Hapert Noord
Noord-Brabant›Bladel›Hapert›Hapert Noord

Hapert Noord, Bladel

Buurt in Bladel

Hapert Noord heeft 865 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 362 woningen in Hapert NoordMomenteel staan er 10 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Hapert NoordOp basis van geregistreerde woningen

Hapert Noord bevindt zich in de provincie Noord-Brabant, in de gemeente Bladel, in de wijk Hapert De buurt heeft een totaal oppervlakte van 31 hectare, waarvan 31 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU17280203. Het postcodegebied is 5527AA-5527EW.

Inwoners

Hapert Noord telt 865 inwoners. Hiervan is 50,3% man en 49,7% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (31,2%). De overige leeftijden zijn 25,4% voor '25 tot 45 jaar', 19,1% voor '65 jaar of ouder', 13,3% voor '0 tot 15 jaar' en 11,0% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 43,4% is ongehuwd, 44,5% is gehuwd, 6,9% is gescheiden en 4,6% is verweduwd. 725 inwoners komen uit Nederland, 95 komen uit Europa en 40 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 375 huishoudens in Hapert Noord. 28,0% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 33,3% huishoudens zonder kinderen en 38,7% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,3 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Hapert Noord zijn er 700 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €41.700, wat €500 (1%) lager is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €36.200, wat €1.300 (4%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Hapert Noord zijn middelbaar opgeleid. 47,1% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 29,4% heeft HBO of WO en 23,5% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 865 inwoners heeft ongeveer 83% betaald werk, wat neerkomt op 718 mensen. Dit is 11% hoger dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (84%), terwijl 16% als zelfstandige actief is. In Hapert Noord ontvangt 21% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 150 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Hapert Noord zijn er 362 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €495.000. Hiervan is ongeveer 97% bewoond en 3% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 19% huurwoningen en 81% koopwoningen. Van de woningen is 81% in particulier bezit, 7% in handen van woningcorporaties en 12% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Hapert Noord zijn 2010-2020 (33%) en 1970-1980 (15%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 9 woningen te koop in Hapert Noord. De nieuwste aangeboden woning is De Wijer 17B door Revast Makelaardij. Afgelopen jaar zijn er 41 woningen verkocht in Hapert Noord. Een woning werd gemiddeld in 99 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Hapert Noord was afgelopen jaar €623.317. Dit is 26% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €495.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €3.970.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Hapert Noord. De meest recentelijke woning is Blaarkop 22 aangeboden door Lemon Suites op Funda. Het afgelopen jaar zijn er 5 woningen verhuurd in Hapert Noord. Een aanbod werd gemiddeld in 16 dagen verhuurd.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Hapert Noord.

Energie

In Hapert Noord zijn er 206 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (42%), C (17%) en A+ (12%). Gemiddeld verbruikt een adres in Hapert Noord 3.450 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 35% boven het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 960 m³ per jaar 20% boven het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Straatnamen

  • Holsteinerpad
  • De Vijzel
  • De Voort
  • Mosveld
  • Burgemeester Van Woenseldreef
  • Claassenpark
  • Abdijstraat
  • Dwijer
  • Lakenvelder
  • Antoon van der Heijdenstraat
  • Tongerlolaan
  • Venbroek
  • Roodbont
  • Oude Provincialeweg
  • Provincialeweg
  • Blaarkop
  • Vestdijk
  • De Wijer
  • De Kuil

Voorzieningen

Huisarts
0,4 km
Apotheek
0,9 km
Ziekenhuis
13,5 km
Supermarkt
0,7 km
Treinstation
19,3 km
Dagverblijf
0,5 km
Basisschool
0,7 km
Middelbare school
2,3 km
Bekijk woningen in Hapert Noord

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Hapert Noord

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
–
Hapert Noord heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
105Eenpersoonshuishoudens
125Huishoudens zonder kinderen
145Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€36.200 P.J.gemiddeld per inwoner4% boven landelijk gemiddelde
€41.700 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger1% onder landelijk gemiddelde
84%van de werkenden is in loondienst
16%van de werkenden is zelfstandig
83%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Hapert Noord
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Hapert Noord

Verkoopprijs koop · Q4 2026
€720.833
gemiddeld▲ 29,3%
€800.000
mediaan▲ 72,0%
6 verkopen · t.o.v. Q3 2026
€/m² koop · Q4 2026
€3.391
gemiddeld▼ 15,2%
€3.078
mediaan▼ 22,9%
+18% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
99 dagen ▼ 6,3%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
41
verkopen in afgelopen jaar
167 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+18%
duurder dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Hapert Noord
960
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Hapert Noord
3.450
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Hapert Noord

Hoe ziet de woningvoorraad in Hapert Noord eruit?

De woningvoorraad is relatief jong — 63% is van na 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is vrijstaande woningen (43%).

Wat kost een koopwoning in Hapert Noord?

Een koopwoning in Hapert Noord werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €623.317 (€3.892 per m²). Daarmee ligt het 18% boven het Nederlands gemiddelde. Afgelopen kwartaal stegen de prijzen met 29%.

Wat voor mensen wonen er in Hapert Noord?

Buurt Hapert Noord telt 865 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 45 tot 65 jaar (31%). Veel gezinnen: 39% van de huishoudens heeft kinderen.

Hoe energiezuinig zijn de woningen in Hapert Noord?

Het woningaanbod in Hapert Noord is opvallend zuinig: 73% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 960 m³ per jaar.

Wat ligt er op loopafstand in Hapert Noord?

Vanuit Hapert Noord bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,7 km, een huisarts op 0,4 km, een treinstation op 19,3 km, een basisschool op 0,7 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Hoeveel huizen worden aangeboden in Hapert Noord?

Op dit moment vind je in Hapert Noord 10 koopwoningen. Een koopwoning staat hier gemiddeld 99 dagen te koop — relatief lang voor de huidige markt.

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen