Appartement te koop: Tweede Weteringdwarsstraat 12H, Amsterdam
KopenAmsterdamAppartementenTweede Weteringdwarsstraat 12H

Tweede Weteringdwarsstraat 12H

Weteringbuurt, Amsterdam

€ 1.390.000
Buurt Weteringbuurt, AmsterdamBekijk buurt
Ekoplaza op 175m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
43% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een statig appartement in de Weteringbuurt

Dit appartement aan de Tweede Weteringdwarsstraat ademt de charme van 1870. Met 49 m² woonoppervlak is het compact, maar de hoge plafonds en klassieke details geven het een ruimtelijk gevoel. De woning ligt in een van de meest gewilde buurten van Amsterdam, vlak bij de grachten en het Leidseplein. De vraagprijs van €1.390.000 is aan de hoge kant, maar past bij de schaarste aan vergelijkbare appartementen in Amsterdam.

De Weteringbuurt

De buurt Weteringbuurt is een levendige en dichtbevolkte wijk, met veel jonge professionals en stellen. De omgevingsadressendichtheid is met 9676 adressen per km² extreem hoog, wat typerend is voor het centrum. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar, maar de cijfers spreken voor zich: het is een bruisende buurt met veel voorzieningen op loopafstand.

Leven in de straat

Je dagelijkse boodschappen doe je bij Ekoplaza, om de hoek op 175 meter, of bij Albert Heijn op 253 meter. Voor de kinderen zijn er scholen zoals IKC De Kleine Reus (264 meter) en Barlaeus Gymnasium (224 meter). Het Sarphatipark is op 300 meter afstand. De gemeente Amsterdam biedt een uitgebreid netwerk aan voorzieningen.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Broersma Wonen aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 1.390.000
Prijs per m²€ 28.367
Woonoppervlakte49m²
Perceeloppervlakte46m²
Bouwjaar1870
BuurtWeteringbuurt
WijkDe Weteringschans
GemeenteAmsterdam

Locatie

Tweede Weteringdwarsstraat 12H, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Weteringbuurt

Inwoners2.455
Mannen49%
Vrouwen51%

Woningmarkt

Gegevens uit Weteringbuurt

Woningvoorraad1.551
Gem. WOZ-waarde€ 686.000
Koopwoningen39%
Huurwoningen61%

Supermarkten

151 binnen 5 km

Ekoplaza
Weteringschans 133-137
175m
Albert Heijn
Weteringschans 165D
253m
Albert Heijn
Vijzelstraat 113
308m

Scholen

210 binnen 5 km

Barlaeus Gymnasium
Voortgezet onderwijs · 806 leerlingen
224m
IKC De Kleine Reus
Basisonderwijs · 372 leerlingen
264m
Cornelis Vrijschool voor Basisonderwijs
Basisonderwijs · 243 leerlingen
581m

Veelgestelde vragen

Over Tweede Weteringdwarsstraat 12H, Amsterdam

Is €1.390.000 een realistische prijs voor 49 m²?

De vraagprijs is hoog, maar in de Weteringbuurt worden appartementen gemiddeld voor €1.260.000 verkocht. De gemiddelde prijs per m² is €11.695, wat deze woning met €28.367 per m² boven het gemiddelde plaatst. Het is een uniek pand in een toplocatie, dus de prijs is marktconform voor de schaarste.

Hoe is de buurt qua veiligheid?

In de Weteringbuurt zijn 212 misdrijven geregistreerd, wat relatief hoog is voor een stadscentrum. Het is een levendige buurt met veel horeca en toerisme, dus overlast kan voorkomen. De meeste bewoners ervaren de buurt echter als veilig.

Wat is het energielabel van deze woning?

Omdat het pand uit 1870 stamt, is het verstandig om bij bezichtiging te vragen naar het label en de isolatie.

Zijn er veel koopwoningen beschikbaar in de Weteringbuurt?

Op dit moment staan er slechts 3 koopwoningen te koop in de buurt. Dat is erg weinig, wat de concurrentie groot maakt. In het afgelopen jaar zijn er 49 woningen verkocht, met een gemiddelde verkooptijd van 36 dagen.

Hoe ver is het naar het treinstation?

Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 2,8 km afstand. Dat is ongeveer 35 minuten lopen of 10 minuten met de fiets. Voor dagelijks woon-werkverkeer is de tram of metro een beter alternatief.

Zijn er parken in de buurt?

Ja, het Sarphatipark ligt op 300 meter afstand. Ook het Vondelpark is op loopafstand (ongeveer 1 km). Perfect voor een wandeling of om te sporten.

Broersma Wonen
Mail beschikbaarQuicklane beschikbaar
Bekijk
Gevonden op 3 bronnen