Appartement te koop: Spiegelgracht 2B, Amsterdam
KopenAmsterdamAppartementenSpiegelgracht 2B

Spiegelgracht 2B

Leidsebuurt-Noordoost, Amsterdam

€ 795.000
Buurt Leidsebuurt-Noordoost, AmsterdamBekijk buurt
Ekoplaza op 317m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
51% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Spiegelgracht 2B: een appartement met historie

Dit appartement aan de Spiegelgracht ademt de sfeer van de Amsterdamse grachtengordel. Het is een woning met karakter, gebouwd in 1733, midden in de stad. Met een vraagprijs van €795.000 voor 72 m² is dit een marktconforme prijs voor een appartement in deze buurt. Bekijk ook andere appartementen in Amsterdam.

Leidsebuurt-Noordoost: levendig en druk

De buurt staat bekend om haar levendigheid. Een bewoner zegt: "Het is hier ontzettend druk, wat voor- en nadelen heeft. Er is veel herrie en weinig regels daardoor. Maar er is ook veel gezelligheid en altijd wat te doen!" De buurt telt veel eenpersoonshuishoudens en jonge mensen tussen 25 en 45 jaar. Meer over de buurt Leidsebuurt-Noordoost.

Het dagelijks leven in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen kun je terecht bij Ekoplaza om de hoek (317 m) of Albert Heijn (319 m). Ook zijn er scholen in de buurt, zoals het Barlaeus Gymnasium op twee straten verder (187 m) en IKC De Kleine Reus op loopafstand (359 m). De gemeente Amsterdam biedt een uitgebreid voorzieningenaanbod.

Aanbod en bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Booij Makelaardij Amsterdam aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 795.000
Prijs per m²€ 11.042
Woonoppervlakte72m²
Perceeloppervlakte39m²
Bouwjaar1733
BuurtLeidsebuurt-Noordoost
WijkDe Weteringschans
GemeenteAmsterdam

Locatie

Spiegelgracht 2B, Amsterdam

Ervaringen uit de buurt

Voldoende · 1 bewoner

6.1
Bodil Gerritsen
31-10-2025
Levendig

Het is hier ontzettend druk, wat voor- en nadelen heeft. Er is veel herrie en weinig regels daardoor. Maar er is ook veel gezelligheid en altijd wat te doen! Ik vind het jammer dat de buurtbewoners totaal niet betrokken zijn met elkaar. Dit zou het grootste verbeterpunt zijn.

Buurt statistieken

Gegevens uit Leidsebuurt-Noordoost

Inwoners1.115
Mannen51%
Vrouwen49%

Supermarkten

151 binnen 5 km

Ekoplaza
Weteringschans 133-137
317m
Albert Heijn
Vijzelstraat 113
319m
Albert Heijn
Leidseplein 31
375m

Scholen

213 binnen 5 km

Barlaeus Gymnasium
Voortgezet onderwijs · 806 leerlingen
187m
IKC De Kleine Reus
Basisonderwijs · 372 leerlingen
359m
Cornelis Vrijschool voor Basisonderwijs
Basisonderwijs · 243 leerlingen
591m

Veelgestelde vragen

Over Spiegelgracht 2B, Amsterdam

Is €795.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €795.000 voor 72 m² in de Leidsebuurt-Noordoost is marktconform. Het appartement ligt aan de Spiegelgracht, een gracht in het centrum van Amsterdam. De prijs per vierkante meter is gebruikelijk voor deze buurt, gezien de historische waarde en de centrale ligging.

Hoe is de buurt Leidsebuurt-Noordoost om in te wonen?

De buurt is levendig en druk, met veel voorzieningen op loopafstand. Er zijn veel eenpersoonshuishoudens en jonge mensen. Een bewoner noemt het 'gezellig' maar ook 'herrie' en weinig betrokkenheid tussen buurtbewoners. Het is een echte stadswijk met altijd wat te doen.