Appartement te koop: Zuidplein 556, Rotterdam
Verkocht onder voorbehoud
KopenRotterdamAppartementenZuidplein 556

Zuidplein 556

Zuidplein, Rotterdam

€ 299.500
Buurt Zuidplein, RotterdamBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Albert Heijn op 65m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
38% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Woningtype en buurt

Dit appartement aan het Zuidplein in Rotterdam is een fijne plek voor wie houdt van stadsleven. Met 86 vierkante meter woonoppervlak en energielabel C is het een comfortabele woning. De vraagprijs van €299.500 is marktconform vergeleken met andere appartementen in Rotterdam.

Buurt Zuidplein

De buurt Zuidplein is levendig en centraal gelegen. Een bewoner zegt: "Ik woon op leuke buurt omdat daar kan je alles doen en alles is dichtbij. Mensen zijn ook respectvol met iedereen daar." Een andere bewoner noemt: "De voorzieningen en het appartement zelf zijn fijn. Maar omstreken het gebouw veel vuil op straat en junkies." Op basis van twee beoordelingen is het beeld gemengd. In de buurt wonen veel alleenstaanden en jonge mensen.

Leven in de straat

Voor dagelijkse boodschappen loop je zo naar de Albert Heijn, die naast de deur zit. Ook de Dirk en PLUS zijn om de hoek. Scholen zijn er ook dichtbij: het Montfort College en Zuiderpark College liggen twee straten verder. De gemeente Rotterdam biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Bron en makelaar

Op dit moment wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Koophuis Makelaars en Vastgoed Nederland.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt6 maart 2026
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 299.500
Prijs per m²€ 3.483
Woonoppervlakte86m²
Perceeloppervlakte4570m²
Bouwjaar1978
EnergielabelC
BuurtZuidplein
WijkCharlois
GemeenteRotterdam

Locatie

Zuidplein 556, Rotterdam

Ervaringen uit de buurt

Redelijk · 2 bewoners

5.1
Mw Sharrington
18-02-2026
Zuidplein woning

De voorzieningen en het appartement zelf zijn fijn. Maar omstreken het gebouw veel vuil op straat en junkies.

5.8
Jesssica
27-06-2024
Geslaagd

Ik woon op leuke buurt omdat daar kan je alles doen en alles is dichtbij. Mensen zijn ook respectvol met iedereen daar.

Buurt statistieken

Gegevens uit Zuidplein

Inwoners1.325
Mannen52%
Vrouwen48%

Woningmarkt

Gegevens uit Zuidplein

Woningvoorraad762
Gem. WOZ-waarde€ 251.000
Koopwoningen31%
Huurwoningen69%

Supermarkten

85 binnen 5 km

Albert Heijn
Zuidplein 622
65m
Dirk
Zuiderterras 162-186
410m
PLUS
Pleinweg 156-172
764m

Scholen

196 binnen 5 km

Montfort College
Voortgezet onderwijs · 876 leerlingen
258m
Zuiderpark College
Voortgezet onderwijs · 470 leerlingen
264m
Avicenna College
Voortgezet onderwijs · 815 leerlingen
455m

Veelgestelde vragen

Over Zuidplein 556, Rotterdam

Welk energielabel heeft Zuidplein 556?

De woning aan Zuidplein 556 in Rotterdam heeft energielabel C.

Is €299.500 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €299.500 ligt onder de gemiddelde verkoopprijs in de buurt (€319.667) en ook onder de mediaan (€335.000). Het is daarmee aan de scherpe kant. Wel is de gemiddelde vraagprijs per vierkante meter in de buurt €3.755, wat bij 86 m² neerkomt op ongeveer €322.930. De prijs is dus concurrerend.

Hoe is het energielabel C?

Energielabel C betekent dat de woning redelijk zuinig is. In de buurt heeft 42,9% van de koopwoningen ook label C. Het is geen topzuinig label, maar ook niet slecht. Je kunt verwachten dat de energiekosten gemiddeld zijn.

Wat valt er te doen in de buurt van Zuidplein?

Zuidplein is een centraal punt met veel winkels en horeca. Op loopafstand vind je restaurants, een bibliotheek en een park. Het treinstation is op 3,7 km afstand, dus voor lange reizen ben je aangewezen op bus of tram. De supermarkt Albert Heijn zit op 65 meter.

Hoe veilig is de buurt?

Het aantal misdrijven in de buurt is 942, wat relatief hoog is. Een bewoner merkt op dat er vuil op straat en junkies zijn. Een andere bewoner voelt zich er wel prettig. Het is goed om zelf een indruk te krijgen door een keer langs te gaan.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. Het Montfort College (voortgezet onderwijs) zit op 258 meter, het Zuiderpark College op 264 meter. Ook is er een basisschool, de Theresiaschool, op 493 meter.

Hoeveel appartementen staan er te koop in Zuidplein?

Op dit moment staan er 9 koopwoningen te koop in de buurt. De gemiddelde vraagprijs is €333.778. Er zijn de afgelopen tijd 24 woningen verkocht, met een gemiddelde verkooptijd van 66 dagen.

Koophuis Makelaars
Mail beschikbaarQuicklane beschikbaar
Bekijk
Gevonden op 4 bronnen
Koophuis Makelaars
koophuismakelaars.com