Appartement te koop: Vendelstraat 5A, Leiden
KopenLeidenAppartementenVendelstraat 5A

Vendelstraat 5A

Stationskwartier, Leiden

€ 450.000
Buurt Stationskwartier, LeidenBekijk buurt
AH to go op 342m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
45% van de bewoners is 25-45 jaar
Energielabel E
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Een appartement met karakter in het Stationskwartier

Dit appartement aan de Vendelstraat 5A in Leiden ademt de sfeer van een historische stadswoning. Met 69 vierkante meter woonoppervlak en een energielabel E is het een woning met potentie. De vraagprijs van €450.000 is aan de hoge kant vergeleken met het buurtgemiddelde van €447.500, maar de ligging in het centrum nabij het station maakt het een interessante optie. Bekijk ook andere appartementen in Leiden.

De buurt Stationskwartier

Het Stationskwartier is een levendige stadswijk met een mix van jonge professionals en studenten. De omgevingsadressendichtheid is hoog (4362 adressen per km²), wat typerend is voor een zeer stedelijk gebied. De buurt Stationskwartier telt 2700 inwoners, waarvan een groot deel tussen de 25 en 45 jaar oud is. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar voor deze buurt.

Leven in de Vendelstraat

Voor dagelijkse boodschappen kun je terecht bij de AH to go op 342 meter of de Jumbo op 418 meter. Ook de Aldi en Dirk zijn op loopafstand. In de buurt vind je basisschool Vrije School Mareland (286 meter) en middelbare scholen zoals Beroepscollege Leystede (541 meter) en Het Waterland (582 meter). Het station Leiden Centraal ligt op tien minuten lopen. De gemeente Leiden biedt een uitgebreid voorzieningenaanbod.

Over de aanbieding

Op het moment van schrijven wordt de woning via twee kanalen aangeboden, waaronder De Wekker Makelaardij Leiden B.V. op Vastgoed Nederland.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt20 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 450.000
Prijs per m²€ 6.522
Woonoppervlakte69m²
Perceeloppervlakte53m²
Bouwjaar1910
EnergielabelE
GemeenteLeiden

Locatie

Vendelstraat 5A, Leiden

Buurt statistieken

Gegevens uit Stationskwartier

Inwoners2.700
Mannen49%
Vrouwen51%

Woningmarkt

Gegevens uit Stationskwartier

Woningvoorraad1.413
Gem. WOZ-waarde€ 376.000
Koopwoningen35%
Huurwoningen65%

Supermarkten

43 binnen 5 km

AH to go
Stationsplein 3
342m
Jumbo
Stationsweg 44
418m
AH to go
Stationsplein 32
456m

Scholen

95 binnen 5 km

Vrije School Mareland
Basisonderwijs · 386 leerlingen
286m
Beroepscollege Leystede
Voortgezet onderwijs · 576 leerlingen
541m
Het Waterland
Voortgezet onderwijs · 233 leerlingen
582m

Veelgestelde vragen

Over Vendelstraat 5A, Leiden

Welk energielabel heeft Vendelstraat 5A?

De woning aan Vendelstraat 5A in Leiden heeft energielabel E.

Is €450.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €450.000 ligt iets boven de gemiddelde verkoopprijs in de buurt (€438.238) en de mediaanprijs (€437.500). De gemiddelde prijs per vierkante meter in het Stationskwartier is €5.847, wat neerkomt op €403.443 voor 69 m². De prijs is dus aan de hoge kant, maar de ligging nabij het station en het centrum kan dit rechtvaardigen.

Wat is het energielabel en wat betekent dat voor de stookkosten?

Het energielabel is E. Dat betekent dat de woning relatief veel energie verbruikt, wat hogere stookkosten met zich meebrengt. In de buurt heeft 45,5% van de koopwoningen een label A+ of beter, dus dit appartement is minder zuinig dan gemiddeld.

Hoe is de bereikbaarheid van het Stationskwartier?

Het treinstation Leiden Centraal ligt op 1,0 km afstand, ongeveer tien minuten lopen. Daarmee is de woning uitstekend bereikbaar met het openbaar vervoer. De omgevingsadressendichtheid is zeer hoog (4362), wat duidt op een stedelijke omgeving met veel voorzieningen op loopafstand.

Zijn er veel voorzieningen in de buurt?

Ja, er zijn diverse supermarkten op loopafstand, zoals AH to go (342 m), Jumbo (418 m) en Aldi (456 m). Ook zijn er scholen in de buurt, waaronder basisschool Vrije School Mareland (286 m) en middelbare scholen als Beroepscollege Leystede (541 m). Een park of plantsoen ligt op 0,7 km.

Hoe veilig is het Stationskwartier?

In de buurt zijn in totaal 373 misdrijven geregistreerd. Dit cijfer is relatief hoog, wat past bij een zeer stedelijk gebied met veel inwoners en bezoekers.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in deze buurt?

De gemiddelde verkooptijd van woningen in het Stationskwartier is 48 dagen. Dat is relatief kort, wat wijst op een actieve woningmarkt. De woning staat nu te koop, dus het is goed om snel te reageren als je interesse hebt.