Arendsdorp

Arendsdorp, Den Haag

Buurt in Den Haag

Arendsdorp heeft 1.795 inwonersDe meeste zijn 65 jaar of ouder oud
Er zijn 1.130 woningen in ArendsdorpMomenteel staan er 32 te koop en 4 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in ArendsdorpOp basis van geregistreerde woningen

Arendsdorp bevindt zich in de provincie Zuid-Holland, in de gemeente Den Haag, in de wijk Benoordenhout De buurt heeft een totaal oppervlakte van 55 hectare, waarvan 51 hectare land en 4 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU05180478. Het postcodegebied is 2596CH-2597AR.

Inwoners

Arendsdorp telt 1.795 inwoners. Hiervan is 49,6% man en 50,4% vrouw. De meeste inwoners zijn 65 jaar of ouder (28,1%). De overige leeftijden zijn 25,1% voor '45 tot 65 jaar', 22,0% voor '25 tot 45 jaar', 18,1% voor '0 tot 15 jaar' en 6,7% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 44,8% is ongehuwd, 39,3% is gehuwd, 8,1% is gescheiden en 7,8% is verweduwd. 870 inwoners komen uit Nederland, 405 komen uit Europa en 520 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 790 huishoudens in Arendsdorp. 41,8% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 30,4% huishoudens zonder kinderen en 27,8% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,1 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Arendsdorp zijn er 1.200 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €76.100, wat €38.700 (103%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €55.400, wat €24.600 (80%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Arendsdorp zijn hoogopgeleid. 74,4% heeft HBO of WO, 14,3% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4 en 11,3% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 1.795 inwoners heeft ongeveer 60% betaald werk, wat neerkomt op 1.077 mensen. Dit is 5% lager dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (77%), terwijl 23% als zelfstandige actief is. In Arendsdorp ontvangt 27% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 460 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Arendsdorp zijn er 1.130 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €517.000. Hiervan is ongeveer 74% bewoond en 26% onbewoond. De meeste woningen zijn huurwoningen. Dit komt neer op 60% huurwoningen en 40% koopwoningen. Van de woningen is 40% in particulier bezit, 19% in handen van woningcorporaties, 40% van overige verhuurders en 1% heeft een onbekend eigendom. De meest voorkomende bouwperiodes in Arendsdorp zijn 1925-1950 (32%) en 2010-2020 (20%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Arendsdorp. De nieuwste aangeboden woning is Emantsstraat 7A door Plink Garantiemakelaars. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Arendsdorp.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Arendsdorp. De meest recentelijke woning is Raamweg 22 aangeboden door Beeuwkes Makelaardij B.V. | Baerz & Co op Funda. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Arendsdorp.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Arendsdorp.

Energie

In Arendsdorp zijn er 1.024 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (29%), E (23%) en F (18%). Gemiddeld verbruikt een adres in Arendsdorp 2.560 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 3% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.300 m³ per jaar 33% boven het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Huisarts
0,6 km
Apotheek
0,9 km
Ziekenhuis
1,4 km
Supermarkt
0,7 km
Treinstation
2,2 km
Dagverblijf
0,6 km
Basisschool
0,7 km
Middelbare school
0,7 km
Bekijk woningen in Arendsdorp

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Arendsdorp

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
Arendsdorp heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder

Huishoudens per categorie
330Eenpersoonshuishoudens
240Huishoudens zonder kinderen
220Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€55.400 P.J.gemiddeld per inwoner80% boven landelijk gemiddelde
€76.100 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger104% boven landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Arendsdorp in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Arendsdorp

Verkoopprijs koop · Q2 2026
€1.119.000
gemiddeld▲ 153,2%
€1.150.000
mediaan▲ 191,1%
8 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€6.635
gemiddeld▲ 15,7%
€6.055
mediaan▼ 9,6%
+8% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
52 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
45
verkopen in afgelopen jaar
118 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+8%
duurder dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
41 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
36
verhuringen in afgelopen jaar
115 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+26%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Arendsdorp
1.300
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Arendsdorp
2.560
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Arendsdorp

Hoe ziet de woningvoorraad in Arendsdorp eruit?

De woningvoorraad is overwegend vooroorlogs — 64% van de woningen is van vóór 1945. Daarnaast is het meest voorkomende type is appartementen (74%).

Wat kost een koopwoning in Arendsdorp?

Een koopwoning in Arendsdorp werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €560.733 (€6.076 per m²). Afgelopen kwartaal stegen de prijzen met 153%.

Wat is de gemiddelde huur in Arendsdorp?

Een huurwoning in Arendsdorp kostte gemiddeld €2.643 per maand (€24 per m²). Dat is 26% boven het landelijk gemiddelde.

Hoe duurzaam is het woningaanbod in Arendsdorp?