Daalmeer-Noordoost
Noord-HollandAlkmaarDaalmeer/KoedijkDaalmeer-Noordoost

Daalmeer-Noordoost, Alkmaar – “Prima”

Buurt in Alkmaar

7.4
Bewoners geven Daalmeer-Noordoost een goede beoordelingDeze score komt uit 1 reactie
Bekijk
Daalmeer-Noordoost heeft 2.405 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 992 woningen in Daalmeer-NoordoostMomenteel staan er 7 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Daalmeer-NoordoostOp basis van geregistreerde woningen

Daalmeer-Noordoost bevindt zich in de provincie Noord-Holland, in de gemeente Alkmaar, in de wijk Daalmeer/Koedijk De buurt heeft een totaal oppervlakte van 41 hectare, waarvan 39 hectare land en 2 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU03610704. Het postcodegebied is 1827GA-1827RZ.

Eén bewoner beoordeelt de buurt als goed met een score van 7.4. De inwoner beschrijft deze buurt als 'Prima'. Op basis van een beperkt aantal beoordelingen zijn er nog geen duidelijke trends zichtbaar in deze buurt.

Inwoners

Daalmeer-Noordoost telt 2.405 inwoners. Hiervan is 49,7% man en 50,3% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (31,6%). De overige leeftijden zijn 23,5% voor '25 tot 45 jaar', 17,5% voor '0 tot 15 jaar', 15,8% voor '65 jaar of ouder' en 11,6% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 44,7% is ongehuwd, 42,4% is gehuwd, 8,7% is gescheiden en 4,0% is verweduwd. 1.845 inwoners komen uit Nederland, 170 komen uit Europa en 385 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 1.005 huishoudens in Daalmeer-Noordoost. 28,9% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 28,4% huishoudens zonder kinderen en 42,8% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,4 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Daalmeer-Noordoost zijn er 2.000 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €36.200, wat €1.200 (3%) lager is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €29.000, wat €1.800 (6%) lager is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Daalmeer-Noordoost zijn middelbaar opgeleid. 47,9% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 29,7% heeft HBO of WO en 22,4% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 2.405 inwoners heeft ongeveer 69% betaald werk, wat neerkomt op 1.659 mensen. Dit is 4% hoger dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (87%), terwijl 13% als zelfstandige actief is. In Daalmeer-Noordoost ontvangt 20% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 310 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Daalmeer-Noordoost zijn er 992 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €350.000. Hiervan is ongeveer 99% bewoond en 1% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 22% huurwoningen en 78% koopwoningen. Van de woningen is 78% in particulier bezit, 12% in handen van woningcorporaties en 10% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Daalmeer-Noordoost zijn 1990-2000 (66%) en 1980-1990 (34%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Daalmeer-Noordoost. De nieuwste aangeboden woning is J.M.P.de Biestraat 22 door Makelaar Anouk. op Funda. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Daalmeer-Noordoost.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Daalmeer-Noordoost. De meest recentelijke woning is Laan Van Keulen 49 aangeboden door REBO Huurwoningen. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Daalmeer-Noordoost.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Daalmeer-Noordoost.

Energie

In Daalmeer-Noordoost zijn er 991 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn C (43%), B (37%) en A (17%). Gemiddeld verbruikt een adres in Daalmeer-Noordoost 2.680 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 2% boven het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 830 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 15% onder het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Huisarts
1,2 km
Apotheek
1,2 km
Ziekenhuis
5,8 km
Supermarkt
1,2 km
Treinstation
4,0 km
Dagverblijf
0,5 km
Basisschool
0,5 km
Middelbare school
2,5 km
Bekijk woningen in Daalmeer-Noordoost

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Daalmeer-Noordoost

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
7.4
Bewoners geven Daalmeer-Noordoost een goede beoordeling
Deze score komt uit 1 reactie

Praat mee
7.4
Luuk
Gezin · Tussenwoning
30-03-2025
Prima

Altijd wel gezellig met de buren. Eens in de zoveel tijd een buurtbarbeque. Veel verschil in leeftijd/cultuur. Wat altijd leuk is. Geen nare ervaringen meegemaakt. Qua groen kan er wel wat meer. Een paar bomen in de grond en een pleintje met een beetje gras en ze noemen dat genoeg.

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
290Eenpersoonshuishoudens
285Huishoudens zonder kinderen
430Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€29.000 P.J.gemiddeld per inwoner6% onder landelijk gemiddelde
€36.200 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger3% onder landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Daalmeer-Noordoost in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Daalmeer/Koedijk

Cijfers van wijk Daalmeer/Koedijk vanwege beperkte data

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
31 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
45
verkopen in afgelopen jaar
115 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-13%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
53 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
7
verhuringen in afgelopen jaar
97 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-31%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Daalmeer-Noordoost
830
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Daalmeer-Noordoost
2.680
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Daalmeer-Noordoost

Uit wat voor huizen bestaat Daalmeer-Noordoost?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 73% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is tussenwoningen (62%).

Wat is de gemiddelde vraagprijs in Daalmeer-Noordoost?

Een koopwoning in Daalmeer-Noordoost werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €451.544 (€3.920 per m²). Daarmee ligt het 13% onder het Nederlands gemiddelde.

Wat voor mensen wonen er in Daalmeer-Noordoost?

Buurt Daalmeer-Noordoost telt 2.405 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 45 tot 65 jaar (32%). Veel gezinnen: 43% van de huishoudens heeft kinderen.

Hoe energiezuinig zijn de woningen in Daalmeer-Noordoost?

Het woningaanbod in Daalmeer-Noordoost is opvallend zuinig: 71% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 830 m³ per jaar.

Wat ligt er op loopafstand in Daalmeer-Noordoost?

Vanuit Daalmeer-Noordoost bereik je gemiddeld een supermarkt op 1,2 km, een huisarts op 1,2 km, een treinstation op 4,0 km, een basisschool op 0,5 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk