Appartement te koop: Waterloolaan 1-57, Groningen
Verkocht onder voorbehoud
KopenGroningenAppartementenWaterloolaan 1-57

Waterloolaan 1-57

Herewegbuurt, Groningen

€ 240.000
Buurt Herewegbuurt, GroningenBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Energiezuinige woning met label B
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
PLUS op 485m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Waterloolaan 1-57: een appartement met karakter

Dit appartement uit 1990 aan de Waterloolaan ademt de rust van een groene, stedelijke buurt. Met 69 vierkante meter woonoppervlak en energielabel B is het een comfortabele woning voor wie houdt van een praktische indeling. De vraagprijs van €240.000 is marktconform voor een appartement in deze buurt, zeker gezien de gemiddelde prijs per vierkante meter in de Herewegbuurt hoger ligt. Benieuwd naar andere appartementen in Groningen?

De Herewegbuurt: groen en levendig

De Herewegbuurt is een geliefde wijk in Groningen, met een mix van studenten, jonge professionals en gezinnen. De buurt scoort een 6,86 op basis van één beoordeling. Een bewoner zegt: "Leuke rivierenbuurt, mooie natuur en sfeer." De buurt telt veel eenpersoonshuishoudens (855) en relatief weinig gezinnen met kinderen (80). De sfeer is informeel en groen, met het park om de hoek. Meer weten over de buurt Herewegbuurt?

Dagelijks leven in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen loop je twee straten verder naar de PLUS op 485 meter. Ook de Aldi en Albert Heijn zijn op loopafstand. Kinderen kunnen naar basisschool De Vrije School Groningen op 549 meter of naar het Parcival College voor voortgezet onderwijs op 530 meter. Het treinstation is tien minuten lopen. De gemeente Groningen biedt een uitgebreid voorzieningenniveau.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Solide Vastgoed Makelaars op Funda aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 240.000
Prijs per m²€ 3.478
Woonoppervlakte69m²
Perceeloppervlakte3797m²
Bouwjaar1990
EnergielabelB
BuurtHerewegbuurt
WijkOud-Zuid
GemeenteGroningen

Locatie

Waterloolaan 1-57, Groningen

Ervaringen uit de buurt

Voldoende · 1 bewoner

6.9
Kaju
12-07-2025
Leuke rivierenbuurt

Heelaas is het 100 % veilig maar dat is bijna overal. Leuke natuur sfeer en mooi om te wonen

Buurt statistieken

Gegevens uit Herewegbuurt

Inwoners1.620
Mannen48%
Vrouwen52%

Woningmarkt

Gegevens uit Herewegbuurt

Woningvoorraad832
Gem. WOZ-waarde€ 320.000
Koopwoningen39%
Huurwoningen61%

Supermarkten

51 binnen 5 km

PLUS
Vechtstraat 131
485m
PLUS
Meeuwerderweg 96-98
560m
Aldi
Hoornsediep 147-153
720m

Scholen

72 binnen 5 km

School voor Speciaal Basisonderwijs Dr Bekenkamp
Speciaal onderwijs · 102 leerlingen
337m
Parcival College
Voortgezet onderwijs · 807 leerlingen
530m
De Vrije School Groningen Onderbouw
Basisonderwijs · 378 leerlingen
549m

Veelgestelde vragen

Over Waterloolaan 1-57, Groningen

Welk energielabel heeft Waterloolaan 1-57?

De woning aan Waterloolaan 1-57 in Groningen heeft energielabel B.

Is €240.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €240.000 is aan de lage kant vergeleken met de gemiddelde verkoopprijs in de buurt (€410.450) en de gemiddelde vraagprijs (€700.000). Houd er rekening mee dat dit appartement met 69 m² kleiner is dan het buurtgemiddelde van 107 m². De prijs per vierkante meter (€3.478) is fors lager dan het buurtgemiddelde van €6.234, wat het een relatief betaalbare optie maakt.

Hoe is de buurt Herewegbuurt om in te wonen?

De Herewegbuurt is een groene, stedelijke wijk met veel eenpersoonshuishoudens en een mix van studenten en werkenden. Bewoners waarderen de natuur en sfeer, al wordt de veiligheid als gemiddeld ervaren. Er zijn voldoende voorzieningen zoals supermarkten, scholen en een treinstation op loopafstand.

Wat is het energielabel en wat betekent dat voor mijn energiekosten?

Het energielabel is B, wat betekent dat de woning redelijk zuinig is. Je kunt lagere energiekosten verwachten dan bij een woning met label D of lager. In de buurt heeft 25% van de woningen label B, dus dit is een gemiddelde score.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. De dichtstbijzijnde basisschool is De Vrije School Groningen op 549 meter. Voor voortgezet onderwijs is het Parcival College op 530 meter een optie. Ook is er speciaal basisonderwijs (Dr Bekenkamp) op 337 meter.

Hoe veilig is de Herewegbuurt?

De buurt kent 61 geregistreerde misdrijven, maar een bewoner merkt op: 'Helaas is het 100% veilig, maar dat is bijna overal.' Het is een stedelijke buurt met een gemiddeld veiligheidsgevoel.

Wat is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

Het treinstation ligt op 1,0 km afstand, ongeveer tien minuten lopen.

Solide Vastgoed Makelaars
Geen mail gevonden