De Velden

De Velden, Den Haag – “Saai”

Buurt in Den Haag

6.4
Bewoners geven De Velden een voldoende beoordelingDeze score komt uit 1 reactie
Bekijk
De Velden heeft 4.125 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 1.601 woningen in De VeldenMomenteel staan er 10 te koop en 3 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in De VeldenOp basis van geregistreerde woningen

De Velden bevindt zich in de provincie Zuid-Holland, in de gemeente Den Haag, in de wijk Leidschenveen De buurt heeft een totaal oppervlakte van 75 hectare, waarvan 73 hectare land en 3 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU05184419. Het postcodegebied is 2491AA-2492ZB.

Eén bewoner beoordeelt de buurt als ruim voldoende met een score van 6.4. De inwoner beschrijft deze buurt als 'Saai'. Op basis van een beperkt aantal beoordelingen zijn er nog geen duidelijke trends zichtbaar in deze buurt.

Inwoners

De Velden telt 4.125 inwoners. Hiervan is 50,5% man en 49,3% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (34,4%). De overige leeftijden zijn 19,9% voor '25 tot 45 jaar', 15,5% voor '0 tot 15 jaar', 15,4% voor '15 tot 25 jaar' en 14,8% voor '65 jaar of ouder'. Van de inwoners is 46,4% is ongehuwd, 44,2% is gehuwd, 6,7% is gescheiden en 2,8% is verweduwd. 2.230 inwoners komen uit Nederland, 250 komen uit Europa en 1.640 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 1.635 huishoudens in De Velden. 26,3% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 27,2% huishoudens zonder kinderen en 46,5% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,5 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In De Velden zijn er 3.300 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €44.600, wat €7.200 (19%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €35.200, wat €4.400 (14%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van De Velden zijn hoogopgeleid. 39,4% heeft HBO of WO, 35,1% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4 en 25,5% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 4.125 inwoners heeft ongeveer 68% betaald werk, wat neerkomt op 2.805 mensen. Dit is 3% hoger dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (85%), terwijl 15% als zelfstandige actief is. In De Velden ontvangt 18% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 510 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In De Velden zijn er 1.601 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €469.000. Hiervan is ongeveer 98% bewoond en 2% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 39% huurwoningen en 61% koopwoningen. Van de woningen is 61% in particulier bezit, 18% in handen van woningcorporaties en 21% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in De Velden zijn 2000-2010 (75%) en 1990-2000 (19%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in De Velden. De nieuwste aangeboden woning is Bekerstraat 12 door Makelaarscentrum.nl op Pararius. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in De Velden.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in De Velden. De meest recentelijke woning is Arenastraat 88 aangeboden door Expat & Real Estate B.V.. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in De Velden.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor De Velden.

Energie

In De Velden zijn er 1.667 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (68%), B (29%) en A+ (3%). Gemiddeld verbruikt een adres in De Velden 3.020 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 14% boven het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 810 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 17% onder het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Huisarts
1,3 km
Apotheek
1,4 km
Ziekenhuis
3,7 km
Supermarkt
1,1 km
Treinstation
3,2 km
Dagverblijf
0,6 km
Basisschool
0,7 km
Middelbare school
1,2 km
Bekijk woningen in De Velden

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel De Velden

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
6.4
Bewoners geven De Velden een ruime voldoende
Deze score komt uit 1 reactie

Praat mee
6.4
Soof
Gezin · Overig
03-04-2025
Saai

Het is een nette en vaak veilige buurt mr wel erg saai en weinig droge plekken buiten voor jongere

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
430Eenpersoonshuishoudens
445Huishoudens zonder kinderen
760Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€35.200 P.J.gemiddeld per inwoner15% boven landelijk gemiddelde
€44.600 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger20% boven landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over De Velden in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in De Velden

Verkoopprijs koop · Q2 2026
€619.143
gemiddeld▼ 19,8%
€615.000
mediaan▼ 33,2%
7 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€4.604
gemiddeld▼ 7,9%
€4.767
mediaan▼ 5,7%
+33% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
46 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
23
verkopen in afgelopen jaar
147 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+33%
duurder dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
25 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
18
verhuringen in afgelopen jaar
111 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+14%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
De Velden
810
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
De Velden
3.020
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over De Velden

Wat voor woningen staan er in De Velden?

De woningvoorraad is relatief jong — 100% is van na 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is tussenwoningen (50%).

Wat moet je betalen voor een koophuis in De Velden?

Een koopwoning in De Velden werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €689.022 (€4.675 per m²). Daarmee ligt het 33% boven het Nederlands gemiddelde. Afgelopen kwartaal daalden de prijzen met 20%.

Wat betaal je voor een huurwoning in De Velden?

Een huurwoning in De Velden kostte gemiddeld €2.396 per maand (€22 per m²). Dat is 14% boven het landelijk gemiddelde.

Wie wonen er in De Velden?

Buurt De Velden telt 4.125 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 45 tot 65 jaar (34%). Veel gezinnen: 46% van de huishoudens heeft kinderen.

Hoe duurzaam is het woningaanbod in De Velden?

Het woningaanbod in De Velden is opvallend zuinig: 100% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 810 m³ per jaar.

Welke voorzieningen liggen in de buurt van De Velden?

Vanuit De Velden bereik je gemiddeld een supermarkt op 1,1 km, een huisarts op 1,3 km, een treinstation op 3,2 km, een basisschool op 0,7 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Wat is het actuele woningaanbod in De Velden?

Op dit moment vind je in De Velden 10 koopwoningen en 3 huurwoningen.

Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk