Appartement te koop: Prinsengracht 158-1, Amsterdam
KopenAmsterdamAppartementenPrinsengracht 158-1

Prinsengracht 158-1

Bloemgrachtbuurt, Amsterdam

€ 1.250.000
Buurt Bloemgrachtbuurt, AmsterdamBekijk buurt
Albert Heijn op 125m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
38% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een grachtenpand met allure

Dit appartement aan de Prinsengracht ademt Amsterdamse geschiedenis. Het bouwjaar 1890 en de 112 m² woonoppervlak geven een idee van de royale, klassieke indeling. De advertentie vermeldt geen energielabel. Daardoor is het lastig in te schatten hoe zuinig de woning is. Met een vraagprijs van €1.250.000 ligt die 63% boven het buurtgemiddelde van €765.625, aan de hoge kant, maar de oppervlakte is 30% groter dan gemiddeld. Bekijk ook andere appartementen in Amsterdam.

De Bloemgrachtbuurt

De Bloemgrachtbuurt is een van de meest karakteristieke delen van de Jordaan. Van de 3.020 inwoners woont een groot deel alleen, 1.290 eenpersoonshuishoudens, en zijn er relatief weinig gezinnen met kinderen (260). De buurt is zeer stedelijk met een omgevingsadressendichtheid van 12.037 adressen per km². De buurt Bloemgrachtbuurt staat bekend om zijn grachten, galeries en bruisende horeca.

Leven in de straat

Je dagelijkse boodschappen doe je bij Albert Heijn, om de hoek op 125 meter. Ook Jumbo is twee straten verder te vinden. Voor schoolgaande kinderen is de Theo Thijssenschool Amsterdam op loopafstand (267 meter), en het Cartesius Lyceum voor voortgezet onderwijs ligt op tien minuten lopen. De gemeente Amsterdam biedt verder talloze voorzieningen, van parken tot culturele instellingen.

Over deze advertentie

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Funda en Pararius, allemaal door Kloes & Goudsblom makelaardij Castricum. Het energielabel staat niet in de advertentie.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 1.250.000
Prijs per m²€ 11.161
Woonoppervlakte112m²
Perceeloppervlakte139m²
Bouwjaar1890
BuurtBloemgrachtbuurt
WijkJordaan
GemeenteAmsterdam

Locatie

Prinsengracht 158-1, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Bloemgrachtbuurt

Inwoners3.020
Mannen48%
Vrouwen52%

Woningmarkt

Gegevens uit Bloemgrachtbuurt

Woningvoorraad1.980
Gem. WOZ-waarde€ 647.000
Koopwoningen32%
Huurwoningen67%

Supermarkten

154 binnen 5 km

Albert Heijn
Westermarkt 21
125m
Albert Heijn
Westerstraat 79
353m
Jumbo
Westerstraat 98-102
462m

Scholen

217 binnen 5 km

Theo Thijssenschool Amsterdam
Basisonderwijs · 388 leerlingen
267m
Jordaan College - iHub onderwijs (voorheen Altra)
Speciaal onderwijs · 71 leerlingen
438m
Het Cartesius Lyceum
Voortgezet onderwijs · 694 leerlingen
528m

Veelgestelde vragen

Over Prinsengracht 158-1, Amsterdam

Is de vraagprijs van €1.250.000 reëel voor dit appartement?

De vraagprijs ligt 63% boven het gemiddelde van €765.625 in de buurt, maar het appartement is met 112 m² ook 30% groter dan het buurtgemiddelde van 86 m². De prijs per m² is daarmee relatief hoog, maar de unieke ligging aan de Prinsengracht en het bouwjaar 1890 verklaren deels de meerprijs.

Wat is het energielabel van deze woning?

Het energielabel staat niet in de advertentie.

Hoeveel kamers heeft dit appartement?

Op basis van de oppervlakte van 112 m² en het bouwjaar 1890 is een klassieke indeling met meerdere kamers gebruikelijk, maar exacte aantallen zijn niet bekend.

Hoe is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 2,3 km afstand.

Zijn er parkeermogelijkheden bij de Prinsengracht?

Parkeren in de Jordaan is over het algemeen betaald en beperkt. De advertentie geeft geen informatie over een eigen parkeerplek of garage. Voor parkeervergunningen kun je terecht bij de gemeente Amsterdam.

Waarom staat het energielabel niet in de advertentie?

Kloes & Goudsblom makelaardij Castricum heeft op de gebruikte platforms alleen de straat, prijs, oppervlakte en bouwjaar gepubliceerd. Het energielabel staat niet in de advertentie.

Kloes & Goudsblom makelaardij Castricum
Mail beschikbaarQuicklane beschikbaar
Bekijk
Gevonden op 3 bronnen