De Werven

De Werven, Alblasserdam – “Leuk wonen in een ve...”

Buurt in Alblasserdam

8.4
Bewoners geven De Werven een zeer goede beoordelingDeze score komt uit 1 reactie
Bekijk
De Werven heeft 1.185 inwonersDe meeste zijn 65 jaar of ouder oud
Er zijn 501 woningen in De WervenMomenteel staan er 3 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in De WervenOp basis van geregistreerde woningen

De Werven bevindt zich in de provincie Zuid-Holland, in de gemeente Alblasserdam, in de wijk Centrum De buurt heeft een totaal oppervlakte van 39 hectare, waarvan 23 hectare land en 15 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU04820105. Het postcodegebied is 2951ED-2952BZ.

Eén bewoner beoordeelt de buurt als zeer goed met een score van 8.4. De inwoner beschrijft deze buurt als 'Leuk wonen in een veilige buurt'. Op basis van een beperkt aantal beoordelingen zijn er nog geen duidelijke trends zichtbaar in deze buurt.

Inwoners

De Werven telt 1.185 inwoners. Hiervan is 49,8% man en 50,2% vrouw. De meeste inwoners zijn 65 jaar of ouder (33,3%). De overige leeftijden zijn 20,3% voor '45 tot 65 jaar', 19,0% voor '25 tot 45 jaar', 18,1% voor '0 tot 15 jaar' en 9,3% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 35,4% is ongehuwd, 52,7% is gehuwd, 5,9% is gescheiden en 5,5% is verweduwd. 995 inwoners komen uit Nederland, 70 komen uit Europa en 120 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 495 huishoudens in De Werven. 25,3% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 41,4% huishoudens zonder kinderen en 33,3% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,4 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In De Werven zijn er 1.000 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €42.300, wat €100 (0%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €34.000, wat €900 (3%) lager is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van De Werven zijn middelbaar opgeleid. 52,7% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 24,3% heeft HBO of WO en 23,0% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 1.185 inwoners heeft ongeveer 74% betaald werk, wat neerkomt op 877 mensen. Dit is 2% hoger dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (79%), terwijl 21% als zelfstandige actief is. In De Werven ontvangt 35% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 370 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In De Werven zijn er 501 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €473.000. Hiervan is ongeveer 97% bewoond en 3% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 27% huurwoningen en 73% koopwoningen. Van de woningen is 73% in particulier bezit, 14% in handen van woningcorporaties en 13% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in De Werven zijn 2010-2020 (60%) en 2000-2010 (24%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 2 woningen te koop in De Werven. De nieuwste aangeboden woning is Botter 21 door Lamper & Van Vliet Woningmakelaars. Afgelopen jaar zijn er 35 woningen verkocht in De Werven. Een woning werd gemiddeld in 48 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in De Werven was afgelopen jaar €535.143. Dit is 13% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €473.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €4.214.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in De Werven. De meest recentelijke woning is Schoener 17 aangeboden door Huispedia. Het afgelopen jaar zijn er 5 woningen verhuurd in De Werven. Een aanbod werd gemiddeld in 74 dagen verhuurd.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor De Werven.

Energie

In De Werven zijn er 358 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (81%), A+ (7%) en B (4%). Gemiddeld verbruikt een adres in De Werven 2.890 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 13% boven het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 400 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 50% onder het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Straatnamen

  • Cortgene
  • Marineweg
  • Dam
  • De Helling
  • Fregat
  • Kade
  • Schoener
  • Havenplein
  • Aak
  • Zuiderstek
  • Haven
  • Ruigenhil
  • Botter
  • Werfbrug
  • Klipper
  • Jan Smitkade
  • Broerestraat
  • Kraanbaan
  • Bark
  • Havenstraat

Voorzieningen

Huisarts
0,7 km
Apotheek
1,2 km
Ziekenhuis
7,2 km
Supermarkt
0,7 km
Treinstation
7,9 km
Dagverblijf
0,9 km
Basisschool
0,9 km
Middelbare school
4,4 km
Bekijk woningen in De Werven

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel De Werven

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
8.4
Bewoners geven De Werven een zeer goede beoordeling
Deze score komt uit 1 reactie
Praat mee
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Ervaringen van De Werven

Praat mee
8.4
W.A.S.
Samenwonend · Tussenwoning
22-09-2025
Leuk wonen in een veilige buurt

We zijn geen buurt die bij elkaar op de thee komt maar het is erg leuk wonen en ik voel me nooit onveilig, ook niet toen ik nog 's avonds laat de hond uitliet. Af en toe is er een buurt bbq met springkussen voor de kinderen. De wijk wordt netjes gehouden, er is een buurt app waarin dingen gedeeld worden en een buurtapp die echt voor veiligheid is. Daarin kan je dingen posten zoals verdachte figuren in de wijk ed. Indien nodig neemt de beheerder contact op met de politie. Maar eigenlijk gebeurt dat zelden . Er is geen bemoeizucht maar mensen letten wel op elkaar. Gewoon een heel leuke buurt om in te wonen.

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
125Eenpersoonshuishoudens
205Huishoudens zonder kinderen
165Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€34.000 P.J.gemiddeld per inwoner3% onder landelijk gemiddelde
€42.300 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger0% boven landelijk gemiddelde
79%van de werkenden is in loondienst
21%van de werkenden is zelfstandig
74%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
De Werven
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in De Werven

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
48 dagen ▼ 43,0%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
35
verkopen in afgelopen jaar
114 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-1%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
De Werven
400
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
De Werven
2.890
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over De Werven

Hoe ziet de woningvoorraad in De Werven eruit?

De woningvoorraad is relatief jong — 88% is van na 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is appartementen (60%).

Wat kost een koopwoning in De Werven?

Een koopwoning in De Werven werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €524.257 (€4.744 per m²).

Wie wonen er in De Werven?

Buurt De Werven telt 1.185 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 65+ jaar (33%).

Hoe duurzaam is het woningaanbod in De Werven?

Het woningaanbod in De Werven is opvallend zuinig: 86% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 400 m³ per jaar.

Welke voorzieningen liggen in de buurt van De Werven?

Vanuit De Werven bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,7 km, een huisarts op 0,7 km, een treinstation op 7,9 km, een basisschool op 0,9 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen