Appartement te huur: Veilinghavenkade 33, Utrecht
HurenUtrechtAppartementenVeilinghavenkade 33

Veilinghavenkade 33

Dichterswijk, Utrecht

€ 1.995 p.m.
Buurt Dichterswijk, UtrechtBekijk buurt
Energiezuinige woning met label A
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
PLUS op 374m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
47% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een modern appartement in een opkomende buurt

Dit appartement aan de Veilinghavenkade in Utrecht voelt als een nieuw begin. Het is gebouwd in 2007, dus alles is fris en strak. Met energielabel A ben je verzekerd van lage stookkosten. De huurprijs van €1.995 is marktconform voor een appartement van 65 m² in deze stad. Bekijk ook andere appartementen in Utrecht voor een idee van het aanbod.

Dichterswijk: een buurt in verandering

Dichterswijk heeft een gemengd karakter. Vroeger was het een achterstandswijk, maar de laatste jaren is er veel nieuwbouw bijgekomen. Een bewoner zegt: "De buurt is mooi opgeknapt, ziet er beter uit dan vroeger." Wel merkt hij op dat er achter de muren nog problemen zijn en dat er veel racisten wonen. Het is een buurt met veel jonge mensen: de meeste inwoners zijn tussen de 25 en 45 jaar. De buurt Dichterswijk heeft een stedelijkheidsgraad van 1 (zeer sterk stedelijk).

Het dagelijks leven in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen loop je naar de PLUS, die om de hoek zit. Ook de SPAR en Albert Heijn zijn op loopafstand. Kinderen kunnen naar Openbare Basisschool De Kleine Dichter, twee straten verder. Voor voortgezet onderwijs is Descart op tien minuten lopen. De gemeente Utrecht biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Aanbod en makelaar

Op dit moment wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Rotsvast Utrecht en Pararius.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt23 februari 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 1.995 p.m.
Prijs per m²€ 31 p.m.
Woonoppervlakte65m²
Perceeloppervlakte1175m²
Bouwjaar2007
EnergielabelA
BuurtDichterswijk
WijkZuidwest
GemeenteUtrecht

Locatie

Veilinghavenkade 33, Utrecht

Ervaringen uit de buurt

Goed · 1 bewoner

7.1
Victor de Vroomen Stoppelenburg
15-08-2023
TopBoy28

Deze buurt was vroeger een achterstandswijk met veel problemen. Nu is er veel nieuwbouw gekomen. Maar achter de muren van de huis zijn er nog steeds problemen. Voor de rest wonen er veel racisten. De buurt is mooi opgeknapt ziet er beter uit dan vroeger. Er zijn ondertussen scholen opgeknapt voor de kleine kinderen.

Buurt statistieken

Gegevens uit Dichterswijk

Inwoners5.795
Mannen48%
Vrouwen52%

Woningmarkt

Gegevens uit Dichterswijk

Woningvoorraad2.335
Gem. WOZ-waarde€ 524.000
Koopwoningen57%
Huurwoningen43%

Supermarkten

70 binnen 5 km

PLUS
Croeselaan 297-299
374m
SPAR
Jaarbeursplein 15
668m
AH to go
Stationshal 8 AA
674m

Scholen

137 binnen 5 km

Openbare Basisschool De Kleine Dichter
Basisonderwijs · 361 leerlingen
407m
Descart
Voortgezet onderwijs · 890 leerlingen
676m
odbs Puntenburg
Basisonderwijs · 52 leerlingen
707m

Veelgestelde vragen

Over Veilinghavenkade 33, Utrecht

Welk energielabel heeft Veilinghavenkade 33?

De woning aan Veilinghavenkade 33 in Utrecht heeft energielabel A.

Is €1.995 per maand een eerlijke prijs voor dit appartement?

De gemiddelde huurprijs in Dichterswijk is €1.993, dus deze woning zit precies op dat gemiddelde. De mediaanprijs is €1.792, wat betekent dat de helft van de huurwoningen goedkoper is. Met 65 m² en energielabel A is de prijs marktconform.

Hoe snel zijn woningen in deze buurt verhuurd?

Woningen in Dichterswijk worden gemiddeld in 18 dagen verhuurd. Dat is vrij snel, dus als je interesse hebt, is het goed om snel te reageren.

Wat is de stedelijkheidsgraad van Dichterswijk?

Dichterswijk heeft een omgevingsadressendichtheid van 4.309 adressen per km², wat valt onder 'zeer sterk stedelijk' (stedelijkheidsklasse 1). Je woont dus midden in de stad, met alle voorzieningen dichtbij.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. Openbare Basisschool De Kleine Dichter ligt op 400 meter, en voortgezet onderwijs zoals Descart en Christelijk Gymnasium Utrecht zijn binnen 800 meter te vinden.

Hoe veilig is Dichterswijk?

In de buurt zijn in totaal 247 misdrijven geregistreerd. Een bewoner geeft aan dat er nog problemen zijn achter de muren van de huizen.

Wat is de gemiddelde huurprijs per m² in deze buurt?

De gemiddelde huurprijs per vierkante meter in Dichterswijk is €24,68. Voor dit appartement van 65 m² komt dat neer op €30,69 per m², wat iets boven het gemiddelde ligt.

Rotsvast Utrecht
Mail beschikbaarQuicklane beschikbaar
Bekijk
Gevonden op 2 bronnen
Rotsvast Utrecht
rotsvast.nl
Bekijk
Rotsvast Utrecht
pararius.nl
Bekijk