

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Alpina Rijnsburg (voorheen De Leeuw Makelaardij) aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 182.500
Prijs per m²€ 2.808
Woonoppervlakte65m²
Perceeloppervlakte326m²
Bouwjaar1973
EnergielabelD
BuurtHavenwijk-Noord
WijkBinnenstad-Noord
GemeenteLeiden

Locatie

Oude Herengracht 18L, Leiden

Buurt statistieken

Gegevens uit Havenwijk-Noord

Inwoners615
Mannen46%
Vrouwen53%

Supermarkten

42 binnen 5 km

Albert Heijn
Hooigracht 85
317m
Albert Heijn
Soestdijkkade 82
595m
SPAR
Lange Mare 78
661m

Scholen

89 binnen 5 km

De Pionier
Basisonderwijs · 191 leerlingen
268m
Vrije School Mareland
Basisonderwijs · 386 leerlingen
745m
De Springplank
Basisonderwijs · 232 leerlingen
793m

Veelgestelde vragen

Over Oude Herengracht 18L, Leiden

Welk energielabel heeft Oude Herengracht 18L?

De woning aan Oude Herengracht 18L in Leiden heeft energielabel D.

Is de vraagprijs van €182.500 reëel voor dit appartement?

De vraagprijs van €182.500 is marktconform voor een appartement van 65 m² in de binnenstad van Leiden. De prijs per vierkante meter ligt rond de €2.808, wat gebruikelijk is voor deze buurt. Houd er rekening mee dat het energielabel D is, wat invloed kan hebben op de maandelijkse energiekosten.

Hoe is de bereikbaarheid van deze woning met het openbaar vervoer?

Het treinstation Leiden Centraal ligt op 1,9 kilometer afstand, wat ongeveer 20 minuten lopen is. Daarnaast zijn er diverse bushaltes in de buurt.

Wat voor type woning is dit en wat is de staat van onderhoud?

Het is een appartement uit 1973 met energielabel D. De woning heeft 65 m² woonoppervlak.

Zijn er parkeermogelijkheden in de buurt?

In de binnenstad van Leiden is parkeren vaak betaald parkeren of via een vergunningenstelsel. Het is aan te raden om bij de gemeente te informeren naar de mogelijkheden.

Hoe veilig is de buurt Havenwijk-Noord?

In de buurt zijn in de meest recente cijfers 31 misdrijven geregistreerd. Dit aantal is relatief laag voor een stedelijk gebied. De buurt heeft een gemengde bevolking en wordt over het algemeen als veilig ervaren.

Welke voorzieningen zijn er in de directe omgeving?

Op loopafstand vind je diverse supermarkten, waaronder Albert Heijn op 317 meter en Dirk op 668 meter. Ook zijn er basisscholen zoals De Pionier (268 meter) en Vrije School Mareland (745 meter). Daarnaast zijn er restaurants, een bibliotheek en een park op korte afstand.

Alpina Rijnsburg (voorheen De Leeuw Makelaardij)
Geen mail gevonden
Bekijk
Bekijk aanbod
Direct mailen is helaas niet beschikbaar, je kan wel reageren via de website.