Appartement te koop: Pioenstraat 44, Groningen
Onder bod
KopenGroningenAppartementenPioenstraat 44

Pioenstraat 44

Florabuurt, Groningen

€ 215.000
Buurt Florabuurt, GroningenBekijk buurt
Onder bod
Er is al een bod uitgebracht op deze woning
Populaire buurt voor starters
42% van de bewoners is 25-45 jaar
Energielabel E
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Rust en ruimte in de Florabuurt

Dit appartement aan de Pioenstraat 44 ligt in een rustige hoek van de Florabuurt, waar je 's ochtends wakker wordt met vogelgeluid en 's avonds de stilte van de woonwijk ervaart. Met 56 m² woonoppervlak is het een compact maar compleet thuis. De woning uit 1955 heeft energielabel E, wat betekent dat je rekening kunt houden met hogere stookkosten. Met een vraagprijs van €215.000 is dit een marktconform aanbod vergeleken met andere appartementen in Groningen.

De Florabuurt: groen en gemoedelijk

De buurt Florabuurt is een groene oase in de stad, met het park of plantsoen op slechts een paar minuten lopen. Een bewoner zegt: "De buurt is rustig en heeft mooie gebieden om te wandelen, buren zijn leuk." De buurt telt 1.480 inwoners, waarvan een groot deel tussen de 25 en 45 jaar oud is. Het is een gemengde wijk met veel eenpersoonshuishoudens, maar ook gezinnen met kinderen vinden er hun plek. De sfeer is informeel en sociaal, zoals blijkt uit de enkele review die de buurt een 8,13 geeft.

Dagelijks leven in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen kun je terecht bij Jumbo (om de hoek) of Albert Heijn (twee straten verder). Kinderen lopen naar Oosterhoogebrugschool of IKC Borgman Oosterpark, beide op loopafstand. Voor het voortgezet onderwijs zijn H.N. Werkmancollege Sprint en Topsport Talentschool Groningen binnen tien minuten fietsen. De gemeente Groningen biedt verder alle stedelijke voorzieningen, van restaurants tot culturele hotspots, allemaal binnen handbereik.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Makelaar Idee B.V. Groningen | Winschoten | Assen op Funda aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusOnder bod
Prijs€ 215.000
Prijs per m²€ 3.839
Woonoppervlakte56m²
Perceeloppervlakte4530m²
Bouwjaar1955
EnergielabelE
BuurtFlorabuurt
WijkOosterparkwijk
GemeenteGroningen

Locatie

Pioenstraat 44, Groningen

Ervaringen uit de buurt

Zeer goed · 1 bewoner

8.1
HRuiter
27-07-2023
Rustig

De buurt is rustig en heeft mooie gebieden om te wandelen, buren zijn leuk.

Buurt statistieken

Gegevens uit Florabuurt

Inwoners1.480
Mannen50%
Vrouwen50%

Woningmarkt

Gegevens uit Florabuurt

Woningvoorraad824
Gem. WOZ-waarde€ 285.000
Koopwoningen50%
Huurwoningen50%

Supermarkten

47 binnen 5 km

Jumbo
Linnaeusplein 55
657m
Albert Heijn
Rijksweg 16
676m
AH to go
Hanzeplein 1
1001m

Scholen

75 binnen 5 km

Oosterhoogebrugschool
Basisonderwijs · 353 leerlingen
550m
IKC Borgman Oosterpark
Basisonderwijs · 333 leerlingen
560m
H.N. Werkmancollege Sprint
Voortgezet onderwijs · 423 leerlingen
979m

Veelgestelde vragen

Over Pioenstraat 44, Groningen

Welk energielabel heeft Pioenstraat 44?

De woning aan Pioenstraat 44 in Groningen heeft energielabel E.

Is €215.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €215.000 ligt iets boven de gemiddelde vraagprijs in de Florabuurt (€210.000) en de mediaan (€200.000). De gemiddelde prijs per m² is €3.857, wat voor dit appartement van 56 m² neerkomt op €3.839 per m². Vergeleken met de verkochte woningen in de buurt (gemiddeld €271.694) is de prijs aan de lage kant, maar die cijfers zijn gebaseerd op 31 verkopen en kunnen afwijken. Het is een marktconforme prijs voor een appartement met energielabel E.

Hoe is de bereikbaarheid van het openbaar vervoer?

Het treinstation ligt op 3 kilometer afstand, wat ongeveer 35 minuten lopen of 10 minuten fietsen is. De omgevingsadressendichtheid is hoog (2.

Wat voor onderhoud kun je verwachten bij een appartement uit 1955?

Het appartement is gebouwd in 1955, wat betekent dat het in de periode 1945-1970 valt. Alle woningen in de buurt zijn uit die periode. Energielabel E wijst op matige isolatie, dus je kunt hogere stookkosten verwachten.

Hoe veilig is de Florabuurt?

In de buurt zijn in totaal 57 misdrijven geregistreerd, maar zonder verdere specificatie is het lastig een oordeel te geven. De buurt wordt in de review als 'rustig' omschreven, wat wijst op een veilige en prettige leefomgeving.

Zijn er veel voorzieningen in de buurt?

Ja, er zijn diverse supermarkten op loopafstand: Jumbo en Albert Heijn op ongeveer 650 meter. Ook zijn er basisscholen zoals Oosterhoogebrugschool (550 m) en IKC Borgman Oosterpark (560 m). Het park of plantsoen is op 100 meter. De afstand tot een huisartsenpraktijk is 1,2 km en tot een restaurant 0,7 km.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in de buurt?

Verkochte woningen in de Florabuurt stonden gemiddeld 23 dagen te koop. Dat is relatief kort, wat kan wijzen op een actieve markt. Er zijn momenteel 3 appartementen beschikbaar in de buurt, dus het aanbod is beperkt.