Appartement te koop: Schouwtjeslaan 3A, Haarlem
KopenHaarlemAppartementenSchouwtjeslaan 3A

Schouwtjeslaan 3A

Koninginnebuurt, Haarlem

€ 450.000
Buurt Koninginnebuurt, HaarlemBekijk buurt
Energielabel C
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Een appartement met karakter in de Koninginnebuurt

Dit appartement aan de Schouwtjeslaan 3A in Haarlem ademt de sfeer van 1910: hoge plafonds, royale kamers en een klassieke indeling. Met 74 m² woonoppervlak is het een fijne plek voor wie houdt van een stadsleven met historische allure. De vraagprijs van €450.000 is marktconform voor een appartementen in Haarlem van dit formaat en energielabel C.

De Koninginnebuurt: groen, stedelijk en levendig

De buurt Koninginnebuurt is een van de duurdere wijken van Haarlem, met een mix van oude herenhuizen en moderne appartementen. Op basis van drie beoordelingen geven bewoners de buurt een 7,2. Een bewoner zegt: "Drugsdealen, vuurwerk afsteken, luidruchtige feesten, parkeren op het trottoir, bakfietsenterreur, vochtschade en een gemeente die zijn inwoners compleet negeert. Je verwacht het niet in de duurste buurt van Haarlem maar het is aan de orde van de dag." Een andere bewoner noemt het "goed". De buurt telt 2915 inwoners, met een mix van gezinnen en alleenstaanden.

Het dagelijks leven: boodschappen en scholen om de hoek

Voor je dagelijkse boodschappen loop je twee straten verder naar Ekoplaza (608 m) of Vomar (688 m). Ook Albert Heijn (734 m) en Aldi (830 m) zijn op loopafstand. Kinderen kunnen naar Obs Bos en Vaart (193 m) of de International School Haarlem (443 m). Voor voortgezet onderwijs is ECL (havo, atheneum en gymnasium) op 244 m. De gemeente Haarlem biedt een uitgebreid voorzieningenniveau.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Hamer & Ran Garantiemakelaars aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt25 februari 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 450.000
Prijs per m²€ 6.081
Woonoppervlakte74m²
Perceeloppervlakte70m²
Bouwjaar1910
EnergielabelC
BuurtKoninginnebuurt
WijkHaarlemmerhoutkwartier
GemeenteHaarlem

Locatie

Schouwtjeslaan 3A, Haarlem

Ervaringen uit de buurt

Goed · 3 bewoners

8.4
n
02-12-2025
x

x

8.8
PM
23-01-2025
goed

n

4.4
Faith
27-07-2024
Onkoninklijke overlast

Drugsdealen, vuurwerk afsteken, luidruchtige feesten, parkeren op het trottoir, bakfietsenterreur, vochtschade en een gemeente die zijn inwoners compleet negeert. Je verwacht het niet in de duurste buurt van Haarlem maar het is aan de orde van de dag.

Buurt statistieken

Gegevens uit Koninginnebuurt

Inwoners2.915
Mannen49%
Vrouwen51%

Woningmarkt

Gegevens uit Koninginnebuurt

Woningvoorraad1.342
Gem. WOZ-waarde€ 761.000
Koopwoningen70%
Huurwoningen29%

Supermarkten

44 binnen 5 km

Ekoplaza
Houtplein 18
608m
Vomar
Stephensonstraat 50
688m
Albert Heijn
Grote Houtstraat 182
734m

Scholen

99 binnen 5 km

Obs Bos en Vaart
Basisonderwijs · 545 leerlingen
193m
ECL (havo, atheneum en gymnasium)
Voortgezet onderwijs · 1384 leerlingen
244m
International School Haarlem
Basisonderwijs · 226 leerlingen
443m

Veelgestelde vragen

Over Schouwtjeslaan 3A, Haarlem

Welk energielabel heeft Schouwtjeslaan 3A?

De woning aan Schouwtjeslaan 3A in Haarlem heeft energielabel C.

Is €450.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €450.000 ligt boven de gemiddelde vraagprijs van €425.000 in de Koninginnebuurt, maar de gemiddelde verkoopprijs in de buurt is €807.846. Dit appartement is met 74 m² kleiner dan het gemiddelde (92 m²), dus de prijs per m² (€6.081) is hoger dan het buurtgemiddelde van €4.914. Het is een marktconforme prijs voor een appartement met energielabel C in deze gewilde buurt.

Hoe is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

Het treinstation Haarlem ligt op 2,2 km afstand, ongeveer 25 minuten lopen of een korte busrit. De buurt heeft een omgevingsadressendichtheid van 4428, wat betekent dat er veel voorzieningen en haltes in de buurt zijn.

Wat is de sfeer in de Koninginnebuurt?

De Koninginnebuurt is een stedelijke wijk met veel groen, zoals het park of plantsoen op 0,3 km. Bewoners geven de buurt gemiddeld een 7,2. Er zijn echter ook klachten over overlast: drugsdealers, vuurwerk en luidruchtige feesten worden genoemd. De buurt heeft een mix van gezinnen en alleenstaanden, met een gemiddelde huishoudensgrootte van 2,1.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. Obs Bos en Vaart (basisonderwijs) zit op 193 m, de International School Haarlem op 443 m, en de Dreefschool op 486 m. Voor voortgezet onderwijs is ECL (havo, atheneum en gymnasium) op 244 m. Ook zijn er kinderdagverblijven op 0,3 km.

Hoeveel kost dit appartement per vierkante meter?

De vraagprijs is €450.000 voor 74 m², wat neerkomt op €6.081 per m². Ter vergelijking: het gemiddelde in de buurt is €4.914 per m². Dit hogere bedrag komt doordat het appartement relatief klein is, maar wel in een populaire buurt ligt.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Het energielabel is C. Dat betekent dat het appartement redelijk zuinig is, maar niet top. In de buurt heeft 50% van de koopwoningen label A+ en 50% label C. Label C is gemiddeld voor een woning uit 1910. Je kunt verwachten dat de stookkosten hoger zijn dan bij een nieuwbouwwoning, maar lager dan bij label G.

Hoe snel worden woningen in deze buurt verkocht?

Woningen in de Koninginnebuurt worden gemiddeld in 19 dagen verkocht. Dat is snel, wat aangeeft dat de vraag hoog is. Er staan momenteel slechts 2 koopwoningen te koop in de buurt, dus het aanbod is beperkt.

Hamer & Ran Garantiemakelaars
Mail beschikbaarQuicklane beschikbaar
Bekijk
Gevonden op 4 bronnen