Harskamp dorp
Gelderland›Ede›Harskamp›Harskamp dorp

Harskamp dorp, Ede – “Een veilige, sociale...”

Buurt in Ede

7.3
Bewoners geven Harskamp dorp een goede beoordelingDeze score komt uit 2 reacties
Bekijk
Harskamp dorp heeft 2.165 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 852 woningen in Harskamp dorpMomenteel staan er 4 te koop en 1 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Harskamp dorpOp basis van geregistreerde woningen

Harskamp dorp bevindt zich in de provincie Gelderland, in de gemeente Ede, in de wijk Harskamp De buurt heeft een totaal oppervlakte van 228 hectare, waarvan 228 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU02287001. Het postcodegebied is 6732AA-6732HB.

Twee bewoners beoordelen de buurt als goed met een score van 7.3. Ze beschrijven het als 'Een veilige, sociale buurt' en 'Gezellig'. Op basis van een beperkt aantal beoordelingen zijn er nog geen duidelijke trends zichtbaar in deze buurt.

Inwoners

Harskamp dorp telt 2.165 inwoners. Hiervan is 50,8% man en 49,2% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (24,9%). De overige leeftijden zijn 24,0% voor '25 tot 45 jaar', 18,9% voor '0 tot 15 jaar', 16,9% voor '65 jaar of ouder' en 14,5% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 45,0% is ongehuwd, 46,0% is gehuwd, 4,2% is gescheiden en 4,6% is verweduwd. 2.050 inwoners komen uit Nederland, 50 komen uit Europa en 55 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 835 huishoudens in Harskamp dorp. 28,7% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 29,9% huishoudens zonder kinderen en 41,3% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,6 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Harskamp dorp zijn er 1.700 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €35.600, wat €6.600 (16%) lager is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €28.200, wat €6.700 (19%) lager is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Harskamp dorp zijn middelbaar opgeleid. 51,9% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 38,0% heeft VMBO of MBO 1 en 10,1% heeft HBO of WO.

Van de 2.165 inwoners heeft ongeveer 80% betaald werk, wat neerkomt op 1.732 mensen. Dit is 8% hoger dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (77%), terwijl 23% als zelfstandige actief is. In Harskamp dorp ontvangt 19% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 330 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Harskamp dorp zijn er 852 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €458.000. Hiervan is ongeveer 93% bewoond en 7% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 28% huurwoningen en 72% koopwoningen. Van de woningen is 72% in particulier bezit, 12% in handen van woningcorporaties en 16% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Harskamp dorp zijn 1990-2000 (17%) en 1950-1970 (16%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 4 woningen te koop in Harskamp dorp. De nieuwste aangeboden woning is Zweiershoek 18 door Henk Bos Makelaardij op Funda. Afgelopen jaar zijn er 38 woningen verkocht in Harskamp dorp. Een woning werd gemiddeld in 64 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Harskamp dorp was afgelopen jaar €711.368. Dit is 55% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €458.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €2.615.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Harskamp dorp. De meest recentelijke woning is Heyenerf 24 aangeboden door Maaike van Doorn Makelaar op Funda. Het afgelopen jaar zijn er 4 woningen verhuurd in Harskamp dorp. Een aanbod werd gemiddeld in 11 dagen verhuurd.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Harskamp dorp.

Energie

In Harskamp dorp zijn er 503 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (33%), C (21%) en B (18%). Gemiddeld verbruikt een adres in Harskamp dorp 3.060 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 20% boven het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 920 m³ per jaar 15% boven het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Voorzieningen

Huisarts
0,5 km
Apotheek
0,5 km
Ziekenhuis
12,4 km
Supermarkt
0,7 km
Treinstation
12,3 km
Dagverblijf
0,8 km
Basisschool
0,4 km
Middelbare school
11,7 km
Bekijk woningen in Harskamp dorp

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Harskamp dorp

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
7.3
Bewoners geven Harskamp dorp een goede beoordeling
Deze score komt uit 2 reacties
Praat mee
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Ervaringen van Harskamp dorp

Praat mee
7.8
Jammillia
Gezin · Tussenwoning
22-12-2024
Een veilige, sociale buurt

Ik vind het een rustige buurt met aardige en sociale mensen.

6.8
Anouk b
Gezin
16-11-2023
Gezellig

Ik heb een gezellige buurt maar er zijn bijna geen winkels en er zit een kamp

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
240Eenpersoonshuishoudens
250Huishoudens zonder kinderen
345Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€28.200 P.J.gemiddeld per inwoner19% onder landelijk gemiddelde
€35.600 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger16% onder landelijk gemiddelde
77%van de werkenden is in loondienst
23%van de werkenden is zelfstandig
80%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Harskamp dorp
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Harskamp dorp

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
60 dagen ▲ 231,1%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
34
verkopen in afgelopen jaar
169 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+30%
duurder dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Harskamp dorp
920
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Harskamp dorp
3.060
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Harskamp dorp

Uit wat voor huizen bestaat Harskamp dorp?

De woningvoorraad is relatief jong — 52% is van na 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is vrijstaande woningen (47%).

Wat is de gemiddelde vraagprijs in Harskamp dorp?

Een koopwoning in Harskamp dorp werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €684.765 (€4.451 per m²). Daarmee ligt het 30% boven het Nederlands gemiddelde.

Wie wonen er in Harskamp dorp?

Buurt Harskamp dorp telt 2.165 inwoners. Veel gezinnen: 41% van de huishoudens heeft kinderen.

Hoe duurzaam is het woningaanbod in Harskamp dorp?

Het woningaanbod in Harskamp dorp is opvallend zuinig: 76% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 920 m³ per jaar.

Welke voorzieningen liggen in de buurt van Harskamp dorp?

Vanuit Harskamp dorp bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,7 km, een huisarts op 0,5 km, een treinstation op 12,3 km, een basisschool op 0,4 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen