Bloemendaal
Bloemendaal

Bloemendaal, Bloemendaal

Buurt in Bloemendaal

9.3
Bewoners geven Bloemendaal een zeer goede beoordelingDeze score komt uit 3 reacties
Bekijk
Bloemendaal heeft 6.800 inwonersDe meeste zijn 65 jaar of ouder oud
Er zijn 3.111 woningen in BloemendaalMomenteel staan er 0 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in BloemendaalOp basis van geregistreerde woningen

Bloemendaal bevindt zich De buurt heeft een totaal oppervlakte van 2.076 hectare, waarvan 2.026 hectare land en 50 hectare water is. De buurt is gecodeerd als WK037700. Het postcodegebied is 2051EA-2061XZ.

Inwoners

Bloemendaal telt 6.800 inwoners. Hiervan is 46,8% man en 53,2% vrouw. De meeste inwoners zijn 65 jaar of ouder (31,3%). De overige leeftijden zijn 29,9% voor '45 tot 65 jaar', 15,8% voor '0 tot 15 jaar', 12,5% voor '25 tot 45 jaar' en 10,5% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 43,7% is ongehuwd, 39,5% is gehuwd, 8,9% is gescheiden en 7,9% is verweduwd. 5.085 inwoners komen uit Nederland, 735 komen uit Europa en 980 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 3.055 huishoudens in Bloemendaal. 39,0% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 29,1% huishoudens zonder kinderen en 31,9% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,2 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Bloemendaal zijn er 5.300 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €67.100, wat €29.700 (79%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €53.000, wat €22.200 (72%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Bloemendaal zijn hoogopgeleid. 55,3% heeft HBO of WO, 25,9% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4 en 18,9% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 6.800 inwoners heeft ongeveer 59% betaald werk, wat neerkomt op 4.012 mensen. Dit is 6% lager dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (65%), terwijl 35% als zelfstandige actief is. In Bloemendaal ontvangt 33% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 1.970 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Bloemendaal zijn er 3.111 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €995.000. Hiervan is ongeveer 95% bewoond en 5% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 37% huurwoningen en 63% koopwoningen. Van de woningen is 63% in particulier bezit, 24% in handen van woningcorporaties en 13% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Bloemendaal zijn 1900-1925 (26%) en 1925-1950 (22%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Bloemendaal. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Bloemendaal.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Bloemendaal. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Bloemendaal.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Bloemendaal.

Energie

In Bloemendaal zijn er 3.100 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn G (24%), A (21%) en C (13%). Gemiddeld verbruikt een adres in Bloemendaal 3.150 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 19% boven het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.540 m³ per jaar 57% boven het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Voorzieningen

Huisarts
1,1 km
Apotheek
0,8 km
Ziekenhuis
4,0 km
Supermarkt
0,8 km
Treinstation
0,9 km
Dagverblijf
0,5 km
Basisschool
0,6 km
Middelbare school
1,3 km
Bekijk woningen in Bloemendaal

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Bloemendaal

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
9.3
Bewoners geven Bloemendaal een uitstekende beoordeling
Deze score komt uit 3 reacties
Praat mee
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
1.190Eenpersoonshuishoudens
890Huishoudens zonder kinderen
975Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€53.000 P.J.gemiddeld per inwoner73% boven landelijk gemiddelde
€67.100 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger80% boven landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Bloemendaal
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW
Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Bloemendaal in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Bloemendaal

Verkoopprijs koop · Q2 2026
€986.471
gemiddeld▼ 26,2%
€800.000
mediaan▼ 40,2%
17 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€5.889
gemiddeld▼ 10,5%
€5.556
mediaan▼ 15,6%
+189% vs. landelijk gemiddelde
Huurprijs · Q2 2026
€2.920
gemiddeld▼ 12,0%
€2.750
mediaan▼ 5,2%
5 verhuringen · t.o.v. Q1 2026
€/m² huur · Q2 2026
€23,7
gemiddeld▼ 2,6%
€26,2
mediaan▲ 12,2%
+35% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
18 dagen ▼ 9,1%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
41
verkopen in afgelopen jaar
199 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+189%
duurder dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
30 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
18
verhuringen in afgelopen jaar
133 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+35%
duurder dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Bloemendaal
1.540
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Bloemendaal
3.150
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Bloemendaal

Uit wat voor huizen bestaat Bloemendaal?

De woningvoorraad is overwegend vooroorlogs — 57% van de woningen is van vóór 1945.

Wat is de gemiddelde vraagprijs in Bloemendaal?

Een koopwoning in Bloemendaal werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €1.497.415 (€7.420 per m²). Daarmee ligt het 189% boven het Nederlands gemiddelde.

Hoeveel kost huren in Bloemendaal?

Een huurwoning in Bloemendaal kostte gemiddeld €2.838 per maand (€23 per m²). Dat is 35% boven het landelijk gemiddelde.

Hoe scoort Bloemendaal op leefbaarheid?

Bewoners geven Bloemendaal een 9,3 uit 10 op basis van 3 reviews. Veiligheid springt eruit met een 9,7; voorzieningen blijft achter met een 8,7.

Wat voor mensen wonen er in Bloemendaal?

Wijk Bloemendaal telt 6.800 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 65+ jaar (31%).

Hoe energiezuinig zijn de woningen in Bloemendaal?

Een aanzienlijk deel van het aanbod in Bloemendaal is minder zuinig: 37% heeft een label E, F of G. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 1.540 m³ per jaar.

Wat ligt er op loopafstand in Bloemendaal?

Vanuit Bloemendaal bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,8 km, een huisarts op 1,1 km, een treinstation op 0,9 km, een basisschool op 0,6 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk