Driemanspolder
Zuid-HollandZoetermeerCentrumDriemanspolder

Driemanspolder, Zoetermeer – “Industrial”

Buurt in Zoetermeer

4.0
Bewoners geven Driemanspolder een voldoende beoordelingDeze score komt uit 1 reactie
Bekijk
Driemanspolder heeft 6.460 inwonersDe meeste zijn 25 tot 45 jaar oud
Er zijn 3.416 woningen in DriemanspolderMomenteel staan er 41 te koop en 6 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in DriemanspolderOp basis van geregistreerde woningen

Driemanspolder bevindt zich in de provincie Zuid-Holland, in de gemeente Zoetermeer, in de wijk Centrum De buurt heeft een totaal oppervlakte van 104 hectare, waarvan 103 hectare land en 1 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU06370004. Het postcodegebied is 2711PA-2713XJ.

Eén bewoner beoordeelt de buurt als matig met een score van 4.0. De inwoner beschrijft deze buurt als 'Industrial'. Op basis van een beperkt aantal beoordelingen zijn er nog geen duidelijke trends zichtbaar in deze buurt.

Inwoners

Driemanspolder telt 6.460 inwoners. Hiervan is 48,3% man en 51,7% vrouw. De meeste inwoners zijn 25 tot 45 jaar (28,0%). De overige leeftijden zijn 25,0% voor '65 jaar of ouder', 23,1% voor '45 tot 65 jaar', 14,0% voor '0 tot 15 jaar' en 9,8% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 48,9% is ongehuwd, 32,1% is gehuwd, 13,2% is gescheiden en 5,8% is verweduwd. 3.840 inwoners komen uit Nederland, 540 komen uit Europa en 2.080 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 3.405 huishoudens in Driemanspolder. 47,1% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 25,7% huishoudens zonder kinderen en 27,2% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 1,9 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Driemanspolder zijn er 5.300 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €35.700, wat €1.700 (5%) lager is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €29.900, wat €900 (3%) lager is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Driemanspolder zijn middelbaar opgeleid. 46,8% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 27,2% heeft HBO of WO en 26,0% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 6.460 inwoners heeft ongeveer 63% betaald werk, wat neerkomt op 4.070 mensen. Dit is 2% lager dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (87%), terwijl 13% als zelfstandige actief is. In Driemanspolder ontvangt 30% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 1.440 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Driemanspolder zijn er 3.416 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €289.000. Hiervan is ongeveer 96% bewoond en 4% onbewoond. In Driemanspolder zijn er ongeveer evenveel huur- als koopwoningen. Dit komt neer op 48% huurwoningen en 52% koopwoningen. Van de woningen is 52% in particulier bezit, 21% in handen van woningcorporaties en 27% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Driemanspolder zijn 1970-1980 (42%) en 1950-1970 (31%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 33 woningen te koop in Driemanspolder. De nieuwste aangeboden woning is Bijdorplaan 99 door Van Brero & Breugem Makelaardij bv. Afgelopen jaar zijn er 77 woningen verkocht in Driemanspolder. Een woning werd gemiddeld in 58 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Driemanspolder was afgelopen jaar €357.299. Dit is 24% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €289.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €3.801.

Huurwoningen

Er zijn 6 woningen te huur in Driemanspolder. De meest recentelijke woning is Bijdorplaan 337 aangeboden door De Bruijn en Tak NVM Makelaardij op Pararius. Het afgelopen jaar zijn er 32 woningen verhuurd in Driemanspolder. Een aanbod werd gemiddeld in 20 dagen verhuurd.

De gemiddelde huurprijs voor een huurwoning in Driemanspolder was afgelopen jaar €1.869 per maand. Per m² perceeloppervlak is dat €22 per maand.

Energie

In Driemanspolder zijn er 3.534 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn E (30%), C (21%) en A (18%). Gemiddeld verbruikt een adres in Driemanspolder 2.470 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 6% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 900 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 8% onder het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Huisarts
0,8 km
Apotheek
0,8 km
Ziekenhuis
1,8 km
Supermarkt
0,6 km
Treinstation
1,6 km
Dagverblijf
0,6 km
Basisschool
0,6 km
Middelbare school
0,6 km
Bekijk woningen in Driemanspolder

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Driemanspolder

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
4.0
Bewoners geven Driemanspolder een matige beoordeling
Deze score komt uit 1 reactie

Praat mee
4.0
Elmey Olivier
Samenwonend
19-02-2024
Industrial

Felt like an industrial area rather than a neighbourhood.

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
1.605Eenpersoonshuishoudens
875Huishoudens zonder kinderen
925Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€29.900 P.J.gemiddeld per inwoner3% onder landelijk gemiddelde
€35.700 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger4% onder landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Driemanspolder in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Driemanspolder

Verkoopprijs koop · Q2 2026
€322.433
gemiddeld▼ 2,6%
€319.000
mediaan▼ 1,1%
15 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€3.842
gemiddeld▼ 5,3%
€3.571
mediaan▼ 12,6%
-34% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
60 dagen ▲ 77,0%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
71
verkopen in afgelopen jaar
88 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-34%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
27 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
18
verhuringen in afgelopen jaar
108 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-29%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Driemanspolder
900
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Driemanspolder
2.470
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Driemanspolder

Wat voor woningen staan er in Driemanspolder?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 79% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is appartementen (84%).

Wat moet je betalen voor een koophuis in Driemanspolder?

Een koopwoning in Driemanspolder werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €344.423 (€4.026 per m²). Daarmee ligt het 34% onder het Nederlands gemiddelde.

Wat betaal je voor een huurwoning in Driemanspolder?