Buurtschap Varsen
Overijssel›Ommen›Ommen›Buurtschap Varsen

Buurtschap Varsen, Ommen

Buurt in Ommen

Buurtschap Varsen heeft 795 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 176 woningen in Buurtschap VarsenMomenteel staan er 9 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Buurtschap VarsenOp basis van geregistreerde woningen

Buurtschap Varsen bevindt zich in de provincie Overijssel, in de gemeente Ommen, in de wijk Ommen De buurt heeft een totaal oppervlakte van 1.207 hectare, waarvan 1.177 hectare land en 31 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU01750109. Het postcodegebied is 7731PX-7731RZ.

Inwoners

Buurtschap Varsen telt 795 inwoners. Hiervan is 54,1% man en 45,9% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (32,1%). De overige leeftijden zijn 26,4% voor '25 tot 45 jaar', 18,2% voor '65 jaar of ouder', 12,6% voor '15 tot 25 jaar' en 10,7% voor '0 tot 15 jaar'. Van de inwoners is 50,9% is ongehuwd, 37,1% is gehuwd, 9,4% is gescheiden en 2,5% is verweduwd. 560 inwoners komen uit Nederland, 215 komen uit Europa en 20 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 390 huishoudens in Buurtschap Varsen. 37,2% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 37,2% huishoudens zonder kinderen en 25,6% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,0 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Buurtschap Varsen zijn er 700 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €35.900, wat €6.300 (15%) lager is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €31.100, wat €3.800 (11%) lager is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Buurtschap Varsen zijn middelbaar opgeleid. 60,9% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 23,4% heeft VMBO of MBO 1 en 15,6% heeft HBO of WO.

Van de 795 inwoners heeft ongeveer 79% betaald werk, wat neerkomt op 628 mensen. Dit is 7% hoger dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (77%), terwijl 23% als zelfstandige actief is. In Buurtschap Varsen ontvangt 21% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 130 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Buurtschap Varsen zijn er 176 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €519.000. Hiervan is ongeveer 91% bewoond en 9% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 16% huurwoningen en 84% koopwoningen. Van de woningen is 84% in particulier bezit en 16% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Buurtschap Varsen zijn 2000-2010 (28%) en 1990-2000 (24%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 9 woningen te koop in Buurtschap Varsen. De nieuwste aangeboden woning is Emslandweg 1-4 door IQ Makelaars Vechtdal op Funda. Afgelopen jaar zijn er 43 woningen verkocht in Buurtschap Varsen. Een woning werd gemiddeld in 70 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Buurtschap Varsen was afgelopen jaar €368.000. Dit is 29% lager dan de gemiddelde WOZ-waarde van €519.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €4.089.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Buurtschap Varsen. De meest recentelijke woning is Varsenerweg 9 aangeboden door Deen Makelaars Dedemsvaart. Het afgelopen jaar zijn er 5 woningen verhuurd in Buurtschap Varsen. Een aanbod werd gemiddeld in 20 dagen verhuurd.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Buurtschap Varsen.

Energie

In Buurtschap Varsen zijn er 218 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn C (64%), A (7%) en B (7%). Gemiddeld verbruikt een adres in Buurtschap Varsen 3.770 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 48% boven het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.140 m³ per jaar 43% boven het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Voorzieningen

Huisarts
3,9 km
Apotheek
3,7 km
Ziekenhuis
4,0 km
Supermarkt
3,2 km
Treinstation
5,3 km
Dagverblijf
3,2 km
Basisschool
3,4 km
Middelbare school
3,5 km
Bekijk woningen in Buurtschap Varsen

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Buurtschap Varsen

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
–
Buurtschap Varsen heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
145Eenpersoonshuishoudens
145Huishoudens zonder kinderen
100Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€31.100 P.J.gemiddeld per inwoner11% onder landelijk gemiddelde
€35.900 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger15% onder landelijk gemiddelde
77%van de werkenden is in loondienst
23%van de werkenden is zelfstandig
79%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Buurtschap Varsen
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Buurtschap Varsen

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
67 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
39
verkopen in afgelopen jaar
89 m²
gemiddelde woonoppervlakte
€195.000
laagste verkoopprijs in afgelopen jaar

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
20 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
5
verhuringen in afgelopen jaar
92 m²
gemiddelde woonoppervlakte
€1.000
laagste huurprijs in afgelopen jaar

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Buurtschap Varsen
1.140
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Buurtschap Varsen
3.770
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Buurtschap Varsen

Welk type woningen overheerst in Buurtschap Varsen?

De woningvoorraad is relatief jong — 54% is van na 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is vrijstaande woningen (97%).

Hoe duur zijn huizen in Buurtschap Varsen?

Een koopwoning in Buurtschap Varsen werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €364.282 (€4.330 per m²).

Hoe is de bevolking van Buurtschap Varsen samengesteld?

Buurt Buurtschap Varsen telt 795 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 45 tot 65 jaar (32%).

Wat zijn de energielabels in Buurtschap Varsen?

Het woningaanbod in Buurtschap Varsen is opvallend zuinig: 50% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 1.140 m³ per jaar.

Hoe ver zijn voorzieningen vanuit Buurtschap Varsen?

Vanuit Buurtschap Varsen bereik je gemiddeld een supermarkt op 3,2 km, een huisarts op 3,9 km, een treinstation op 5,3 km, een basisschool op 3,4 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen